dwojeZłesny, Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku, Kopciuszek plus pokazy przedpremierowe Artystów prowincjonalnych. W lutym w Łodzi niewiele premier, za to sporo spektakli gościnnych w okolicach walentynek. Do ciekawostek nadchodzącego miesiąca należy dodać również nieoficjalną inaugurację nowego prywatnego teatru w naszym mieście.

15 lutego nowe przedstawienie autorstwa Agaty Duda-Gracz Złesny wystawiane na Dużej Scenie Teatru Studyjnego. 23 lutego w Studyjnym kolejna premiera – Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku Doroty Masłowskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.  Dwoje przesympatycznych bohaterów pod wpływem niejasnego impulsu udaje się w niezamierzoną frenetyczną podróż życia po Polsce. I co dale?

23 lutego w Teatrze Pinokio premiera Kopciuszka, klasycznej bajki braci Grimm w adaptacji Jonasza Pionka. Na scenie pojawią się Danuta Kołaczek, Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Aleksandra Wojtysiak, Ewa Wróblewska, Łukasz Batko, Łukasz Bzura i Mariusz Olbiński. Reżyseruje Konrad Dworakowski.

Od 23 lutego na deskach Małej Sali Teatru Powszechnego przedpremierowe pokazy Artystów prowincjonalnych nawiązujących do filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Reżyserka inspirowała się również aktualną debatą o stanie kultury. Oficjalna premiera 8 marca 2013 r.

21 lutego nieoficjalnie rozpocznie działalność Teatr Rozrywki Lutnia. Zaplanowano pokaz spektaklu Szwedzki stół. Poza tym inne przedstawienia gościnne – 2 i 3 lutego Błękitny Zamek w Teatrze Nowym, 9 lutego Kibice Teatru TM z Warszawy w Teatrze Małym, 9 lutego Single i Remiksy, 14 lutego Się Kochamy, 16 lutego Pod dachami Paryża, 17 lutego Berek czyli upiór w moherze oraz 25 lutego Starnights  w Teatrze Muzycznym plus 16 lutego Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania w Klubie Wytwórnia i Oliver Twist Teatru Angielskiego w Teatrze V6.

PREMIERY W LUTYM 2013

15 lutego Złesny (w Teatrze Studyjnym)
23 lutego Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (w Teatrze Studyjnym)
23 lutego Kopciuszek (w Teatrze Pinokio)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
RETROPERSPEKTYWY: Medytacja teatralna nr 4
ZDJECIE_KARSKI
Emisariusz w Centrum Dialogu
lopta5
PraktyScena w Łódzkim Domu Kultury
1 Komentarz
  • Agata
    30 stycznia 2013 at 09:52

    Kopciuszek

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*