Rutka, Ander-sen, Dzieci widzą duchy, Grek Zorba, a także XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. To nas czeka w lutym.

1 lutego na premierę sceniczną Rutki zaprasza Teatr Arlekin. Przedstawienie  oparte na książce łodzianki Joanny Fabickiej „Rutka”. Powieść w poetycki, surrealny i nie pozbawiony poczucia humoru sposób przybliża dziecięcemu czytelnikowi obraz życia w łódzkim getcie. Bohaterką jest współczesna dziewczynka, dziesięcioletnia Zosia, mieszkająca na łódzkich Bałutach. Dziecko spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży i zaczyna poznawać miasto z innej perspektywy, dzięki dziwnej przyjaźni z nową koleżanką, Rutką. Nowa towarzyszka zabaw jest wysłanniczką ze świata, który już nie istnieje – dzięki niej bohaterka a wraz z nią widzowie spektaklu, przeżyją emocjonalną podróż w przeszłość.

22 lutego premiera w Teatrze Pinokio – Ander-sen. Wyobraźmy sobie, że w środku lasu mieszka Czarownica. Ani zła, ani dobra. Czarownica jest panią lasu i władczynią słów, które mogą się ułożyć w opowieść o sile tworzącej i przenikającej świat. Do Czarownicy przychodzą zbłąkani wędrowcy i tułacze żądni przygód; także ci, którzy chcą spełnić swoje marzenia rozwiązać problemy, i tylko Czarownica może im w tym pomóc…

22 i 23 lutego kolejna premiera w Teatrze im. Stefana Jaracza. Tym razem będzie to sztuka Dzieci widzą duchy w reżyserii Mariusza Grzegorzka.

29 lutego w Teatrze Wielkim premiera baletu Grek Zorba. Zorba to symbol swobody i wolności, bogactwa wewnętrznego, symbol człowieka, który może być dobry i nie boi się dobrym być – mówił Lorca Massine w 1990 roku po łódzkiej premierze sztuki i taki też jest jego sceniczny bohater. Żyjący teraźniejszością, wolny od przeszłości, twórczy wobec przyszłości Zorba leczy rany tańcząc do utraty tchu, daleki od burżuazyjnej moralności i politycznych ustaw.

8 lutego rozpocznie się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (więcej informacji tutaj).

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 3 lutego Wąsik, 4 lutego Ich czworo, 10 lutego Klimakterium… i już, 11 lutego Żona potrzebna od zaraz, 17 lutego Lista męskich życzeń, 24 lutego Kłamstewka, 25 lutego Telewizja kłamie, 26 lutego Między łóżkami w Teatrze Muzycznym, 8 lutego Nerwica natręctw, 22 lutego Nowy Jork. Prohibicja, 23 lutego Russian National Ballet of Syberia – Krasnojarsk w Teatrze Wielkim, 9 lutego Anioły i kobiety w Teatrze Jaracza, 11 lutego Lilka, cud miłości w Teatrze Nowym, 16 lutego Polski Teatr Tańca ŻNIWA w Monopolis, 28 lutego Song of Home w AOIA.

 

LUTOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
1 lutego Rutka (w Teatrze Arlekin)
22 lutego Ander-sen (w Teatrze Pinokio)
22 lutego Dzieci widza duchy (w Teatrze Jaracza)
29 lutego Grek Zorba (w Teatrze Wielkim)
WYDARZENIA
Od 8 lutego XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Crazy_Dancers
Crazy Horse Paris w Wytwórni
1szwalnia
szwalnia.DOK – weekend siódmy
Pomoc domowa radzi – ostatni odcinek internetowego serialu teatralnego

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*