Prime Time 2017 – informacje

primetimeRektor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prof. Jolanta Rudzka Habisiak oraz Dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Aneta Dalbiak mają zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – PRIME TIME 2017.

Wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród laureatom odbędzie się 1 lutego 2018 roku (czwartek) o godz. 18.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282). Ekspozycja czynna będzie do 4 marca 2018 roku.

„Prime Time” 2017 to wystawa prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w roku 2017. Podczas tegorocznej edycji zaprezentujemy 42 dyplomy magisterskich studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów Akademii: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych. Na każdym z nich podstawą kształcenia jest ogólne przygotowanie artystyczne z takimi przedmiotami jak malarstwo, rysunek, rzeźba, kompozycja, grafika warsztatowa, fotografia czy techniki multimedialne. Mogą się one także stać tematami dyplomowymi bądź służyć kształceniu osobowości artystycznej w specjalizacjach dyplomowych dotyczących designu, architektury wnętrz, grafiki użytkowej: projektowaniu plakatów, druków, wydawnictw, gobelinów, dywanów, druków na tkaninie, odzieży, biżuterii, obuwia oraz innych form przemysłowych.

Nazwą „Prime Time” konkurs nawiązuje do tego, że autorzy dyplomów znajdują się w najlepszym dla siebie czasie – pełni pomysłów opuszczają mury Akademii i rozpoczynają przygodę na ścieżce kariery zawodowej. Ekspozycja służy promocji absolwentów, dając im możliwość wejścia w bezpośredni kontakt z przyszłymi pracodawcami oraz mediami.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace dyplomowe następujących młodych artystów:

WYDZIAŁ TKANINY I UBIORU
Katarzyna Mazurkiewicz
Katarzyna Sojka
Nela Ćwiek
Julia Szczelina
Małgorzata Geisler
Katarzyna Dunajewska
Aleksandra Seweryniak
Paulina Pikiel
Agata Bednarek
Patrycja Jastrzębska
Grzegorz Marcisz

WYDZIAŁ GRAFIKI I MALARSTWA
Aleksandra Błaszczyk
Angelika Korzeniowska
Anna Kawecka
Beata Kozłowska-Olejniczak
Dominik Janyszek
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Wieteska
Magdalena Karcz
Patrycja Pawlik
Piotr Olejniczak
Urszula Gębska
Karolina Sobiepańska

WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
Barbara Mydlak
Anna Madeńska
Michał Wolniak
Adrianna Gołębiewska
Michał Piątek
Sylwia Owczarczyk
Anna Sokół
Małgorzata Gralińska

WYDZIAŁ WZORNICTWA I ARCHITEKTURA WNĘTRZ
Piotr Urbaniak
Daria Wolańska
Marta Ciołkowska
Mateusz Kirpluk
Paula Cyrczak
Iwona Pieczara
Alicja Wańczyk
Karol Janiak
Joanna Furmańczyk

Jeden komentarz do “Prime Time 2017 – informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *