Prime Time 2017 (foto)

IMG_8855Do 4 marca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa można oglądać kolejną ekspozycję Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi spod znaku Prime Time. To coroczna wystawa zawierająca najlepsze prace dyplomowe studentów.

Na ekspozycji zaprezentowano 42 dyplomy studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów stanowiących Akademię: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych powstałych w 2017 roku.

Tradycyjnie wystawie towarzyszył konkurs. Złoty Medal otrzymała Iwona Pieczara za projekt urządzenia wspomagającego proces przemieszczania się dla osób niepełnosprawnych wykonany na wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz w Pracowni Projektowania Systemów Wzorniczych pod kierunkiem dr hab. Mariusza Włodarczyka, prof. nadzw.

Srebrny medal otrzymały:
– Beata Kozłowska-Olejniczak za projekt autorski serii plakatów do filmów Andrzeja Wajdy wykonany na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mariusza Łukawskiego. Aneksem do dyplomu był cykl prac malarskich pt. ”Melancholia” wykonany w Pracownia Malarstwa Klasycznego prof. Tomasza Chojnackiego.
– Barbara Mydlak za pracę „Powrót Do Domu” wykonaną na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Intermedialnych Działań na Płaszczyźnie pod kierunkiem dr hab. Rafał Sobiczewski, prof. nadzw. oraz za pracę pt. ”Czuwanie” wykonaną w Pracowni Filmu Animowanego dr hab. Krzysztofa Rynkiewicza oraz za „Dzienniki Żałobne” wykonane w Pracowni Papieru pod kierunkiem dr hab. Magdaleny Soboń.

Brązowy Medal otrzymały:
– Magdalena Karcz za projekt publikacji wraz z zestawem popularyzatorskim „Polska Typografia Awangardowa” wykonany na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych pod kierunkiem dr hab. Sławomira Kosmynki, prof. nadzw. Aneks do dyplomu pt. ”Moduł miasta” wykonany został w Pracowni Działań Malarskich w Przestrzeni Publicznej prof. Zbigniewa Purczyńskiego.
– Paulina Pikiel za współczesną interpretację ubioru samuraja – Metropolitan Samurai. Praca wykonana została na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru dr. hab. Sylwia Romecka-Dymek, prof. nadzw., a także za autorską kolekcję nadruków „LOGO – ZNAK” wykonaną w Pracownia Druku I dr hab. Małgorzata Lacham-Alwasiak.
– Katarzyna Mazurkiewicz za dyplom składający się z trzech części: za kostiumy do sztuki teatralnej „Upiór w operze” adaptowanej dla teatru lalkowego wykonane na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Kostiumu Scenicznego dr Izabeli Stronias oraz za ubiór, który potrafi być maską „Współczesna Maskarada” wykonany w Pracownia Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz, a także za pracę „Wiele odsłon – kilka masek – jedna twarz” wykonaną w Pracowni Malarstwa – Inspiracja Rzeczywistością dr hab. Jarosława Lewera

Wyróżnienia Jury otrzymali:
– Katarzyna Dunajewska za zestaw tkanin unikatowych pt. „Puls multiplikacji” wykonany na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz za kolekcję tkanin drukowanych o różnej funkcji pt. „Wibrująca materia” wykonaną w Pracowni Realizacyjno-Doświadczalnej pod kierunkiem dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej.
– Nela Ćwiek za kolekcję damskich ubiorów unikatowych pt. „Silmä” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Projektowania Ubioru I prof. Barbary Hanuszkiewicz oraz za kompozycję przestrzenną „Iluzja i rzeczywistość” wykonaną w Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej pod kierunkiem dr hab. Lidia Choczaj, prof. nadzw. oraz za cykl prac rysunkowych wykonanych w Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Tekstylnych dr hab. Małgorzaty Dobrzynieckiej-Kojder, prof. nadzw.
– Katarzyna Sojka za kolekcję dywanów łączącą przemysł i rękodzieło pt. „Granice” wykonaną na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz za pracę „Nowe rozwiązania z wykorzystaniem tradycyjnie czerpanego papieru” wykonaną w Pracowni Papieru prof. Ewy Latkowskiej-Żychskiej oraz za rzeźbę wykonaną w Pracowni Rzeźby Autonomicznej dr hab. Tomasza Kowalczyka.

Zobacz także:

Prime Time 2015 (foto)

Prime Time 2014 (foto)

Prime Time 2013  (foto)

ASP. Rocznik 2012 (foto)

ASP Rocznik 2011 (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *