Malwina Kusior i Marta Wiejak – to one zmierzą się z legendą Julii Roberts. W nowej musicalowej odsłonie „Pretty Woman” ich bohaterka zdobędzie serce Edwarda, w którego wcielą się Tomasz Bacajewski, Marcin Jajkiewicz i Rafał Szatan. Teatr Muzyczny w Łodzi wybrał obsadę na miarę planowanej superprodukcji.

Poziom przesłuchań był bardzo wysoki, ale nie mieliśmy żadnych wątpliwości wskazując wykonawców najpełniej pasujących do postaci – zapewnia Jakub Szydłowski, reżyser spektaklu, szef artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi.

Na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa – Wodnicka powiedziała:

Proszę Państwa dzisiaj z mojej strony będą właściwie same gratulacje! Bo też muszę przyznać, że sama czekałam niecierpliwie jak zakończy się casting i kto wygra ale jeśli państwo pozwolicie to najpierw chciałam bardzo serdecznie podziękować dyrekcji i pracownikom Teatru Muzycznego, że w tak niebywale trudnych warunkach przeprowadzili casting, który sam w sobie był olbrzymim sukcesem frekwencyjnym. Gratuluję także artystom zwycięstwa bo wiem, ze konkurencja była bardzo mocna. Zdaję sobie sprawę z oczekiwań publiczności ze względu na film i jego popularność ale znam też państwa talent i jestem pewna, że to będzie jedno z najważniejszych wydarzeń dla melomanów i teatromanów a dla Państwa wspaniały element kariery. Zapraszam zatem każdego wielbiciela historii o amerykańskim kopciuszku czy tez współczesnej My Fair Lady do Łodzi, bo jestem przekonana, że przed nami absolutny hit teatralno-muzyczny nowego, już mam nadzieję po wirusowego, sezonu artystycznego.

O główne role ubiegali się artyści z całego kraju. Do pierwszego etapu castingu zgłosiło się ponad 200, do kolejnego – nietypowego, bo realizowanego w pełnym reżimie sanitarnym – przeszło ponad 100. Spośród nich wybrano obsadę głównych ról i zespół wokalno-aktorski.

Największe zainteresowanie budzą oczywiście nazwiska artystów, którzy kreować będą główne role. W roli Vivian – nieco dziwnej, marzącej o lepszym życiu dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard – publiczność zobaczy Malwinę Kusior, doskonale znanej miłośnikom musicalu z Teatru ROMA z ról w takich tytułach, jak: „Piloci”, „Mamma Mia!”, „Ale musciale!”, „Deszczowa piosenka” czy „Taniec wampirów”.

Swoją kreację tej roli stworzy też Marta Wiejak. Artystka współpracująca m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, w latach 2012–2013 dwukrotnie występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona. W warszawskiej ROMIE występowała między innymi w „Deszczowej piosence”, „Księdze dżungli” i „Alicji w Krainie Czarów”.

Na drodze głównej bohaterki musicalu los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. W tej roli wystąpi Tomasz Bacajewski, znany chociażby z roli Judasza w spektaklu „Jesus Christ Superstar” A. Lloyda Webbera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako aktor Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, gdzie wystąpił w ponad dwudziestu musicalowych tytułach. Współpracował też z Och-Teatrem, Teatrem Komedia i Operą na Zamku w Szczecinie przy spektaklach: „The Rocky Horror Show” R. O’Briena, „Boyband” P. Quiltera i „Crazy for You” G. i I. Gershwinów.

Do roli Edwarda wybrano też Marcina Jajkiewicza. Ten wokalista jazzowy i musicalowy, a także piosenkarz to pierwszy odtwórca postaci Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu „Dźwięki muzyki”. Popularność zapewniły mu występy w programie telewizyjnym „Jaka to melodia?” oraz rola Hansa w polskiej wersji językowej superprodukcji Disneya „Kraina lodu”. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka Tango Corazon Quintet. W Teatrze Muzycznym w Łodzi gra rolę Jeana Valjeana w „Les Misérables”, lwa Aleksa w „Madagaskarze – musicalowej przygodzie” i Johna w „Miss Saigon”.

Po raz pierwszy na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi wystąpi Rafał Szatan, trzeci z aktorów, wybrany do głównej roli męskiej. Z musicalem związany od 2009 roku, kiedy to wystąpił w polskiej premierze scenicznej wersji „High School Musical”. W latach 2010–2015 był wokalistą zespołu RH+. Brał udział w programach „The Voice of Poland” i XFactor. Śpiewał gościnnie w teleturnieju TVP1 „Jaka to melodia?” i zajął drugie miejsce w finale dziesiątej edycji programu rozrywkowego Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

W pozostałych rolach publiczność zobaczy: Małgorzatę Chruściel, Olgę Szomańską i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – sympatycznego menedżera Beverly Wilshire Hotel.

Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Phillipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, zaś w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse’a wcielą się Andrzej Orechwo i Janusz Skoneczny.

„Pretty Woman”, czyli ponadczasową historię miłosną przeniesioną z filmowego ekranu na teatralne deski zaledwie dwa lata temu, wyreżyseruje Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komediopisanie_3_-_obrady_jury_24_01_2011_077
III edycja konkursu „Komediopisanie” – najlepszy Piotr Bulak
Teatr_Szwalnia_zakonczenie_sezonu
Teatr Szwalnia kończy sezon 2016/17
_DM30484_resize
Lord Of The Dance w Atlas Arenie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*