zorroZorro, Shopping and Fucking, O rybaku i podwodnym królestwie. Plus kolejna odsłona Teatru Czytanego oraz Festiwal Kultury Chrześcijańskiej i Nowa Klasyka Europy. W listopadzie każdy wielbiciel teatru powinien znaleźć w Łodzi coś dla siebie.

4 listopada długo oczekiwana premiera Teatru Muzycznego – Zorro. Młody Diego de la Vega powraca po latach nauki do rodzinnego domu i dowiaduje się o okrutnych rządach komendanta miasta, kapitana Monastario. Nie może jednak otwarcie wystąpić przeciw zachłannemu komendantowi, więc nakłada maskę i pod pseudonimem Zorro ze szpadą w ręku staje w obronie uciskanych.

Autorami tej niezwykle widowiskowej produkcjii są dwaj znani artyści: libretto napisał popularny aktor i piosenkarz Jacek Bończyk, także reżyser spektaklu, muzykę – gitarzysta i kompozytor, współtwórca wielu przebojów zespołu Republika Zbigniew Krzywański. Chociaż przedstawienie skierowane jest głownie do dzieci powinno spodobać się także dorosłym.

10 listopada premiera Shopping and Fucking w Teatrze Stuidyjnym.W pierwotym terminie przedstawienie odwołano z powodu choroby. To szuka znanego w naszym kraju Marka Ravenhilla, autora m.in. Polaroidów i Produktu.  Shopping and Fucking ukazuje obraz współczesnego świata „jednorazowego użytku”, w którym wartości moralne zostały zastąpione przez chęć posiadania i wszystko łącznie z seksem, przemocą i narkotykami zredukowane zostaje do zwykłej transakcji. Bohaterowie dryfują bezwładnie przez moralny odkurzacz konsumpcji, a za ich działaniami stoi zagubienie, samotność i nienasycenie, którego zaspokoić nie mogą nawet ekstremalne doznania. Czarny humor obnaża tragikomiczność emocjonalnie skurczonego świata.

17 listopada w Baśniowej Kawiarence premierowy pokaz O rybaku i podwonym królestwie, a 21 listopada w Teatrze Powszechnym kolejna premiera w ramach Teatru Czytanego. Od 3 do 18 listopada w Łodzi organizowana będzie XVI edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. W programie znajdzie się interesujący bolk spektakli prezentowanych głownie na deskach Teatru Powszechnego. 14 listopada startuje druga edycja Międzynarodowego Festiwal Teatralnej Klasyki Światowej – Nowa Klasyka Europy Teatru im. Stefana Jaracza. Dzięki niemu w naszym mieście pojawią się: Royal Shakespeare Company z Gwałtem na Lukrecji (14 i 15 listopada), Teatr Narodowy Mowskwa z Shoshą (17 i 18 listopada), Schauspelhaus Bochum ze Zbójcamy (24 listopada), Teatr Kolada z Borysem Godunowem (27 i 28 listopada) oraz Klockriketeatern Helsinki z Wujaszkiem Wanią (1 i 2 grudnia).

Tradycyjnie pojawią się także w Łodzi spektakle gościnne z innych miast: Dwa Teatru Kortez z Katowic w Teatrze Małym, Góry i Gordost w Teatrze Szwalnia 17 listopada, Dance Story (20 listopada), Kengishu Kamui (21 listopada) i Berlin, czwarta rano (24 listopada) w Teatrze Muzycznym oraz  Kobieta pierwotna 21 listopada w Teatrze Nowym. 29 i 30 listopada w Teatrze Studyjnym otwarte próby Dyplomu z miłości. Od 23 do 25 listopada w Teatrze Pinokio Weekend z Schulzem, a 30 listopada w Teatrze Małym rozpocznie się Weekend z Groteską.

PREMIERY W LISTOPADZIE 2012

4 listopada Zorro (w Teatrze Muzycznym)
10 listopada

Shopping and Fucking (w Teatrze Studyjnym)

17 listopada O rybaku i podwodnym królestwie (w Baśniowej Kawiarence)
21 listopada Teatr Czytany (w Teatrze Powszechnym)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Głos Ludzki w Teatrze Wielkim
855467_stage_lights_8
Jagiellońskie Teatralia 2011 – program
IMPRO ATAK! Historia Twojego prezentu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*