– To bez wątpienia nasza najdłużej wyczekiwana premiera. Chcemy mieć pewność, że będziemy mogli ją zagrać z pełną obsadą i dla publiczności, dlatego zdecydowaliśmy się zaprezentować „Pretty Woman” już w nowym sezonie – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. Premiera musicalu w reżyserii Jakuba Szydlowskiego  odbędzie się 25 września, bilety trafią do sprzedaży 1 czerwca.  

„Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego to oprawiona znakomitą muzyką opowieść o miłości z gwiazdorską obsadą.

– W zasadzie jesteśmy gotowi, potrzeba nam jedynie kilku ostatnich prób, jednak kalendarz  przygotowań układa nam pandemia. Najpierw był casting online, potem przesłuchania i próby w reżimie sanitarnym i termin przesuwany ze względu na obostrzenia oraz zamkniecie teatrów – mówi reżyser spektaklu, a zarazem szef artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. – Niezmiennie jednak zapewniamy, że będzie to widowiskowe przedsięwzięcie ze znakomitymi muzykami i uznanymi realizatorami za kulisami – zapewnia.  

Fabularnie zaskoczenia nie będzie, bo za sprawą filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem tę historię zna niemal każdy. Jednak musicalowa odsłona „Pretty Woman” to nie tylko przeniesienie filmowej historii na deski teatru.   

– Naszą wersję przepełnia specyficzna nostalgia za latami 90. przejawiająca się rozmachem w sferze wizualnej: od kostiumów po scenografię. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że przeniesienie tej historii w mury teatru daje nam możliwość innego spojrzenia na samą relację bohaterów tej  opowieści o miłości – zapowiada Jakub Szydłowski. Chociaż reżyser do końca nie chce wyjawić wszystkich szczegółów swojego pomysłu na spektakl, zdradza jednak, że łódzka „Pretty Woman” będzie niezwykle „hollywoodzka”.

W roli Vivian, dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard publiczność zobaczy Malwinę Kusior i Martę Wiejak.

Przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda grać będzie trzech aktorów: Rafał Szatan, Marcin Jajkiewicz oraz Tomasz Bacajewski.

W pozostałych rolach publiczność zobaczy: Olgę Szomańską, Małgorzatę Chruściel i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.

Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Philipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse’a wcieli się Andrzej Orechwo.

Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

 

Premiera odbędzie się 25 września. Do końca roku spektakl zostanie wystawiony kilkanaście razy.  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lajza
Teatr na Piotrkowskiej: Łajza i Impro Atak
Laboratorium Kreatywnego Działania. Dramaturg wewnątrz spektaklu
Nie krępuj się! – warsztaty teatralne dla młodzieży

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*