W czwartek, 31 stycznia w Akademii Sztuk Pięknych została otwarta wystawa Prime Time 2018. Towarzyszyła jej gala podczas której studenci otrzymali wyróżnienia i nagrody.

Na początku zaprezentowano laureatów wystawy Prime Stage 2018. Jego zadaniem jest promocja twórczości dyplomantów pierwszego stopnia i umożliwienie im wypróbowania się w nowej roli – artysty funkcjonującego na wymagającym rynku sztuki. Do konkursu zakwalifikowało się 20 licencjackich prac dyplomowych z 5 wydziałów: Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Grafiki i Malarstwa, Rzeźby i Działań Interaktywnych, Sztuk Wizualnych. Prace konkursowe prezentowane były w przestrzeniach uczelnianych galerii (Galeria Kobro, Galeria Hol) do 19 stycznia 2019 roku.

Laureatem trzeciego miejsca zostaje: Julianna Gromadzka, dyplomantka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za pracę: Projekt etui do kluczy dla osób z dysfunkcją wzroku, wykonaną w Pracowni Projektowania Produktu. Promotorem pracy jest dr hab. Grzegorz Andrzej Reński, prof. nadzw. Laureatem drugiego miejsca zostaje: Irena Zieniewicz, dyplomantka Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych za pracę: Mowa nienawiści. Relacja dźwięku i obiektu na podstawie określonych wypowiedzi przedstawicieli różnych grup społecznych, wykonaną w Pracowni Działań Interaktywnych i Site-Specific. Promotorem pracy jest dr hab. Tomasz Matuszak. Laureatem pierwszego miejsca zostaje: Weronika Cyrankiewicz, dyplomantka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz za pracę: Projekt gry mobilnej wspomagającej budowanie świadomości ekologicznej, wykonaną w Pracowni Projektowania Interakcji. Promotorem pracy jest dr Bogusław Krzciuk.

Konkurs i wystawa Prime Time 2018 to pokaz najlepszych magisterskich prac dyplomowych łódzkiej ASP, jakie powstałym w roku akademickim 2017/2018. Ekspozycja jest również formą promowania absolwentów poprzez stworzenie im szansy bezpośredniego kontaktu z przyszłym pracodawcą oraz mediami. Do konkursu zakwalifikowało się 41 magisterskich prac dyplomowych z 5 wydziałów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Prace konkursowe prezentowane będą do 24 lutego w przestrzeniach uczelnianych galerii: Galeria Kobro (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro), Galeria Hol (ul. Wojska Polskiego 121, CNiS ASP Łódź, parter, korytarz), Galeria Aula (ul. Wojska Polskiego 121, Centrum Promocji Mody, I piętro, korytarz), Galeria Look (ul. Wojska Polskiego 121, Centrum Promocji Mody, I piętro, II piętro, korytarz), Galeria Biała Ściana (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, V piętro, korytarz).

Nagrody konkursu PRIME TIME 2018

Wyróżnienia:
Natalia Bartczak – za kolekcję wielofunkcyjnych opakowań na audiobooki dla dzieci wykonaną na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Multimedialnej pod kierunkiem dr hab. Jakub Balicki, prof. nadzw. oraz za serie prac wykonanych w trakcie trzeciego semestru studiów magisterskich w Pracowni Rysunku powstałą w Pracowni Rysunku prof. Zbigniewa Purczyńskiego – Galeria HOL (parter CPM – przestrzeń w pobliżu schodów prowadzących na I piętro)

Tomasz Ciesielski za dyplom „Kostiumowo-scenograficzny assemblage w działaniu performatywnym na motywach wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Ballada o dwóch siostrach”” wykonany na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Scenografii i Kostiumu pod kierunkiem dr hab. Ewy Bloom-Kwiatkowskiej oraz za prace “Przemijanie i przeistaczanie – upcyclingowe obiekty scenograficzne” powstałą w Pracowni Intermediów prof. Wiesława Karolaka – Galeria HOL (parter CPM – przestrzeń naprzeciwko wejścia, za filarem)

