barbeloOżenek, Bóg Mordu, Barbelo, o psach i dzieciach. W styczniu w łódzkich teatrach trzy premierowe przedstawienia. Miejmy nadzieję, że powiedzenie „nie ilość, a jakość się liczy” sprawdzi się i tym razem.

7 stycznia w Teatrze Studyjnym premiera Ożenku Nikołaja Gogola w reż. Grigorija Lifanowa.  Iwan Kuźmicz Podkolesin, podstarzały kawaler piastujący wysokie stanowisko urzędnicze, gorąco namawiany przez przyjaciela Koczkariowa, postanawia się ożenić. Do sprawy zabiera się w sposób niezmiernie oryginalny, a gdy już zdecyduje się na ożenek, w chwili przedślubnej samotności dochodzi nawet do wniosku, że małżeństwo to najpiękniejsza rzecz pod słońcem i żałuje, że tak długo z nim zwlekał.. Zaraz potem jednak, ochłonąwszy z wrażenia i egzaltacji, robi coś, co oględnie można by wyrazić słowami: „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”…

W roli Agafii wystąpi znana z serialu „Majka” Joanna Osyda. Nawet dla tego faktu warto do Studyjnego przejść się.

W Teatrze Powszechnym 15 stycznia premiera spektaklu pod niezwykle wymownym tytułem – Bóg Mordu. To mistrzowsko skonstruowana opowieść o – z pozoru – niewinnym spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w bójkę. Konfrontacja ta przeradza się w otwarty konflikt, który odsłania hipokryzję postaci i obnażając ich prawdziwą naturę prowadzi do nieoczekiwanego finału. Reżyserem przedstawienia jest Katarzyna Kalwat, a grają w nim: Ewa Sonnenburg, Masza Bogucka, Jacek Łuczak i Jan Poradowski.

15 i 16 stycznia Teatr Jaracza proponuje nam premierowe pokazy Barbelo, o psach i dzieciach. Spektakl podejmuje temat rozpadu tradycyjnych więzi międzyludzkich. Ostrości nabiera w sztuce motyw utraty bliskiej osoby, która prowadzi do zasadniczej zmiany w życiu pozostałych członków rodziny. Jednak sztuka jest nie tyle o śmierci, ale o tym, co pozostaje po śmierci, o czymś, co trwa dłużej niż ona sama. Najważniejszym aspektem jest tu miłość – miłość matki do dziecka i dziecka do matki.

Prócz premier w styczniu w teatrach posucha. 11 stycznia klub Wytwórnia proponuje Jasełkę, 24, 26 i 27 stycznia Teatr Nowy Andropauzę, a od 28 do 30 stycznia Teatr Jaracza Klimakterium i… już. Do tego dodać trzeba otwarte próby spektaklu I love Una w Teatrze Studyjnym pod koniec miesiąca.

PREMIERY W STYCZNIU 2011
7 stycznia 19:07 Ożenek (Teatr Studyjny)
15 stycznia 19:00 Bóg Mordu (Teatr Powszechny)
15 i 16 stycznia 19:00 Barbelo, o psach i dzieciach (Teatr im. Jaracza)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
praca_dla_miejsca_foto_P._Terciak
Praca dla Miejsca
kibice
Kibice w Teatrze Małym
Szwalnia w grudniu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*