poprawiony_mlynarskiCzas odwiedzinWszystko się rusza, Doktor Dolittle i przyjaciele, Młynarski Sentymentalnie: Wesołego Powszedniego Dnia, Świnki 3. Do tego Festiwal TrotuART i kilka przedstawień przyjezdnych. Łódź teatralna powoli budzi się z wakacyjnego snu.

6 września na deskach Teatru Logos pierwsza w tym sezonie premiera – Czas odwiedzin na podstawie dramatów Felixa Mitterera Pszenica na autostradzie i Boczny tor. Pisarz w swoich utworach porusza tematykę ludzi odrzuconych przez społeczeństwo. Bohaterowie jego sztuk to postacie tragiczne, samotne, skazane na cierpienie.

13 września w Teatrze Pinokio zostanie wystawiona szuka Wszystko się rusza. W ramach inauguracji Sceny Ruchu zobaczymy przedstawienie przygotowane przez Pracownię Fizyczną. Spektakl oparty o działania performatywne i improwizacyjne jest połączony z czytaniem baśni. Tancerze i aktorzy angażując młodych widzów w teatralną zabawę, uwrażliwiają ich na plastykę ciała i umożliwiają kontakt ze sztuką w oparciu o taniec, ruch i obraz.

20 września oczekiwana premiera sztuki dla dzieci –  Doktor Dolittle i przyjaciele w Teatrze Nowym im. Kazmierza Dejmka w Łodzi. Zajrzyj do Nowego, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosie Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom udasz się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

27 września premiera Teatru Małego w Manufakturze. Młynarski Sentymentalnie: Wesołego Powszedniego Dnia to klasyczny mini-musical Wojciecha Młynarskiego z muzyką i aranżacją Jerzego Derfla w reżyserii Małgorzaty Flegel. W muzyczną, sentymentalną i kolorową  podróż, dzięki barwnej scenografii Agnieszki Izydorczyk i kierownikowi muzycznemu Leszkowi Kołodziejskiemu, w poszukiwaniu prawdziwej miłości udamy się ze śpiewem na ustach z aktorami – Lorettą Cichowicz, Magdaleną Drewnowską, Radosławem Osypiukiem, Witkiem Łuczyńskim i Jankiem Jakubowskim.

27 września kolejna premiera w Pinokiu, tym razem będą to Świnki 3. Klasyczna opowieść w klasycznej, ale nieoczywistej konwencji. Przedstawimy nie tylko Dziki Zachód, ale dziki świat, który można próbować oswoić. Świat, w którym jedynym kodeksem jest prawo natury. Opowiemy o samotności „pośród swoich”, o trudach przyjaźni w zdziczałych czasach, o budowaniu – nie tylko domów, ale i mostów. Będziemy dokonywać wyboru między udomowieniem a zezwierzęceniem. A wszystko to w rytm dzikiej muzyki country i bluegrass i oczywiście  pośród fruwającego pierza.

Od września spektakle Arterionu (obecnie Grupa Teatralna TE-ART) będzie można oglądać na deskach Łódzkiego Domu Kultury. W Teatrze Rozrywka Lutnia zobaczymy 21 września Randkę w ciemno, a 27 września Single i Remiksy. 27 września na Placu Dąbrowskiego rozpocznie się Wielka Inauguracja Sezonu 2014/15 Teatru Wielkiego.

Mimo braku większego wsparcia finansowego powraca TrotuART. Festiwal uliczny organizowany przez Teatr Arlekin odbędzie się 14 września na terenie Manufaktury.

Pełen repertuar teatrów znajdziesz tutaj.

PREMIERY WE WRZEŚNIU 2014

6 września

Czas odwiedzin (Teatr Logos)

13 września

Wszystko się rusza (Teatr Pinokio)

20 września

Doktor Dolittle i przyjaciele (Teatr Nowy)

27 września

Młynarski sentymentalnie: Wesołego Powszedniego Dnia (Teatr Mały)

27 września

Świnki 3 (Teatr Pinokio)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Warsztat Teatr_Starter z AOIA
taneczen
Taneczne Zderzenia 2015
IMG_1751a
Vidomi w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*