Paula Graczyk za cykl prac malarskich „Formy zauważone” wykonany na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Praktyki i Teorii Koloru pod kierunkiem dr Przemysława Wachowskiego oraz za 16 obiektów graficznych „Wewnątrz formy” przygotowaną w Pracowni Interpretacji Druku dr hab. Marty Tomczyk, prof. nadzw. – Galeria Kobro (II piętro, czyli górna kondygnacja Galerii)

Brązowy medal otrzymały:
Anna Gwardyś-Skuza za dyplom „Bujna” – inne spojrzenie, wielofunkcyjna forma do aranżacji małych przestrzeni wykonany na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w Pracownia Komunikacji Wizualnej I pod kierunkiem dr hab. Monika Krygier, prof. nadzw. – Galeria Aula (budynek CPM, I piętro przy auli)

Barbara Olejarczyk za Krzyżówkę – projekt społeczno-kulturalny dla mieszkańców Starego Rynku wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermediów pod kierunkiem prof. Wiesława Karolak oraz za seria obrazów „Pejzaż słowny – obrazy dla Łodzi” przygotowaną w Pracowni Obrazu dr hab. Aleksandry Gieragi, prof. nadzw. – Galeria Kobro (II piętro, czyli górna kondygnacja Galerii)

Marta Krześlak studentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę „Ruiny moich marzeń. Mikroklimat – reinterpretacja krajobrazu w zbiorze przestrzennych realizacji multimedialnych” wykonaną w Pracowni Multimediów dr. Łukasza Ogórka oraz za aneks do dyplomu „Multimedialne makiety krajobrazów” powstałe w Pracowni Malarstwa i Działań Interdyscyplinarnych prof. Piotra Stachlewskiego – Część pracy znajduje się przy schodach na parking przy budynku CPM (nadmuchiwany zamek), druga część przy czerwonym kontuarze wewnątrz CPM (ekran z wideo dot. pracy).

Srebrny medal otrzymali:
Aleksandra Mościcka za dyplom ”Innowacyjne technologie materiałowe a klasyczne techniki rękodzielnicze w zestawie obiektów unikatowych do wnętrza” wykonany na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obiektu do Wnętrz, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. Jolanta Rudzka Habisiak oraz za kolekcję tkanin drukowanych o różnej funkcji z wykorzystaniem skanera 3D w procesie projektowym pt. „Pomiędzy technologią a sztuką” przygotowana w Projektowani Druku I dr hab. Małgorzaty Lachman-Alwasiak- Galeria Aula (budynek CPM, I piętro przy auli)

Tomasz Frasoński za kolekcję unikatowych ubiorów zaprojektowanych w oparciu o autorskie struktury i faktury dzianin, inspirowana zmianami społeczno-kulturowymi występującymi we współczesnym społeczeństwie – na wybranych przykładach pt. „Europeizacja Orientu czy orientalizacja Europy?” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Ubioru Dzianego pod kierunkiem dr hab. Elżbieta Nawrocka-Staniecka, prof. nadzw. oraz za wizualną reprezentację przemian społeczno-kulturowych w projektach tkanin żakardowych pt. „Europeizacja Orientu czy orientalizacja Europy?” powstałych w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej dr Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej – Galeria Kobro (I piętro, czyli dolna kondygnacja Galerii)

Złoty medal otrzymała:
Magdalena Czyżewska studentka Wydziału Grafiki i Malarstwa za pracę „Teoria osobliwości. Realizacja video”, która powstała w Pracowni Multimediów pod kierunkiem dr Łukasza Ogórka oraz za 31 fotografii – „Typologia przypadków”, która została wykonana w Pracowni Obrazowania Fotograficznego pod kierunkiem dr hab. Marek Domański, prof. nadzw. – Galeria HOL (parter CPM – narożnik ściany od strony parkingu)

W trakcie wydarzenia zorganizowano również Galę Debiutów (foto relacja tutaj).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rybczynski
Zbigniew Rybczyński w Atlasie Sztuki
Picasso_Pablo_Tte_de_jeune_fille
Picasso i Kandinsky w Muzeum Sztuki
Muzeum Pałac Herbsta – Jak to widzisz?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*