fstPremiera sztuki Tramwaj zwany pożądaniem, Buenos Aires – Poenari, Festiwal Szkół Teatralnych, Dziatwa i Festiwal Teatralny Karuzela. To najważniejsze wydarzenia maja w łódzkich teatrach.

12 i 13 maja Teatr Wielki zaprasza na premierę Tramwaju zwany pożądaniem Philipa Littella na podstawie dramatu Tennessee Williamsa. Publiczność pokochała dramat Williamsa. O to, że pokocha również operę Previna, można być spokojnym. Zwłaszcza, że łódzka inscenizacja spoczęła w rękach niezawodnego Macieja Prusa – wielkiego mistrza polskiej reżyserii teatralnej i maestro Tadeusza Kozłowskiego, który z muzyki często potrafi wydobyć więcej, niż jest w nutach.

15 maja Akademia Muzyczna zaprasza na premierę musicalu Buenos Aires – Poenari . Fragmenty słynnych musicali „Evita” i „Taniec wampirów” składają się na spektakl pt. „Buenos Aires – Poenari” przygotowywany w Akademii Muzycznej w Łodzi. W niezwykłą muzyczną podróż do słonecznego Buenos Aires i mglistego Poenari zabiorą widzów studenci specjalności musical tej uczelni. Z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego wykonają 16 przebojowych numerów, w tym: „Don’t Cry for Me Argentina”, „You Must Love Me”, „Na orbicie serc”.

Od 14 do 20 maja w Teatrze Studyjnym, Teatrze Nowym i w AOIA odbędzie się 36. Festiwal Szkół Teatralnych. Na Festiwalu zobaczymy dyplomy Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy AT Warszawa), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (wydział zamiejscowy AST w Krakowie), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu, Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi (więcej informacji tutaj).

Pd 23 do 29 maja odbywać się będzie 39. odsłona Dziatwy. W ramach imprezy promującej teatr dziecięcy odbędą się warsztaty, spotkania, przegląd spektakli oraz na korowód teatralny główną ulicą miasta (więcej informacji tutaj).

Od 26 maja do 2 czerwca Teatr Pinokio zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Teatralna Karuzela. Na pokładzie Teatralnej Karuzeli znajdzie się miejsce dla wszystkich: dzieciaków, starszego rodzeństwa, rodziców, dziadków, nauczycieli i każdego z otwartym sercem i głową. Przyjrzymy się wartościowym zjawiskom w sztuce współczesnej. Skupimy się na działaniach zachęcających do międzypokoleniowego współuczestnictwa i dialogu (więcej informacji tutaj).

10 maja Dom Literatury w Łodzi zaprasza na premierę sztuki Przyj dziewczyno, przyj na podstawie Tadeusza Różewicza. To gorzki i szyderczy obraz współczesności z jej zubożeniem języka, powielaniem stereotypów i wyrachowaniem twórców w dążeniu do sukcesu. 11 maja w ŁDK zobaczymy premierę Teatru YETA pt. Miss Tyfikacja. 17 maja Teatr Powszechny zaprasza na kolejny Teatr na niewidomych i słabo widzących. 20 majaj z okazji urodzin Teatru V6 zobaczymy tam Aquariusa. 26 i 27 maja Teatr Jaracza żegna się z przedstawieniem pt. Filoktet.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych. 12 maja Sex and Authority w OHMie. 21 maja Ludzie inteligentni w Teatrze Muzycznym. 25 maja Bal u Posejdona, 27 maja Mężczyzna idealny i 28 maja Balonowe Show w Teatrze DOM.

MAJOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY

10 maja Przyj dziewczyno, przyj (w Domu Literatury)
11 maja Miss Tyfikacja (w Łódzkim Domu Kultury)
12-13 maja Tramwaj zwany pożądaniem (w Teatrze Wielkim)
15 maja

Buenos Aires – Poenari (w Akademii Muzycznej)

WYDARZENIA
14-20 maja 36. Festiwal Szkół Teatralnych
23-29 maja 39. Dziatwa
26 maja – 2 czerwca Festiwal Teatralny Karuzela 2018


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
teatrwielki
Otwarty casting do widowiska Lamaila Teatru Wielkiego
atomowcy
Atomówcy zawitają do Łodzi
tp_poster_B1_miarka_A5
XXII MFSPiN: Miarka za miarkę

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*