offpolnocna

Poczekalnia Kaczmarski/Tymański, Czekam na telefon, Królowa Śniegu, Prawy do lewego, a także druga edycja Festiwalu OFF Północna. To nas czeka w lutym.

9 lutego w Teatrze Nowym odbędzie się premiera sztuki Poczekalnia Kaczmarski/Tymański. Poczekalnia to zbiór piosenek Jacka Kaczmarskiego tworzących uniwersalne opowiadanie. Za pomocą języka poety spektakl opisuje postawy, relacje oraz systemy polityczne i ich wpływ na jednostkę. Każda z postaci: Kobieta, Dziewczyna, Mężczyzna, Poeta, Wariat i Barman; posiadają cechy Autora tekstów piosenek. Są one w pewnym sensie alter ego Jacka Kaczmarskiego.

17 lutego kolejna premiera Nowego – Czekam na telefon. Wiele kobiet chciałyby być na jej miejscu. Co wieczór w radiu rozpala wyobraźnię milionów słuchaczy. Jest topową didżejką, muzyczną wyrocznią, wyznacza rockowe trendy, kształtuje gust młodego pokolenia. Jest znana, atrakcyjna, wpływowa, inteligentna, wykształcona, dowcipna i towarzyska. Uwielbia swoją pracę, swojego mężczyznę i swoje życie. Kocha muzykę, zna się na niej jak nikt i jest mistrzynią sztuki radiowej. Agnieszka Feliz jest szczęśliwa. Albo będzie już za chwilę. W każdym razie powinna…

24 lutego Teatr Muzyczny zaprasza na premierę sztuki Prawy do lewego. Jesteśmy podzielonym narodem. Barykada pnie się w górę, a osobom po obu jej stronach coraz trudniej się dogadać. Co jednak się stanie, gdy przedstawiciele zwaśnionych opcji zamieszkają ze sobą pod jednym dachem? Tak właśnie dzieje się w komedii muzycznej „Prawy do lewego”. Do dwojga 30-letnich „lewaków” wprowadza się mężczyzna z Żołnierzami Wyklętymi wyhaftowanymi na każdej części garderoby. Wspólnie umawiają się, że w mieszkaniu nie będą poruszać żadnych drażliwych tematów. Ale czy tak się da?

25 lutego w Teatrze im. Jaracza premiera Królowej śniegu w reżyserii Janiny Niesobskiej. Od 19 do 25 lutego Teatr Muzyczny zaparsza na drugą edycję Festiwalu OFF Północna.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 17 lutego Kłamstwo i 18 lutego Andropauza III w Teatrze DOM, 12 lutego Skok w bok, 13 lutego Klimakterium… i już, 14 lutego Kto nas odwiedzi, 26 lutego Kto się boi Virginii Woolf?, 27 lutego Polowanie na łosia w Teatrze Muzycznym


LUTOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY

9 lutego Poczekalnia Kaczmarski/Tymański (w Teatrze Nowym)
17 lutego Czekając na telefon (w Teatrze Nowym)
24 lutego Prawy do lewego (w Teatrze Muzycznym)
25 lutego Królowa Śniegu (w Teatrze Jaracza)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
the_roots
The roots, korzenie tańca w Teatrze V6
Sprężyna w Teatrze Małym
terapiaiteatr
IX Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*