tango_net_finRzeczy, Hotel Savoy, Kokolobolo czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata, Szkoła na , Jeszcze nie pora nam spać, Jajo węża i Sweet Chic Club. Wrzesień w teatrach zapowiada się niezwykle interesująco.

Już 1 września w Teatrze Logos pierwsza premiera tego sezonu – Rzeczy według R. M. Rilke w reżyserii Bogusława Kierca. Jak mówi rezyser: Przedstawienie o istocie i ważności rzeczy, wokół których krystalizuje się nasz ludzki los; o niepokojącej sile pytań, „kim jest ten Chrystus, który do wszystkiego się wtrąca?”; o sensie miłosnego pożądania i ciężarze miłości; o sztuce, która – aby się spełnić – musi działać tam, gdzie wszyscy są Jednym, bo jeśli Jego obdaruje, bezgraniczne bogactwo stanie się udziałem wszystkich.

15 września w Teatrze Małym miała odbyć się oficjalna premiera Tanga Sławomira Mrożka. Z powodów finansowych przedstawienie zostało odwołane.

Także 15 września premiera Hotelu Savoy Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Spektakl zostanie zaprezentowany w… Hotelu Savoy. Jak piszą realizatorzy przedsięwzięcia:  „(…) wszyscy, którzy tu mieszkają, będą ofiarami hotelu «Savoy». Nikt nie ujdzie cało z hotelu «Savoy»” – pointuje u kresu swojego życia Sanczin, jeden z kilkudziesięciu bohaterów powieści Józefa Rotha „Hotel Savoy”. Kto w Łodzi dziś pamięta, że Rothowi chodziło o właśnie ten, łódzki Hotel Savoy? Roth opisał hotel, który dziś ciągle funkcjonuje w tym samym budynku, pod tą samą nazwą. W jego murach i w oryginalnym, zachowanym szybie windy są zaklęte historie ze stu lat działalności. 22 września kolejna premiera Nowego – Kokolobolo czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata. Przestępca? Niewątpliwie. Obrońca uciśnionych? Są i na to dowody. Z całą pewnością Ślepy Maks był postacią nietuzinkową, a jego pełne tajemnic życie jest niemal gotowym scenariuszem filmowym. Postanowiliśmy opowiedzieć o nim na nowo, nie przejmując się zbyt mocno faktografią, która jest zresztą pełna luk i niejasności, jak to zwykle bywa w przypadku legend. Losy Maksa chcemy połączyć z równie spektakularnymi i niezwykłymi kolejami żywota jednego z jego kompanów, Szaji Magnata. Ten ostatni miał według relacji prowadzić jedyną w swoim rodzaju, kilkuletnią wojnę podjazdową z hitlerowskimi oprawcami z łódzkiego getta, wojnę, która skończyła się jego śmiercią w kazamatach gestapo.

23 września nowy spektakl Teatru Arlekin – Szkoła na opak. Od pierwszego do ostatniego dzwonka szkolny świat stoi na głowie. Niejeden Dorosły chciałby zamknięcia tak nieedukacyjnej placówki. Postaci Dorosłych z Arlekinowego przedstawienia muszą jednak stawić czoła wszystkim dziwnym zdarzeniom- w klasach, na korytarzu, w stołówce i stawić czoła jedenastu utworom poetyckim polskich mistrzów pióra. Dzieci natomiast podczas spektaklu będą mogły odnaleźć w świecie swoich marzeń pragnienie, by choć jeden dzień w roku szkolnym przebiegł według niezwykłych prawideł: bez noszenia mundurków, z odpytywaniem nauczyciela i wstawianiem mu dwói, z brojeniem na przerwie ile wlezie.

29 września w Teatrze Muzycznym dziwowisko kabaretowe Jeszcze nie pora nam spać w reżyserii Rafała Kmity. Na stronie teatru spektakl promowany jest tak: znakomite teksty i świetne piosenki, połączone w całość dowcipną i aktualną konferansjerką. Ów mariaż kameralnego kabaretu literackiego o dobrych tradycjach z dużą oprawą teatralną jest swoistym eksperymentem, na który gorąco widzów zapraszamy.

30 września nowość w Teatrze im. Jaracza – Jajo węża według Ingmara Bergmana. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Katarzyna Cynke, Dorota Kiełkowicz, Milena Lisiecka, Izabela Noszczyk, Mariusz Jakus, Marcin Łuczak, Mariusz Siudziński, Mariusz Słupiński, Michał Staszczak, Andrzej Wichrowski i Marcin Włodarski.

Także 30 września w Teatrze V6 odbędzie się premierowy pokaz burleski – Sweet Chic Club. To historia, która mogłaby  wydarzyć się wszędzie – młoda zdolna, pełna zapału artystka pragnie przywrócić dawną świetność upadającemu klubowi nocnemu z bogatą przeszłością. Młodość kontra Starość. Marzenia kontra rozczarowanie życiem.

We wrześniu nie zabraknie także festiwali teatralnych. Hotel Savoy i Kokolobolo odbędą się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur (14-22 września). 22 i 23 września w Manufakturze organizowany będzie TrotuArt.

PREMIERY WE WRZEŚNIU 2012

1 września Rzeczy (w Teatrze Logos)
15 września Tango (w Teatrze Małym) – odwołane
15 września Hotel Savoy (Teatru Nowego w Hotelu Savoy)
22 września Kokolobolo czyli opowieść o przypadkach… (w Teatrze Nowym)
23 września Szkoła na opak (w Teatrze Arlekin)
29 września Jeszcze nie pora nam spać (w Teatrze Muzycznym)
30 września Jajo węża (w Teatrze im. Jaracza)
30 września

Sweet Chic Club (w Teatrze V6)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kobieta_330x200_lodz
Kobieta Pierwotna i Sex Guru w Teatrze Nowym
Specjalna premiera „Dobrej zmiany” dla pielęgniarek i lekarzy
przyjaciele_nowego_plakat
Teatry w Łodzi na wakacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*