Po wakacyjnej przerwie łódzkie teatry ruszają do pracy pełną parą. Przed nami sześć premier. Zobaczymy U progu nieba, Wariata i zakonnicę, Kaskadę, Świętą Joannę szlachtuzów, Pippi Långstrumpf, a także zostaniemy zaproszeni na Zakochany Miś.

Pierwszą zaplanowaną premierą tego sezonu jest przedstawienie U progu nieba w Teatrze Logos, które zobaczymy już 7 września. Spektakl, oparty na tekście powieści Mitcha Alboma „Pięć osób, które spotkamy w niebie”, dopracowywany był podczas wakacyjnych warsztatów. Kogo w niebie spotka Eddie? I co wyniknie z tych spotkań? Czy za sprawą sztuki dowiemy się jaki jest sens życia?

10 września w Teatrze Małym zobaczymy z kolei Wariata i zakonnicę, dramat Stanisława Ignacego Witkiewicza. Akcja sztuki rozgrywa się w zakładzie dla umysłowo chorych. Siostry zakonne i lekarze stosują represję i kontrolę, jako formy leczenia. Kto tu jednak naprawdę wymaga leczenia? To ci, którzy próbują uzdrawiać, sami okazują się szaleńcami.

Miłośników teatru z pewnością ucieszy wiadomość, że również Jaracz szykuje na wrzesień nowe przedstawienie. 17 września na dużej scenie po raz pierwszy wystawiona będzie Kaskada. „Sztuka traktuje o wiecznym i nieudolnym poszukiwaniu szczęścia, o walce z trywialną codziennością, która odsłania prawdę o małości i bezbronności bohaterów.” – czytamy w opisie przedstawienia. Zapowiada się ciekawie.

Święta Joanna Szlachtuzów to dzieł Bertolta Brechta. Akcja oryginału rozgrywa się w rzeźni w ubiegłym stuleciu i dotyczy zupełnie innego świata – pod względem społecznym i ekonomicznym – niż ten, w którym żyjemy współcześnie. Czy zatem twórcom przedstawienia uda się zaadaptować tekst do współczesnych realiów? Przekonamy się już 30 września w Teatrze Nowym.

Łódzkie teatry nie zapominają także o najmłodszych. W Teatrze Nowym na dzieci czekają pokazy przemierowe sztuki o największej siłaczce wśród małych dziewczynek – Pippi Långstrumpf. Teatr Piccolo natomiast zaprosi tych młodszych jak i tych starszych na urodziny najsympatyczniejszego misia z oklapniętym uszkiem – Zakochanego Misia (Uszatka) – premiera 25 września.

W dniach 24 – 25 września odbędzie się VI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej TrotuArt 2011. Na dwa dni szczudlarze, mimowie, klauni i aktorzy opanują przestrzeń miejską. Organizatorami festiwalu są Teatr Lalek Arlekin i łódzki magistrat. 30 września rozpoczną się Spotkania 2011.

PREMIERY WE WRZEŚNIU 2011

7 września

20:00 U progu nieba (Teatr Logos)

10 września

19:15 Wariat i zakonnica (Teatr Mały

17 września

10:00 Pippi Långstrumpf (Teatr Nowy)

17 września

19:00 Kaskada (Teatr im. Jaracza)

24-25 września

TrotuArt

25 września

12:00 Zakochany Miś (Teatr Piccolo)

30 września

19:15 Święta Joanna szlachtuzów (Teatr Nowy)

29 września – 2 października

Festiwal Teatralny Spotkania 2011

Zobacz też:

Repertuar teatrów – wrzesień 2011

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jahns
Bez KIJa nie podchodź Stand-Up: Krzysztof Jahns
proby
Próby Schaeffera w Arterionie
brzydal
Warsztaty teatralne w Art_Inkubatorze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*