Premiery teatralne – marzec 2010

rusalkaRusałka, Złodziej czasu, Kukła, Matematyka miłości i Ślepcy. W marcu czeka nas pięć premier teatralnych. Praktycznie każda zapowiada się interesująco.

Najwcześniej swoją premierę zaprezentuje Teatr Wielki (6 i 7 marca o godz. 19). Mimo że spektakl ma ponad sto lat Rusałka zostanie po raz pierwszy zaprezentowana łódzkiej publiczności dopiero teraz. Realizatorzy opery chcą na dzieło spojrzeć inaczej niż tylko na prostą baśń o miłości i nieszczęściu człowieka, widzianymi przez pryzmat życia rusałki. Postanowili poszukać w nim – w muzyce, słowach i przestrzeniach – nowych skojarzeń, ukrytych niepokojów i nierozpoznanych myśli.

W marcu dwie premiery przygotował Teatr Nowy. Matematyka miłości (19 marca, godz. 19:15) to dramat bijącej rekordy popularności argentyńskiej pisarki Esther Vilar, znanej z wystawionych w Nowym sztuk Zazdrość oraz Królowa i Szekspir. Sztuka opowiada o aktorce Robercie, dla której utrata ukochanego mężczyzny to początek intrygującej  historii o życiu i miłości. Atutem spektaklu jest choreografia oparta na argentyńskim tangu oraz muzyka Astora Piazzolli. Ślepcy (25 marca, godz. 19, scena CET) to dramat o poszukiwaniu tożsamości, odczytany w epoce popkultury, która dezintegruje relacje między ludźmi. 27 marca o godz. 19:15 w Teatrze Małym rozpocznie się premiera komedii Kukła Pawła Binke.

Dla najmłodszych w nadchodzącym miesiącu jedna premiera – Złodziej czasu w Teatrze Arlekin (20 marca o godz. 18). To ponadczasowa opowieść o przemijaniu, o walce z upływającym czasem, gubieniu i szukaniu szczęścia.

Poza premierami w Łodzi będzie można obejrzeć pojedyncze spektakle związane z XVI Międzynarodowym Festiwalem Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych oraz oraz Lady Fosse (16 marca w Teatrze Wielkim), Dziwną Parę (21 marca w Teatrze Jaracza), Klimakterium… I Już (26 i 27 marca w Teatrze Jaracza). Warto przy okazji wspomnieć o akcji łódzkich teatrów z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

PREMIERY W MARCU 2010
6 i 7 marca 19:00 Rusałka (Teatr Wielki)
19 marca 19:15 Matematyka miłości (Teatr Nowy)
20 marca 18:00 Złodziej czasu (Teatr Arlekin)
25 marca 19:00 Ślepcy (Teatr Nowy – CET)
27 marca 19:15 Kukła (Teatr Mały)

Pełen repertuar teatrów dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *