wytworniapiosenekPremiery Cyberiady, Stopklatki oraz Byczka Fernando plus pierwsze pokazy Wytwórni Piosenek na zakończenie XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Do tego do 3 kwietnia odbywać się będzie Dotknij Teatru.

W ramach DT (harmonogram dostępny jest tutaj) w kwietniu zobaczymy m.in. sztukę Po Ptakach w Fabryce Sztuki, Był sobie BOBOK oraz Nie ma tego złego, co by ładnie nie wyszło. Widowisko w Teatrze Nowym, a także Dialogues de Passione realizowany przez Teatr Pinokio w przestrzeni ulic Włókienniczej i Wschodniej.

11 kwietnia premiera Wytwórni piosenek w Teatrze Powszechnym w ramach finału XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (pełen program tutaj). W trakcie II wojny światowej Łódź nie uległa zniszczeniu. Była położona blisko Warszawy i stała się tymczasową stolicą kraju. Stała się również stolicą polskiej kinematografii. Wyprodukowano tu kilkaset filmów i tysiące odcinków seriali. To właśnie w powojennej Łodzi rozgrywa się akcja Wytwórni…. Leonard Buczkowski i Ludwik Starski – bohaterowie sztuki – poszukują nut i tekstów z okresu okupacji. Kręcą właśnie „Zakazane piosenki”. Na scenie Powszechnego zobaczymy komedię o miłości i historii rozgrywającą na tle filmowej Łodzi i wspomnień z okupowanej Warszawy.

12 kwietnia w przestrzeni EC-1 odbędzie się premiera Cyberiady Teatru Studyjnego w Łodzi. Spektakl na podstawie wybranych opowiadań mistrza naukowej fantastyki Stanisława Lema wyreżyserował Wojciech Kościelniak. W obsadzie spektaklu studenci IV roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: Adrian Budakow, Paulina Nadel, Karolina Krawczyńska, Maria Szafirska, Grzegorz Otrębski, Michał Jóźwik, Sebastian Jasnoch, Barbara Wypych, Jędrzej Wielecki, Sylwia Madejska, Alicja Juszkiewicz, Marta Herman, Kaja Walden, Marcin Miodek, Mikołaj Chroboczek, Damian Kret, Anita Tomczak. Muzyczną oprawą spektaklu zajął się Marcin Steczkowski, autorem słów piosenek jest Rafał Dziwisz  a o wokalną stronę spektaklu zadbał Adam Rymarz. Za choreografię odpowiada Jarosław Staniek. Autorem scenografii do „Cyberiady” jest Damian Styrna.

24 kwietnia kolejna premiera Powszechnego – Stopklatka. To opowieść o dorastaniu młodego chłopaka, jego pasjach, miłościach i buncie, opowiedziana z perspektywy osoby niepełnosprawnej. Autorka to jedna z ciekawszych dramatopisarek młodego pokolenia, laureatka licznych nagród, m. in. nagrody jury, nagrody dziennikarzy i nagrody publiczności w VI edycji Metafor Rzeczywistości – konkursu poświęconego polskiej dramaturgii współczesnej, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

25 kwietnia w Baśniowej Kawiarence ostatnia w tym miesiącu premiera – sztuki dla najmłodszych, Byczka Fernando.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych. 12 kwietnia Klimakterium… i już, 13 kwietnia Upadłe Anioły w Teatrze Muzycznym, 17 kwietnia Petite, tu grandiras, a 26 kwietnia monodram Mój boski rozwód w Teatrze Małym. 20 kwietnia w Teatrze Rozrywki Lutnia zobaczymy Dziecko dla odważnych.

Od 14 do 17 kwietnia w BOK Na Żubardzkiej dobywać się będzie XV Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla, a od 17 do 19 kwietnia 33. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych w Centrum Kultury Młodych.

Pełen repertuar teatrów znajdziesz tutaj

PREMIERY W KWIETNIU 2015

11 kwietnia Wytwórnia piosenek (w Teatrze Powszechnym)
12 kwietnia Cyberiada (Teatru Studyjnego w EC-1)
24 kwietnia Stopklatka (w Teatrze Powszechnym)
25 kwietnia Byczek Fernando (w Baśniowej Kawiarence)
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzkaligaimpro
Łódzka Liga Impro Stand-up – 2 edycja
plakatkonfrontacje_teatralne_2017-min
Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych Centrum 2017
ŁóPTA 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*