Premiery teatralne – luty 2010

noc_w_wenecjiStyczeń rozpieścił wielbicieli teatrów aż dwunastoma premierami. W lutym na łódzkich scenach będziemy mogli obejrzeć pięć nowych przedstawień.

Nie liczy się ilość, a jakość – ta maksyma, miejmy nadzieję, będzie przyświecać nadchodzącemu miesiącu. Jak będzie okaże się wkrótce. Pierwszą lutową premierę zaprezentuje Teatr Muzyczny. W sali Lustrzanej Pałacu Poznańskich (13 stycznia o godz. 18:30) zostanie wystawiona koncertowa wersja Nocy w Wenecji.

Akcja operetki Johanna Straussa, rozgrywa się w Wenecji w 2. połowie XVIII wieku i, jak to w operetce bywa, skupia się wokół licznych nieporozumień: młoda żona zazdrosnego starego senatora flirtuje z jego siostrzeńcem, a interesuje się nią książę – znany uwodziciel, żonę senatora udaje jej pokojówka, będące sygnałem umówione pieśni wykonywane są przez podstawionych ludzi, co oznacza, że niewłaściwe osoby udają się w niewłaściwe miejsca… 

Także 13 stycznia, o godz. 19, na scenie małej Teatru im. Jaracza premiera – Produkt Marka Ravenhill’a. Bohaterem sztuki Ravenhilla jest producent filmowy, który stara się namówić popularną aktorkę do udziału w jego najnowszym projekcie. Jest to wstrząsająca historia gorącej miłości kobiety Zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Według producenta film ma szanse połączyć ambicje artystyczne z sukcesem komercyjnym. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały Produkt.

Pod koniec miesiąca  (27 lutego, o godz. 19) kolejny nowy spektakl na deskach łódzkiego teatru – Kolacja dla głupca w Teatrze Powszechnym.

Pierre Brochart, bogaty paryski wydawca, co wtorek spotyka się z przyjaciółmi na specjalnej kolacji. Każdy z uczestników ma przyprowadzić ze sobą „głupca”, żeby zabawić się jego kosztem. Zasady gry są proste, zaproszeni goście opowiadają o swoich pasjach, ideach, planach, wygrywa ten, którego gość okaże się najgłupszy. Pewnego dnia Pierre przypadkiem trafia na idealnego kandydata, Françoisa Pignona, księgowego w Ministerstwie Finansów, miłośnika miniaturowych modeli zrobionych z zapałek. Brochart nie wie jednak, że jego nowy znajomy to prawdziwy mistrz w sprowadzaniu katastrof, który przyniesie pecha każdemu, kto będzie miał z nim cokolwiek do czynienia.

Dwie premiery szykuje Teatr Studyjny. 19 lutego na dużej sali będziemy mogli obejrzeć Mszę za miasto Arras, a 27 lutego Equus.

Warto dodać, iż w lutym czekają na nas także pokazy Wymazywania Krystiana Lupy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (13 i 14 lutego w Teatrze Wielkim) oraz jednorazowe występy teatrów z innych miast: w klubie Wytwórnia (13 lutego Dzień Walentego z Anną Seniuk), Teatrze im. Jaracza (14 lutego Goło i wesoło Teatru Bajka), ŁDK (14 lutego Sztuka Kochania czyli serdeczne porachunki) oraz w Teatrze Małym (19 i 21 lutego Scenariusz dla trzech aktorów oraz 20 lutego A diabłu ogarek.. w wykonaniu Teatru Jama M).

PREMIERY W LUTYM 2010
13 lutego 18:30 Noc w Wenecji (Teatr Muzyczny w Pałacu Poznańskich)
13 lutego 19:00 Produkt (Teatr im. Jaracza)
19 lutego 19:07 Msza za miasto Arras (Teatr Studyjny)
27 lutego 19:00 Kolacja dla głupca (Teatr Powszechny)
27 lutego 19:07 Equus (Teatr Studyjny)

Pełen repertuar teatrów dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *