Powinniśmy być… Impresja na kilka czasowników, Calineczka, Bajki Robotów, czyli Maszyna Do Spełniania Życzeń, Mizantrop oraz Tańczący z gwiazdami. Pod koniec maja zaczną działać teatry, dlatego w ostatni weekend miesiąca szykuje się kilka premier. Dodatkowo w formie w hybrydowej wciąż odbywa się tegoroczna edycja Dotnij Teatru (więcej tutaj).

22 i 23 maja na Rynku Manufaktury zobaczymy premierę plenerową Dobrej zmiany Teatru Powszechnego – więcej informacji znajdziecie tutaj.

Prapremiera Dobrej zmiany na Rynku Manufaktury

29 maja, w ramach Dotknij Teatru, Teatr Chorea zaprasza do Fabryki Sztuki na premierę sztuki Powinniśmy być… Impresja na kilka czasowników. To intymna opowieść – manifest obecności dwójki młodych tancerzy – zbudowana z ich mozaikowych historii, swoistych kartek z dziennika. Impresja ta jest ukazaniem procesu walki jednostki z wewnętrznym „Ja”, rozdwojeniem spowodowanym zderzeniami człowieka z siłą zbiorowości. Zbiorowości, w której trudno jest być sobą.

W ostatnią sobotę miesiąca Teatr Arlekin zaprezentuje nową wersję Calineczki w reżyserii Bartosza Kurowskiego. Historia o dziewczynce, która po uprowadzeniu przez ropuchę z domu rodzinnego, spotyka na swojej drodze rozmaite zwierzęta, od których otrzymuje pomoc lub którym sama pomaga, podąża za tropami i tekstem autora, odnajdując w nim wiele aktualnych sensów. To swoista współczesna dziecięca „baśń drogi”, dająca dziecku przeżyć rozmaite przygody, wiodąc je przez trudne etapy jego dorastania.

29 maja Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza na Mizantropa. Jedna z najwybitniejszych, a zarazem najbardziej osobista komedia Moliera w mistrzowskim przekładzie Jerzego Radziwiłowicza skrzy się inteligencją, błyskotliwym dowcipem i subtelną ironią. Tytułowy bohater gardzi salonowymi konwencjami, fałszem i obłudą. Bezkompromisowo broni swoich przekonań, choć traci przez to przyjaciół i rujnuje miłosne plany, bo jak na złość zakochuje się w Celimenie, która jest ucieleśnieniem wszystkich piętnowanych przez niego wad. W swym krytycznym stosunku do ludzi jest szlachetny i zabawny, godny podziwu i żałosny zarazem.

Także 29 maja Baśniowa Kawiarenka zaprezentuje dla najmłodszych Bajki Robotów, czyli Maszyna Do Spełniania Życzeń.

29 maja to również termin premiery sztuki Tańczący z gwiazdami Teatru Powszechnego. To inspirowany powieściami Stephena Kinga i filmami Davida Lyncha horror musical o teatrze, który po miesiącach pandemicznego miotania się między życiem a śmiercią wraca do życia, wystawiając rewiowy hit – adaptację autobiografii polskiego Liberace, Bohdana Gadomskiego – zmarłego w 2020 roku kolorowego ptaka polskiego show biznesu, dziennikarza multimedialnego i przyjaciela gwiazd: Krzysztofa Krawczyka, Ewy Demarczyk, Aldony Orłowskiej.

MAJOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
29 maja Bajki robotów (w Baśniowej Kawiarence)
29 maja Calineczka (w Teatrze Arlekin)
29 maja Mizantrop (w Teatrze im. Jaracza)
29 maja Powinniśmy być (Teatru Chorea w Fabryce Sztuki)
29 maja Tańczący z gwiazdami (w Teatrze Powszechnym)
WYDARZENIA
od 27 marca Dotknij Teatru
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ls13
Teatr na wakacje – informacje
wielkiepytanie
Wielkie pytanie w Teatrze Pinokio
balladyna
Balladyna w Teatrze Małym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*