proby21 i 22 września na deskach Arterionu (Pomorska 69/71) odbędą się premierowe pokazy Prób Bogusława Schaeffera. Spektakle rozpoczną się o godz. 19. Wstęp wynosi 30 zł.

Próby to wyjątkowe studium przypadku obnażające kulisy teatru, usiłujące odrzeć teatr z jego tajemnicy istnienia. Kanwą jest tekst i autor, który nie wiadomo czy kiedykolwiek istniał. Ale nie to jest ważne. Najistotniejszym staje się sam akt tworzenia. Sztuka staje się pretekstem do rozważań na temat scenicznych kreacji i kierunku rozwoju aktu twórczego. Jak zwykle u Schaeffera, ogromną rolę odgrywa absurd, podsycany jeszcze przez tekst tworzonego przedstawienia.

Aktorzy nie chcą się podporządkować Reżyserowi, walczą z nim, ucierają się także ze sobą nie tylko w kontekście roli. Próba momentami przechodzi w zamieszanie – zawsze jest to jednak chaos kontrolowany. Celem jest postawienie w stan gotowości aktorów i widzów. Wzniosłość miesza się tu z trywialnością, a komizm nie przysłania całkowicie uwag na temat znaczenia sztuki w życiu człowieka. Bo w końcu świat jest teatrem, aktorami ludzie…

Reżyseria: Marek Kasprzyk
Obsada: Milena Lisiecka, Michał Kruk, Bartłomiej Nowosielski i Ewelina Kudeń
Muzyka : Fryderyk Chopin

Bilety na premierę w cenie 30 zł można opłacać m.in. przelewem bezpośrednio na numer konta : 25 1090 1304 0000 0001 0104 4736 w tytule przelewu wpisując Imię i Nazwisko oraz „PRÓBY”. Dla rezerwacji opłaconych na konto bilety będą do odbioru w kasie studia przed spektaklem. Rezerwacje biletów pod numerem : 603 89 11 20, 42 63 15 020 lub mailowo: mfraszczak @arterion.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
monofest
III Festiwal Monodramów Monofest
Szewc_Kopytko_i_Kaczor_Kwak
TrotuArt 2014 w Manufakturze – informacje
Lo Speziale w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*