Noc tysiączna druga, Mój cień jest różowy, Bóg policzył dni, Don Juan oraz Tkalnia Ruchu – to nas czeka w lutym.

5 lutego w Teatrze Studyjnym zobaczymy przekładaną z powodu covid-19 sztukę Bóg policzył dni w reżyserii Radka Stępnia. Czy możliwy jest powrót do miejsca w czasie i przestrzeni, gdzie zaczęliśmy się jako dorośli ludzie? Gdyby dało się to zrobić, może znalazłby się też ten popełniony na początku błąd, który sprawia, że cokolwiek nie robisz, gdziekolwiek nie uciekasz, jesteś ścigany przez niemożliwe do spełnienia ambicje? Nie, powrót jest niemożliwy. Widziałeś znaki, ale ich nie zrozumiałeś. Bóg policzył twoje panowanie, zostałeś zważony i okazałeś się zbyt lekki, a twoje królestwo zostanie podzielone.

11 lutego w Łódzkim Domu Kultury premiera Teatru YETA. Spektakl inspirowany tekstem Cypriana Kamila Norwida pt.: Noc tysiączna druga. Któż z nas nie marzył o romantycznej, pięknej i czystej miłości? Któż z nas choć raz nie zacytował w jakimś pamiętniku czy sztambuchu, fragmentu nieśmiertelnego, Szekspirowskiego dzieła? Czy znajdzie się wśród nas ktoś, kto – będąc w Weronie – nie pokusił się o to, by odnaleźć ten słynny balkon, z którego Julia pytała: “Romeo! Ach – czemuż ty jesteś Romeo”?

12 lutego w Teatrze Pinokio zobaczymy sztukę opartą na picturebooku Scotta Stuarta pt. Mój cień jest różowy. Poruszająca, choć nieoczywista historia o odwadze do bycia sobą, a także o współodpowiedzialności, wspólnocie i współbyciu, które potrafią pokolorować największe lęki. „(…) opowieść o tym, co niektórzy niesłusznie nazywają ideologią. A to jest przecież bardzo delikatna materia, na którą składają się takie kwestie jak tożsamość, różnorodność i akceptacja samego lub samej siebie. I akceptacja inności w sobie i w innych, o której trzeba umieć rozmawiać także z dziećmi.”

26 lutego w Teatrze Nowym im. Kazimierza Demka premiera Don Juana Moliera. Uwodzi wszystkich – nie tylko kobiety. A może sam daje się uwieść wizji niemożliwej wolności? W przewrotnej interpretacji Radosława Rychcika cyniczny manipulator, kłamca, kpiarz i bezbożnik odsłania drugie oblicze: niespełnionego Romea i niepokornego buntownika. Łowca serc i wrażeń szuka ideału. Znudzony libertyn pokazuje twarz człowieka zagubionego w walce o uwolnienie z okowów społecznych i religijnych zasad; kpiącego z zaściankowej moralności, burzącego porządek społeczny.

Teatr Szwalnia zaprasza 5 lutego na Tkalnie Ruchu (więcej informacji tutaj). To otwarta scena dla młodych choreografów teatru tańca, artystów i freelancerów, organizowana przez Connecting Arts and Thetare Dance Company oraz Teatr Szwalnia.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – The Royal Moscow Ballet 1 lutego w Klubie Wytwórnia, Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” 6 lutego, Russian National Ballet of Syberia – Krasnojarsk 27 lutego w Teatrze Wielkim, Upiór w kuchni 7 lutego, Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę 10 lutego, Same plusy 15 lutego, Grand Orkiestra z Odessy – Pod dachami Paryża 2 lutego, Klimakterium… i już 27 lutego w Teatrze Muzycznym oraz Winda do nieba 20 lutego w Artkombinacie Scenie Monopolis.

LUTOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

 

Premiery w lutym
11 lutegoNoc tysiączna druga (w Łódzkim Domu Kultury)
12 lutegoMój cień jest różowy (w Teatrze Pinokio)
5 lutegoBóg policzył dni (w Teatrze Szwalnia)
26 lutego Don Juan (w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ASZKENAZY_PLAKAT_web
Aszkenazy, menel z Łodzi w Teatrze Jaracza
standup2
Polska Liga Stand-upu w Łodzi – inauguracja 2. edycji
durgiurodziny
II urodziny Teatru Małego w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*