IMG_0175W czwartek 13 sierpnia na terenie  Zespołu Szkół Salezjańskich przy ulicy Wodnej 36, odbyła się prezentacja drużyny  Reaktywacji Tradycji Sportowej Widzew Łódź. Przedstawiona nowa drużyna Widzewa będzie uczestnikiem rozgrywek czwartoligowych w sezonie 2015-2016. 

Na środku boiska szkolnego ustawiona została scena, gdzie równo o godzinie 19:10 rozpoczęła się cała „widzewska” prezentacja. Jako pierwszy głos zabrał prezes klubu Marcin Ferdzyn, który opowiedział o kulisach założenia powstałego nowego podmiotu oraz dziękował wszystkim, którzy pomogli i wspierają pomocą klub. Na koniec swojego wystąpienia prezes przeczytał list od byłego piłkarza i zarazem ikony Widzewa obecnego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który osobiście nie mógł pojawić się na uroczystości. Słowa z listu Zbigniewa Bońka, które zostały skierowane do władz klubu i jego kibiców:

– Kieruję do was ten list z wielkim wzruszeniem i podziwem dla waszej wielkiej roboty. Ze wzruszeniem, bo Widzew żyje, Widzew gra i wróci – jestem o tym przekonany – do elity polskiego futbolu, bo tam jest jego miejsce. Z podziwem, bo znalazła się grupa osób, które podjęły się odbudowy. Patrząc na ich pierwsze działania wiem, że to się uda, że odbudujecie Wielki Widzew. Cieszę się, że w mojej Łodzi, mój klub wychodzi na prostą. Pragnę podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w odbudowę mojego, przepraszam, naszego Widzewa. Pan prezes Ludwik Sobolewski patrzy na nas tam z góry z uśmiechem, bo wie, że dzieło jego życia nie zostanie zmarnowane. Do roboty Panie i Panowie, za cztery lata widzę Was znowu w Ekstraklasie – tam gdzie jest wasze miejsce –  list napisał  Zbigniew Boniek.

joomplu:95890

 Następnie każdy wychodzący piłkarz Widzewa został wyprowadzony przez młodszego grającego „widzewiaka” z rocznika 2006 – 07.  Zawodników i sztab szkoleniowy przywitało owacjami i klubowymi okrzykami ponad tysiąc kibiców czerwono – biało – czerwonych. Następnie zawodnicy wysłuchali prezesa Marcina Ferdzyna Oprócz władz klubu nie zabrakło zaproszonych gości m.in.: byłych piłkarzy Widzewa (Marek Pięta, Andrzej Możejko, Wiesław Wraga i Wiesław Chodakowski), przedstawiciel z Urzędu Miasta Tomasz Trela oraz znane osoby w łódzkim sporcie Marek Kondraciuk, Prezes ŁZPN Edward Potok, Witold Skrzydlewski oraz Władysław Puchalski.  Równie przybyła tego dnia  na to spotkanie była żona Janina Sobolewska po zmarłym ŚP. legendarnym prezesie Ludwiku Sobolewskim. Ze sceny Pani Sobolewska wypowiedziała ze wzruszeniem kilka ciepłych słów do fanów Widzewa:

 – Bez tych fanów nie byłoby wspaniałej piłkarskiej historii. Kiedy potrzebowałam pomocy, pomogli mi właśnie kibice. Mam na półce przed moim łóżkiem książkę „Wielki Widzew”. Życzę Wam wszystkim pomyślności i sukcesów. Będę starała się wam pomóc. Deklaruję pomoc wszystkim kibicom. Jeśli będziecie mnie potrzebować, to zawsze służę radą. Życzę państwu wszystkiego najlepszego.

joomplu:95921

Na scenie pojawili się również przedstawiciele kibiców: Przemysław Olszowy i Tomasz Figlewicz – prezes stowarzyszenia „Tylko Widzew”. Kibice przekazali do rąk kapitana drużyny Mariuszowi Rachubińskiemu  prezent – szalik klubowy oraz oryginalną naszywkę z herbem z  lat 80. Słowa jakie padły z ust kibiców przy wręczaniu szalika i naszywki:

– Ten herb był na piersi piłkarzy, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii Widzewa. Mam nadzieję, że będziecie kontynuować tę tradycję. Panowie, życzymy Wam wszystkim gorących serc i chłodnych głów. Niech wam nie zadrży noga, a Widzew na pewno znów będzie wielki.
Zakończenie spotkania było już do dyspozycji kibiców, gdzie mieli czas na to, by zamienić kilka zdań z piłkarzami, wziąć autografy, czy zrobić sobie wspólne zdjęcia.

Drużyna trenera Obarka rozpocznie swój debiut w sobotę od  meczu na wyjeździe z Zawiszą Pajęczno. Początek spotkania o godzinie 17:00.
Skład Widzewa, który przedstawia listę dwudziestu czterech zawodników (imię i nazwisko oraz ich numery na koszulce):

1. Michał Chachuła
2. Daniel Maczurek
3. Michał Pietras
4. Łukasz Fornalczyk
5. Michał Polit
6. Damian Marcioch
7. Damian Dudała
8. Princewill Okachi
9. Nikodem Kasperczak
10. Aleksander Majerz
13. Michał Czaplarski
14. Igor Świątkiewicz
15. Wojciech Gradecki
16. Adrian Budka
17. Damian Gilarski
20. Mariusz Rachubiński (kapitan)
21. Vladimir Bednar
22. Kamil Bartos
25. Adrian Kralkowski
27. Konrad Puchalski
28. Kamil Wielgus
69. Konrad Reszka
88. Michał Sokołowicz
96. Damian Kozieł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław 0:1 (foto)
010
Historia stadionu Widzewa przy alei Piłsudskiego (foto)
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 0:1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*