Jak zostałam wiedźmą, Ada i Kosmitek, Będę Twoim diabłem stróżem, Pearl Chaber, Klatka, Dotknij Teatru oraz ostatnie pokazy XXVI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi. To nas czeka w marcu.

1 marca w Teatrze Wielkim odbędzie się drugi premierowy pokaz Greka Zorby.

14 marca w Teatrze Arlekin odbędzie się premiera sztuki Jak zostałam wiedźmą według Doroty Masłowskiej. Tak, jak współczesne krainy snów różnią się od tych dawnych, tajemniczych, tak współczesne bajki różnią się od tych klasycznych. Dorota Masłowska, jedna z najbardziej poczytnych polskich pisarek, w swoim jedynym tekście napisanym dla dzieci, zaprasza nas w podróż do bardzo, bardzo współczesnej baśni. Baśni wypełnionej… zwykłymi postaciami, takimi jak pracownik stacji benzynowej, kasjerka hipermarketu, konsultantka firmy kosmetycznej czy mama ćwicząca taekwondo. Są w niej też wszechobecne dzisiejsze gadżety: iPhone`y, puderniczki czy samochody, a pośród nich pojawia się… wygłodniała Wiedźma, która poszukuje niegrzecznego, idealnego do schrupania dziecka. Pewnego dnia znajduje Dziewczynkę, jednak elektroniczny wykrywacz wiedźmy wskazuje, że dziecko jest zbyt dobre i może okazać się trujące. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji staje się zmieszanie Dziewczynki z jakimś niegrzecznym Chłopcem.

Także 14 marca w Baśniowej Kawiarence premierowy pokaz przedstawienia Ada i Kosmitek. Przedstawienie to historia niezwykłej przyjaźni samotnej dziewczynki Ady z mądrym przybyszem z innej planety – Kosmitkiem. Ada mieszka z ukochanym dziadkiem i bratem, bo rodzice chwilowo przebywają za granicą. Dziewczynka czuje się samotna i trochę zagubiona, nie ma koleżanek, a jej starszy brat ma swoje towarzystwo. Ada jest wesoła, ciekawa świata i bardzo odważna. Pewnego dnia ląduje pod jej oknem Kosmitek – niezwykły miś, którego pojazd kosmiczny ma awarię. Ada pomaga wystraszonemu Kosmitkowi. Nie tylko uczy go życia „na Ziemi”, ale także pomaga mu powrócić do domu. Jest bardzo opiekuńcza i nie boi się obcego przybysza.

27 marca w AOIA premiera sztuki Będę Twoim diabłem stróżem. To spektakl dla młodych widzów o stalkingu i zagrożeniach cyber przemocy w oryginalny sposób interpretuje temat obecności, w tym wypadku złej obecności. Kanwą dramaturgiczną będą dokumenty sądowe i relacje ofiar stalkingu.

Także w AOIA, 30 marca, premiera Pearl Chaber. Spektakl oparty jest w całości na pieśniach ludowych Sieradza i okolic, zebranych w latach 1987-1996, posiadających ważne teksty w kontekście historycznym i antropologicznym. I właśnie za pomocą tekstów, interpretacji aktorskiej, muzyki, spektakl opowiada historię Marysi próbującej wyrwać się z sideł patriarchatu, walczącej z nierównościami społecznymi i o swoje prawa oraz wolność..

31 marca również w AOIA premiera Klatki. Autorska opowieść dotyczy niepełnosprawnego fizycznie oraz intelektualnie człowieka, który dostaje unikatową szansę na kontakt z otaczającym go światem i wyrzucenie z siebie wszystkiego, co do tej pory było skutecznie powstrzymywane przez jego ograniczenia.

3 marca w Teatrze Wielkim XV Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Do 21 marca Teatr Powszechny zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi (więcej informacji tutaj).. 27 marca rozpocznie się tegoroczny projekt Dotknij Teatru (informacje wkrótce) – realizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych m.in. 6 marca Ciao Ciao Bambina w Monopolis, 7 marca Wiem, że wiesz w Teatrze Wielkim, 8 marca Weekend z R., 9 marca Berek, czyli upiór w moherze 2, 23 marca Ludzie inteligentni w Teatrze Jaracza, 10 marca Blef, 11 marca Pozytywni, 15 marca Tydzień, nie dłużej, 23 marca Klimakterium… i już, 24 marca Klimakterium 2, czyli menopauzy szał, 30 marca Przygoda z ogrodnikiem w Teatrze Muzycznym.

MARCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
1 marca Grek Zorba (w Teatrze Wielkim)
14 marca Jak zostałam wiedźmą (w Teatrze Arlekin)
14 marca Ada i Kosmitek (w Baśniowej Kawiarence)
27 marca Będę Twoim diabłem stróżem (w AOIA)
30 marca Pearl Chaber (w AOIA)
31 marca Klatka (w AOIA)
WYDARZENIA
do 21 marca XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
od 27 marca Dotknij Teatru
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Opowieści z Narnii w Teatrze Pinokio
Teatr na Piotrkowskiej
roma_i_julian_800px
Roma i Julian w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*