Premiery sztuk – 4 x Hamlet, Znikomość, Śmierć i dziewczyna, Najpierw kochaj, potem strzelaj, Humanka. To nasz czeka w styczniu w łódzkich Teatrach.

4 stycznia w Teatrze Studyjnym premiera 4 x Hamlet. Studenci dyplomowego roku Wydziału Aktorskiego przygotowują pod okiem Waldemara Zawodzińskiego inscenizację najbardziej zagadkowej ze sztuk Williama Shakespeare’a. Na scenie zobaczymy również studentów młodszych lat.

18 stycznia Znikomość w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Opowieść oparta jest na faktach. 20 listopada 2006 roku do szkoły w Emsdetten w Niemczech wtargnął zamaskowany jej absolwent, Sebastian Bosse, raniąc 5 osób i popełniając samobójstwo.

18 stycznia premiera w nowej teatralnej przestrzeni – Monopolis – Fundacji Kamila Maćkowiaka. To Śmierć i dziewczyna w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego wspektaklu zagrają Jowita Budnik, Kamil Maćkowiak i Mariusz Słupiński.

25 stycznia w Teatrze Powszechnym premiera sztuki Najpierw kochaj, potem strzelaj. Spektakl jest popkulturową mieszanką komiksu, baśni i kina akcji. „Historia trzech par, które próbują odzyskać dawno utraconą miłość. Ich droga przypomina mityczną wyprawę po złote runo i ma wpływ na losy świata. Dużo przeciwności losu, zwrotów akcji i umykającego szczęścia. Czy uda im się odnaleźć dawne uczucie i rozwiązać zagadkę, przy okazji ratując całą ludzkość?” – mówi reżyser Michał Siegoczyński.

31 stycznia kolejna premiera w Nowym – Humanka – akcja sztuki dzieje się w nieodległej przyszłości, w świecie zdominowanym przez technologię. Ludzie żyją w otoczeniu humanoidów – obdarzonych sztuczną inteligencją robotów stworzonych na podobieństwo człowieka. Humanki i humani wyręczają ludzi w pracy, ale pełnią też funkcję idealnych partnerów życiowych – idealnych, bo wyposażonych zgodnie z potrzebami właściciela.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 12 stycznia Ostra Jazda w Teatrze Jaracza. 14 stycznia Stowarzyszenie Umarłych Poetów w Teatrze Muzycznym. 27 stycznia Grand Classical Ballet – Jezioro Łabędzie w Teatrze Wielkim.

STYCZNIOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
4 stycznia 4x Hamlet (w Teatrze Studyjnym)
18 stycznia Znikomość (w Teatrze Nowym)
18 stycznia Śmierć i dziewczyna (w Monopolis)
25 stycznia Najpierw kochaj, potem strzelaj (w Teatrze Powszechnym)
31 stycznia Humanka (w Teatrze Nowym)
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mkspip
XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
Teatralna (wy)Bawialnia w sieci
piasecka
Katarzyna Piasecka w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*