offpolnocnaW lutym niewiele nowości w łódzkich teatrach. Premiera Policji Mrożka w Teatrze Nowym oraz pierwsza edycja Festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym.

17 lutego na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zobaczymy Policję według Sławomira Mrożka. Adaptacja jest nowym odczytaniem jego debiutanckiego dzieła z 1958 roku. Dramat przepełniony ówczesnymi aluzjami politycznymi, także w realiach demokratycznie rządzonych państw, nie przestaje być aktualny. Ukazane w Policji mechanizmy społeczne i postawy uwikłanych w nie osób pozostają czytelne nie tylko w polskim kontekście. Zawarta w sztuce metafora państwa totalitarnego staje się po raz kolejny ostrzeżeniem dla współczesnej Europy. Ostrzeżeniem, które zachęca do myślenia nie tylko o problemie władzy, lecz i o groźnych źródłach jej legitymizacji. O oportunizmie, konformizmie czy bezrozumnych pragnieniach identyfikacji z nadrzędną strukturą społeczną. Słowem – o ludzkiej słabości.

Także Nowy organizuje w lutym (10, 11 i 14 lutego) trzy spotkania – noce z erotykami Leśmiana w ramach projektu Boleśmian – Samozwańczy Rok Leśmiana.

Od 27 lutego do 4 marca Teatr Muzyczny organizuje pierwszą edycję Festiwalu Off-Północna,  podczas którego łódzka publiczność będzie mogła poznać ciekawe małe formy dramatyczno-muzyczne z repertuaru innych teatrów oraz przedstawienia przygotowane przez artystów związanych z łódzkim Teatrem Muzycznym. W lutym czekają nas pokazy sztuk This is not a love song oraz Sen nocy (nie)letniej.

Dodatkowo 18 i 19 lutego Teatr Jaracza organizuje czytanie 82 lata minęły, a 23 lutego czeka nas 54. premiera teatru dla niewidomych i słabo widzących w Teatrze Powszechnym.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 9 lutego Jezioro Łabędzie. Klasyka i Lód, 18 lutego Klimakterium 2, 19 lutego Klaps! 50 twarzy Greya, 20 lutego Klimakterium… i już oraz 22 lutego Pozory mylą w Teatrze Muzycznym w Łodzi. 19 lutego w Teatrze Wielkim wystąpi Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili.

LUTOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY i WYDARZENIA –  LUTY

17 lutego Policja (w Teatrze Nowym)
27 lutego – 4 marca Festiwal Off-Północna (w Teatrze Muzycznym)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
W maju prapremiera o Krzysztofie Krawczyku w Teatrze Powszechnym
NIE_WIARY_GODNE_
Premiery teatralne – czerwiec 2015
lonelychristmas1
The Lonely Christmas Stand-Up Comedy Show

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*