godzinakota

Premierowe pokazy sztuk: Godzina kota, Biała foka, Carpe Diem i Matek Rozstawacz plus finałowe pokazy Nowej Klasyki Europy, XX Festiwal Kultury Chrześcijańskiej, a także kolejny miesiąc projektu szwalnia.DOK. Tak wygląda listopad w Łodzi.

Teatr Mały na fali. Już 4 listopada zaprasza nas na kolejną w tym sezonie premierę – tym razem jest to Godzina kota w reżyserii Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz. Sztuka szwedzkiego dramaturga Per Olova Enquista opowiada o eksperymencie przeprowadzonym przez więziennego psychologa na młodym mordercy, który dostaje do opieki kota. „Co to jest człowiek, a jeśli jest zdeformowany, czy można go ponownie uformować? Gdzie znajdują się czarne dziury we wszechświecie psychiki, gdzie przebiega granica między człowiekiem, a nie-człowiekiem. To prawie, jak sprawdzanie ostrygi kroplą cytryny. Jeśli brzeg się kurczy, to znaczy, że istota żyje”.

5 listopada w Baśniowej Kawiarence zobaczymy premierowy pokaz Białej foki wg R. Kiplinga. Bohaterem przedstawienia jest bardzo odważna i mądra foka – Kotik. Malec przychodzi na świat na dalekiej północy, gdzieś w mroźnej Arktyce. Zaniepokojeni rodzice martwią się o syna, bo biały kolor jego futra oznacza tylko kłopoty. Tymczasem właśnie białe „upierzenie” ratuje mu życie. Wystraszeni nietypowym wyglądem zwierzątka poławiacze fok oszczędzają Kotika. Dzięki temu nasz bohater poznaje smutny los swoich towarzyszy. Kotik postanawia uratować foki i wyrusza na wyprawę. Chce znaleźć bezpieczną wyspę bez ludzi. Płynie sam, bo pozostali wątpią w powodzenie. W znalezieniu „wyspy szczęśliwej” pomogą mu inne zwierzęta: sowa śnieżna, mors, koń morski i krowa morska.

18 października Carpe Diem w DK 502. To premierowy pokaz sztuki zrealizowanej w ramach projektu „ProfiKULTURA”.

26 listopada Teatrze Arlekin zaprasza na pokaz przedstawienia Matek Rozstawacz Michała Walcaka. To pełna przygód i humoru niesforna współczesna bajka o chłopcu, którego rodzice się rozstali. Stało się tak, ponieważ nie poświęcali swojemu synkowi wystarczająco dużo czasu. Mama i tata oddani bez reszty pracy zawodowej w korporacjach, goniąc za spłacaniem kredytu na mieszkanie w luksusowym apartamencie, zapominają o zabawie z dzieckiem. Aktu rozstania dokonują dwaj podejrzani osobnicy, Hak i Mak, którzy reprezentują ciemną stronę miasta. Ich celem jest skuteczne „rozstawanie” kłócących się małżonków. Chłopiec ze swoim przyjacielem od serca, Karaluchem, udaje się w niesamowitą podróż w poszukiwaniu rozdzielonych rodziców…

\Nie zabraknie spektakli przyjezdnych: 11 listopada Intryga, 14 listopada Klejnoty, 20 listopada Hawaje, czyli przygody siostry Jane, 21 listopada Klimakterium 2, czyli menopauzy szał, 27 listopada Klimakterium… i już  w Teatrze Muzycznym, 16 listopada Jezioro Łabędzie – teatru Baletu Moscow Baller La Classique , 27 listopada Kariera Nikodema Dyzmy w Teatrze Wielkim oraz 21 listopada Supermenka i 24 listopaa Kłamstewka w Teatrze im. Stefana Jaracza

Plaster Poleca – Niewiarygodne w Teatrze V6. Spektakl Radka Hoffmana zobaczymy 5, 25 i 26 listopada, a także kolejne odsłony szwalni.DOK w Teatrze Szwalnia.

PAŹDZIERNIKOWY REPERTUAR DOSTĘPNY JEST TUTAJ

PREMIERY – LISTOPAD

4 listopada Godzina kota (w Teatrze Małym)
5 listopada Biała foka (w Baśniowej Kawiarence)
18 listopada Carpe Diem (w DK 502)
26 listopada Matek Rozstawacz (w Teatrze Arlekin)
WYDARZENIA – LISTOPAD
4-9 listopada Nowa Klasyka Europy 2016
6-20 listopada XX Festiwal Kultury Chrześcijańskiej
listopad szwalnia.DOK
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jedenaste
Jedenaste: Pracuj.Enter w Domu Literatury
imbala
Imbala w Teatrze V6
LOSTA_PLAKAT_DUZE1
ŁÓSTA – I Łódzkie Spotkania Teatrów Amatorskich

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*