Prezentacja drużyny Widzew Łódź w parku im. Baden Powella (foto)

IMG_0033W słoneczną niedzielę 13 marca o godzinie 15:00, odbyła się prezentacja drużyny czwartoligowego klub RTS WIDZEW Łódź w rundzie wiosennej 2015/16. Uroczystość odbyła się w amfiteatrze w parku im. Baden – Powella. Prezentacje rozpoczęli zaproszeni raperzy, którzy są również kibicami łódzkiego Widzewa min.: „Kris DNCHP”, „Tolas” rozpoczęli utworem ŚP. Gerarda Cieślika – legendarny piłkarz chorzowskiego Ruchu.

Następnie na scenie pojawiła się grupa „Młody Potar”, którzy zaśpiewali oddając hołd żołnierzom walczącym w Powstaniu Warszawskim. W kolejnym etapie prezentacji został przedstawiony oficjalny sklep klubowy i jego asortyment. Zysk ze sprzedaży ma być przekazywany do klubowego budżetu. Głównym rozpoczęcie prezentacji był zabrany głos przez prezes klubu Marcina Ferdzyn, który odczytał tekst zawierający działania klubu dotychczasowe i przyszłościowe:

– „Nasza nowa przygoda rozpoczęła się w lipcu 2015 roku. Na nic nie było czasu, trzeba było zmontować drużynę, załatwić mnóstwo spraw, aby było można wystartować w rozgrywkach czwartej ligi”… Kolejne słowa wypowiedziane przez prezesa zawierały o zmianie jakiej nastąpiły w drużynie, która ma walczyć nie tylko o awans do trzeciej ligi, ale być już drużyną walczącą w trzeciej lidze. Następnie prezes odniósł się do nowo powstałej trybuny jaką postawił wspólnymi siłami, Klub Zarząd i wraz z kibicami. Dzięki temu na obiekcie SMS Łódź, będzie można rozgrywać mecze w liczbie dwóch tysięcy widzów. Prezes przypomniał również o budowie nowego stadionu przy al. Piłsudskiego 138, który powinien być oddany do końca roku. Prezes też zapewnił, iż Urząd Miasta Łodzi ma zagwarantować jeszcze w marcu środki na budowę centrum treningowego w parku 3-go Maja. Przetarg ma rozpocząć się w kwietniu, gdzie ma być  rozpisana jego budowa. Kompleks treningowy ma być wyposażony w cztery boiska  z naturalną powierzchnią w tym jedno ze sztuczną. Wszystko ma być oddane do użytku na wiosnę w 2017 roku.

joomplu:105926

Na koniec przemówienia prezes powiedział do zgromadzonych kibiców:

– „Chcemy, aby Ci chłopcy, drużyna, którzy stoją dziś przed Wami, dawała swoim fanom radość i dumę, że jesteście widzewiakami. Pamiętając zawsze, że w historii polskiej piłki nożnej nie ma klubu, który święcił większe triumfy na arenie międzynarodowej. To, co udało się zrealizować w przerwie zimowej, to dla Was, widzewskich Kibiców. Bez Was nie ma Klubu. To Wy jesteście dwunastym zawodnikiem. Macie zaś jeden obowiązek względem, nie nas, a Widzewa. Musicie zapełnić wiosną stadion, wspierając jednocześnie Klub poprzez zakup biletów i karnetów. Moim marzenie jest komplet fanów na każdym wiosennym meczu, a będzie ich w tej rundzie jedenaście. Nikt nie może zawieść, gdyż  dziś jesteśmy jednym zespole. Wszyscy mamy jeden wspólny cel – awans do III ligi. Spotykamy się 19 marca, mam nadzieje, że w komplecie”. – podsumował prezes Marcin Ferdzyn.

W następnym punkcie programu była prezentacja kolejno zawodników, którzy będą występować i walczyć o awans w rundzie wiosennej. Nie obecny z drużyny był Robert Kowalczyk, który jest chory. Prawdopodobnie w tym tygodniu ma wrócić do treningów. Największe brawa i zarazem aplauz wśród kibiców wzbudził kapitan drużyny – Adrian Budka, który skierował słowa do fanów:

– „Trzy miesiące to bardzo długo bez meczy. Jako drużyna nie możemy się doczekać walki o ligowe punkty. Postaramy się, żeby w każdym meczu walczyć o trzy punkty  i damy z siebie wszystko.  Zapraszamy wszystkich na najbliższy mecz”  – powiedział kapitan zespołu.

Na koniec prezentacji w pół okręgu amfiteatru, kibice utworzyli z balonów barwy klubowe czerwono – biało – czerwone oraz odpalili race. Nie zabrakło również z zawodnikami wspólnych zdjęć, rozmów czy też wzięcia autografów.

Pozostał już tydzień do pierwszego wiosennego meczu o ligowego punkty, aby kibice mogli oglądać swoją drużynę na żywo. Pierwszy mecz rundy wiosennej odbędzie  się 19 marca (sobota godzina 15:30), na obiekcie szkoły SMS Łódź przy ulicy Milionowej. Przeciwnikiem łodzian będzie Zawisza Pajęczno. Przypomnijmy, że drużyna RTS Widzew zajmuje czwarte miejsce i ma 9 punktów straty do lidera tabel. Celem postawionym przez Zarząd Klubu jest awans do trzeciej ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *