PROG on DAYS 2019 w Łódzkim Domu Kultury

16 lutego 2019 odbędzie się II edycja Festiwalu PROG on DAYS. Na scenie pojawi się siedem znakomitych zespołów z czołówki krajowej, mieszczących się w haśle imprezy „Rock – Metal – Progressive”.

Impreza odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury, we wspaniałej oprawie audio-wizualnej Sali Kolumnowej, która stwarza znakomite warunki dla muzyków, jak i odbiorców, a co najważniejsze pozwala na najwyższym poziomie delektować się dźwiękami płynącymi ze sceny. Bilety i karnety na Festiwal są już dostępne w sieci (serwis Bilety24.pl) oraz w Kasie Łódzkiego Domu Kultury. Będzie można je również nabyć w dniu koncertu, tuż przed wejściem na Salę Kolumnową. Bilet – 35 zł.

W sobotę wystąpią:

STEP ASIDE – awizowany wcześniej, akustyczny występ gitarzysty Rafała Galusa przerodzi się w występ trio, ukrytego pod nazwą Step Aside! Obok Rafała, w przedsięwzięciu tym wezmą udział: Anna Guhs- wokalistka blues rockowa, autorka tekstów, znana z projektu Acoustic Blues Sessions oraz Mateusz Szymczak- gitarzysta basowy, który współpracował, i grał z wieloma łódzkimi zespołami. Występ trio, zakorzeniony wokół subtelnych i pastelowych dźwięków pół akustycznych z pewnością pięknie wpisze się w intymną atmosferę Restauracji Kawiarni Łódka. Da też być może tchnienie czemuś zupełnie nowemu na muzycznej mapie Łodzi! Wiele zależy od nas, byśmy zdopingowali młodych muzyków i zapoznali się z ich propozycją! Przypominamy, że występ trio Step Aside będzie miał miejsce w sobotę (16.02) około godz. 19.00

Początek „części elektrycznej” w sobotę po godz. 20.00 na Sali Kolumnowej gdzie wystąpią:

ATOM HEART – Hard Rock to muzyka kojarząca się z klasyką muzyki rockowej przez duże „K”. Hard rock’a grali przecież Ci najwięksi: Deep Purple, Thin Lizzy, Led Zeppelin czy Cream. Formacja Atom Heart z całą pewnością zapatrzona jest właśnie te rejony muzyczne. Muzyków warszawskiej formacji cechuje jeszcze jedna rzecz – znakomity warsztat, radość grania i to co najważniejsze! Własny pomysł na samych siebie, bez wyłącznego kopiowania Mistrzów gatunku. Możecie być pewni, że to będzie bardzo wyjątkowy koncert!

MECHANISM – od kilku lat mawiało się o nich, że dobrze ro(c)kują na przyszłość. Dziś po wielkim sukcesie wspólnej trasy koncertowej u boku RIVERSIDE, po Europie można powiedzieć, że Mechanism już dołączył do absolutnej czołówki polskiego grania spod znaku ProgMetalu. I wcale nie dlatego, że grali ze słynnym zespołem z Warszawy, a dlatego że grają znakomitą, chwytliwą, energiczną, pełną zwrotów muzykę z pogranicza rocka progresywnego i progmetalu. Najnowszy album „Entering the Invisible Light”, to bateria niesamowitych, muzycznych uniesień! Zresztą przekonacie się sami!

ART OF ILLUSION – Mało jest w Polsce zespołów działających tak konsekwentnie jak bydgoskie Art Of Illuison. Zespół miał pomysł na siebie od wielu lat, ale to na przestrzeni ostatnich 5 lat wystrzelił ich muzyczny spontan. Początkowo pod postacią niemal wyłącznie instrumetalną, ale z czasem do zespołu dołączył znakomity wokalista Marcin Walczak i dziś twórczość zespołu jest bardzo dojrzała i przemyślana. A gitarzysta i lider zespołu Filip Wiśniewski to z pewnością jeden z najlepszych muzyków w naszym kraju. Będą promować swój najnowszy materiał „Cold War of Solipsism” choć zapewne zespół powróci do utworów z pierwszej płyty. Wiemy też, że możliwe są podczas koncertu zupełnie nowe dźwięki od popularnych Artów. Szykujcie się zatem na wieczór pełen wrażeń i mocny finał!

Po koncertach After Party w Kawiarni – Restauracji „Łódka” na I piętrze ŁDK-u.

Druga edycja PROG on DAYS zaskoczy Was rozstrzałem stylistycznym! Najważniejsze jednak, że niezmiennie wszystko będzie kręciło się wokół trzech terminów: ROCK, METAL, PROGRESSIVE! Zapraszamy więc w dniach 18-19 stycznia do jak zawsze gościnnego Łódzkiego Domu Kultury na dwa wieczory, podczas których skosztujecie zarówno końskiej dawki rocka progresywnego, metalowych ładunków elektrycznych jak i energetycznych,”purpurowych” dźwięków hard-rocka. To wszystko po to, by świat, który o tej porze roku jest trochę szary i nudny, nagle mógł stać się kolorowy i fascynujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *