Premiery teatralne – styczeń 2010

romeo_i_julia_teatr_wielkiW styczniu na deskach łódzkich teatrów pojawi się aż dzwanaście premierowych spektakli. Najwcześniej na sceniczne nowości zaprasza Teatr Studyjny. 8 stycznia na  Gąskę, a 15 stycznia na Plastelinę w wykonaniu studentów PWSFTviT.

23 stycznia na scenie kameralnej Teatru im. Jaracza będzie można obejrzeć Śmierć Iwana Ilicza według Lwa Tołstoja. W obsadzie zobaczymy Iwonę Dróżdż-Rybińską, Dorotę Kiełkowicz, Huberta Jarczak, Marcin Łuczaka i Bronisława Wrocławskiego. Opowieść o nędzy istnienia i nieuchronności umierania zapewne będzie jedną z najciekawszych premier pierwszego miesiąca 2010 r. Tego samego dnia na deskach Teatru Wielkiego będzie można obejrzeć balet Romeo i Julia.

Dwie premiery czekają na nas w Teatrze Nowy. Na dużej sali 23 stycznia będzie można obejrzeć przepełnionego czarnym humorem Biedermanna i podpalaczy. Będzie to zarazem czterysetna premiera na deskach tego teatru. 29 stycznia na małej sali na widzów czeka Transfer, którego aura reklamowana jest jako wyjęta z rodem z filmów Lyncha.

W ostatni weekend miesiąca warto przejść się do Teatru Małego. Tam też zostanie wystawiona sztuka Sławomira Mrożka Emigranci, w której wystąpią Marek Kasprzyk i Mariusz Pilawski. Jeden z najwybitniejszych dramatów twórcy Tanga opowiada o dwóch cudzoziemcach zamieszkujących razem sutenerę gdzież w Europie Zachodniej.

30 stycznia w Teatrze Powszechnym można będzie obejrzeć Komedię romantyczną, spektakl rozgrywany w środowisku filmowców starających się sprostać wymogom komercyjnego rynku.

31 stycznia w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbędzie się premiera Na krańcu tęczy Teatru Muzycznego. Widzowie będą mogli wysłuchać piosenek z repertuaru Judy Garland, o której tragicznych losach opowiada spektakl.

Dla dzieci w styczniu przygotowano dwie premiery. Baśniowa Kawiarenka przygotowała kolejny spektakl lalkowy. Tym razem będzie to adaptacja Ali Baby i 40 rozbójników. 30 w Pinokiu będzie można obejrzeć Białe baloniki.

PREMIERY W STYCZNIU 2010
8 stycznia 19:07 Gąska (Teatr Studyjny)
9 stycznia 19:00 Survival (Teatr im. Jaracza)
15 stycznia 19:07 Plastelina (Teatr Studyjny)
17 stycznia 17:00 Ali Baba i 40 rozbójników (Baśniowa Kawiarenka) (przedstawienie zamknięte widzowie będą mogli je obejrzeć dzień później o 18)
23 stycznia 19:00 Śmierć Iwana Ilicza (Teatr im. Jaracza)
  19:00 Romeo i Julia (Teatr Wielki)
  19:00 Biedermann i podpalacze (Teatr Nowy)
29 stycznia 19:00 Transfer (Teatr Nowy)
  19:15 Emigranci (Teatr Mały)
30 stycznia 17:00 Białe baloniki (Teatr Pinokio)
19:00 Komedia romantyczna (Teatr Powszechny)
31 stycznia 19:00 Na krańcu tęczy (Teatr Muzyczny, grane w AOIA)

Pełen repertuar teatrów dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *