Prog-Rockowanie – Osada Vida, Anivision

osadaW piątek, 11 grudnia w Łódzkim Doku Kultyury rozpocznie się ostatnie w tym roku Prog-Rockowanie. Na scenie pojawią się – Osada Vida oraz Anvision. Start godz. 19. Bilety kosztują 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu imprezy.

OSADA VIDA to jeden z najintensywniej działających w naszym kraju zespołów z kręgu prog-rocka. Historia zespołu sięga bowiem lat 90-tych kiedy to zespół powstał w Piekarach Śląskich. W popularnej Osadzie zawsze występowali znakomici muzycy, co szybko przełożyło się na rozgłos o zespole. Od samego początku grupa poruszała się wokół klasycznych fascynacji. Bardzo często porównywano zespół do takich rockowych tuzów jak na przykład Rush, ale sami muzycy nie ukrywali że blisko im do Muse czy Foo Fighters. To było kiedyś… Dziś Osada Vida to zespół który…. już nikogo nie musi naśladować, bowiem osiągnął swój własny, niepowtarzalny styl. Potrafią zagrać lekko i zabrać odbiorcę pomiędzy gwiazdki na niebie, a za chwilę przyłożyć do pieca i tym samym sprowadzić słuchacza na ziemię, by ten mógł po niej trochę poskakać. I taki właśnie będzie wieczór w Łódzkim Domu Kultury 11 grudnia 2015. Kto przybędzie, ten z pewnością będzie się dobrze bawił.

Osada Vida w składzie: Marek Majewski – gitary, wokal; Łukasz Lisiak – bas, wokal; Rafał „R6” Paluszek – instr. klawiszowe, Jan Mitoraj – gitary; Marek Romanowski – perkusja

ANVISION to zespół bardzo doświadczony scenicznie. I choć historia tej grupy może i do najdłuższych w naszym kraju nie należy, to doświadczenia sceniczne poszczególnych członków zespołu, a co za tym idzie warsztat muzyczny sprawiają, że koncerty AnVision są najwyższej klasy produkcjami scenicznymi. Ważny jest każdy szczegół. Od dźwięku po światła. Ważne są emocje, jakie zespół potrafi kreować na scenie, porywając uczestników koncertu do szalonej zabawy pod sceną. Grupa oscyluje wokół muzyki heavy rockowej z domieszką tak bardzo popularnego w naszym kraju prog-metalu. Bardzo waznym elementem muzyki AnVision są także melodie i nietuzinkowe teksty. Fani Dream Theater, Gordian Knot, Queensryche, czy Fates Warning będą w siódmym niebie. Zespół będzie promował materiał muzyczny ze swego najnowszego albumu „New World” z którym muzycy z Tarnowa prawdopodobnie przyjadą już do Łodzi.

AnVision w składzie: Marek „MarQus” Ostrowski – wokal; Grzegorz „Greg” Ziółek – gitary; Marcin „Larz” Duchnik – perkusja; Waldemar „Valdi” Różański – instr. klawiszowe; Karol „Karaluz” Wadowski – bas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *