Program sekcji Kino Łóżkowe VOX

Kino Łóżkowe VOX po raz kolejny zagości w pasażu Schillera w Łodzi. Tegoroczna 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk rusza 13 lipca, natomiast na pierwsze seanse Kina Łóżkowego VOX zapraszamy już 12 lipca.

Kino Łóżkowe VOX, zdaniem serwisu Buzzfeed, jedno z 10 najwspanialszych kin świata, to autorski pomysł festiwalu Transatlantyk i marki VOX, cieszący się od lat olbrzymią popularnością. Narodził się z chęci połączenia dwóch zdawałoby się wykluczających rzeczy: przeżywania filmowych emocji w kameralnych warunkach i jednocześnie w dużym gronie widzów. Dlatego, choć na pokazy Kina Łóżkowego VOX przychodzą setki osób, filmy oglądane są w nastrojowej atmosferze, w wyjątkowych łóżkach z baldachimem i ekranem projekcyjnym.

W tegorocznym programie zaprezentowane zostaną najlepsze filmy – nowości jak i klasyki kina. Kino Łóżkowe VOX otwieramy „Atakiem paniki”, pełnometrażowym debiutem Pawła Maślony. To czarna komedia, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń radykalnie odmieniających ich życie. Następnie zaprezentujemy „50 wiosen Aurory”, które podczas zeszłorocznego festiwalu zdobyło nagrodę Transatlantyk Distribution Awards, dzięki której film trafił do kin w całej Polsce. Ta wyreżyserowana przez Blandine Lenoir przebojowa francuska komedia przypomina, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Wśród kolejnych polskich tytułów pokażemy dwa wyjątkowe filmy – emancypacyjne „Dzikie róże” Anny Jadowskiej oraz biograficznego „Najlepszego” Łukasza Palkowskiego. Oba wyróżniają się genialnymi rolami aktorskimi – kolejno Marty Nieradkiewicz i Jakuba Gierszała.

Wszystkim, którzy nie mieli okazji obejrzeć lub chcą się przygotować do polskiej premiery “Sicario: Soldado”, który zaprezentujemy w sekcji Nowe Kino polecamy nominowany w trzech kategoriach do Oscarów w 2015 roku bezkompromisowy thriller „Sicario” Denisa Villeneuve’a. W programie Kina Łóżkowego VOX pokażemy też najsłynniejszy film Quentina Tarantino „Pulp Fiction”, jeden z najciekawszych filmów o tańcu współczesnym „Mr. Gaga” Tomera Heymanna oraz mroczną „Lady M.” Williama Oldroyda.

Nietypowa przestrzeń Kina Łóżkowego VOX podczas Transatlantyk Festivalu zamienia się nie tylko w salę kinową, lecz także w salę wykładową, czytelnię oraz przestrzeń spotkań gości i twórców. Więcej informacji na stronie www.transatlantyk.org. Bilety na seanse Kina Łóżkowego będą dostępne od 3 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy