Premiery teatralne – styczeń 2019

Testament Szekspira, Manewry Weselne i Noc Helvera. W styczniu, co zrozumiałe z powodu początku roku, w łódzkich teatrach niewiele nowości.

7 lutego w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka zobaczymy premierę przedstawienia pt. Testament Szekspira Verna Thiessena. Sztuka rozpoczyna się tuż po pogrzebie Szekspira. Anna dostaje testament męża od znienawidzonej siostry dramatopisarza. Długo odwleka jego przeczytanie, bowiem ufa, że nic nie powinno jej tam zaskoczyć. Zaczyna wspominać wspólne chwile spędzone z mężem i dziećmi. Czy ostatnia wola Williama będzie w stanie wynagrodzić jej samotne i pełne poświęcenia życie?

12 stycznia zobaczymy prapremierę Manewrów Weselnych w Teatrze Powszechnym. Spektakl jest zabawną opowieścią o tym, jak mają się wyobrażenia na temat zaślubin i rodzinnego wesela do ich praktycznej realizacji w pędzie i zawiłościach życia. Dzień ślubu to najważniejszy moment w naszym życiu, a wielość spraw i lawina emocji nie dają spokojnie wszystkiego pozałatwiać. Dlaczego młoda para po ślubnej uroczystości i weselnym przyjęciu jest zawsze najbardziej zmęczonym duetem spośród wszystkich uczestników imprezy?

24 stycznia premiera w Teatrze im. Stefana Jaracza. Noc Helvera to jeden z najlepszych polskich dramatów, jakie powstały w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Jest tekstem niezwykle aktualnym. Opisuje mechanizmy, które budzą się w obliczu zagrożenia. Taka noc może zdarzyć się praktycznie wszędzie, bo niemal wszędzie mamy do czynienia z jakąś indoktrynacją – polityczną, religijną czy rasową.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 6 stycznia – Nerwica Natręctw w Teatrze Wielkim, 21 stycznia Dziwna Para oraz 27 stycznia Cud w Teatrze Muzycznym.

STYCZNIOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
7 lutego – zmiana terminu Testament Szekspira (w Teatrze Nowym)
12 stycznia Manewry Weselne (w Teatrze Powszechnym)
24 stycznia Noc Helvera (w Teatrze Jaracza)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *