fstPremiera spektakli: Bez sensu, Chopin wymarzony, Spowiedź masochisty, Gdzie jest Lailonia? oraz Brancz. Do tego należy dodać aż pięć festiwali teatralne: Festiwal Szkół Teatralnych, Festiwal Teatralny Perspektywy, Łódzkie Spotkania Teatralne, Dziatwa oraz V Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela MYŚLĘ#CZUJĘ .

9 maja w Teatrze Zamiast odbędzie się premiera spektaklu tanecznego pt. Bez sensu. Jak piszą organizatorzy: „każdego dnia doświadczamy sytuacji, które analizujemy, zastanawiamy się dlaczego nam się one przytrafiają, jaki jest ich cel i czy w ogóle mają”. Na inaugurację Łódzkich Spotkań Baletowych w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera sztuki Chopin wymarzony (Chopin Imaginaire) do muzyki Fryderyka Chopina.

15 maja w Teatrze Nowym zobaczymy Spowiedź masochisty. Brawurowa, nieodparcie śmieszna i przewrotna opowieść sceniczna czeskiego autora, łącząca w wybuchową mieszankę elementy komedii, satyry społecznej, groteski i surrealnego oniryzmu. Tytułowy bohater w poszukiwaniu pełni szczęścia podejmuje liczne próby, aby zmienić świat na taki, gdzie mógłby żyć zgodnie ze swoją naturą. Wielkie pole do popisu znajduje w drapieżnej rzeczywistości młodego kapitalizmu, w której, by się odnaleźć, trzeba mieć w sobie coś z masochisty… Jego wysiłki, przynoszące rozkosz wyrzeczenia i ofiarność zostają docenione. Firma wysyła go jako swojego reprezentanta do Singapuru na Olimpiadę Zasobów Ludzkich.

30 maja w Teatrze Pinokiu zobaczymy sztukę Gdzie jest Lailonia?. Pewien mieszkaniec Lailonii nazwiskiem IbiUru donosił nam, że dowiedział się, iż interesujemy się Lailonią, i wobec tego przesyła nam zbiorek najmniejszych opowiadań starych i nowych, które są znane w tym kraju. (…) Nasz korespondent zapomniał niestety napisać, gdzie leży Lailonia, i nie podał bliższego adresu, a więc nie mogliśmy mu odpisać. Wzięliśmy tylko ów zbiorek opowiadań i chcemy go wszystkim pokazać, aby wszyscy mogli się dowiedzieć chociaż troszeczkę o Lailonii, kraju, którego nie udało się nam znaleźć na mapie.

Także 30 maja zobaczymy Brancz Juliusza Machulskiego w Teatrze Powszechnym. Ślub to najważniejszy dzień w życiu. Każda dziewczynka już od najmłodszych lat snuje wizje tego, jak będzie on wyglądał, kto stanie u jej boku, jaką będzie miała suknię i kto poprowadzi ją do ołtarza… Tylko co będzie, jeśli okaże się, że to wcale nie będą najtrudniejsze decyzje, przed jakimi stanie? Tytułowy brancz to nie tylko spotkanie w eleganckiej restauracji, by powiadomić rodzinę o zaręczynach. To także możliwość zebrania wszystkich jej członków w jednym miejscu i przeprowadzenia z nimi poważnych rozmów.

Od 5 do 10 maja organizowany będzie Festiwal Szkół Teatralnych (więcej informacji tutaj), od 7 do 10 maja Festiwal Teatralny Perspektywy (więcej informacji tutaj), od 9 do 31 maja XXIII Łódzkie Spotkania Teatralne (więcej informacji tutaj), od 20 do 23 maja Dziatwa 2015 (więcej informacji tutaj), a od 27 maja do 3 czerwca V Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela MYŚLĘ#CZUJĘ (więcej informacji tutaj).

4 maja Zemsta Och Teatr, a 26 maja Nie ma jak u mamy w Teatrze Muzycznym, 25 maja Obietnica poranka w Teatrze Nowym. 23 maja w całym kraju odbędzie się akcja Bilet za 250 groszy z okazji 250 lecia teatru w Polsce. Na wybrane spektakle bilet bedzie kosztował własnie taką kwotę.

Pełen repertuar teatrów znajdziesz tutaj

PREMIERY W MAJA 2015

9 maja Bez sensu (w Teatrze Zamiast)
9 maja Chopin wymarzony (w Teatrze Wielkim)
15 maja Spowiedź masochisty (w Teatrze Nowym)
30 maja Gdzi jest Lailonia? (w Teatrze Pinokio)
30 maja Brancz (w Teatrze Powszechnym)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
teatr_czytany_wszystko_w_rodzinie-1
49. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących
starnights
Starnights w Teatrze Muzycznym
IMG_1751a
Vidomi w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*