zazamknieW grudniu niewiele nowych spektakli. Mamy za to aż trzy festiwale teatralne organizowane również przez niezależne instytucje.

Już 1 grudnia startuje kolejna odsłona Łódzkich Spotkań Teatralnych. Ta najstarsza impreza kulturalna organizowana w naszym mieście potrwa do 4 grudnia. Dzień później Teatr Mały organizuje II Festiwal Monodramu MonoWManu. Podczas tej sześciodniowej imprezy na deskach teatru w Manufakturze zaprezentuje się czołówka polskich aktorów, a wśród zaprezentowanych spektakli m. in. na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza.

Ponieważ forma monodramu jest coraz popularniejsza 14 i 15 grudnia w Teatrze Szwalnia kolejny festiwal monodramu – Monofest 2011. Warto wybrać się m. in. na pokazy butoh pierwszego dnia imprezy.

W grudniu premier, prapremier, pokazów przedpremierowych niewiele. 11 grudnia w Teatrze Szwalnia premiera spektaklu Przy drzwiach zamkniętych według Jean-Paul Sartre. W przedstawieniu wystąpią Ewa Łukasiewicz, Joanna Osyda, Jacek Malarski i Konrad Korkosiński.

W Teatrze Małym także sporo niespodzianek. 11 grudnia Sex grupy czyli psychoterapia. Spektakl podejmuje temat seksu, który okazuje się pretekstem do dalszych, głębszych rozmów. Głównym jego przesłaniem jest apel o to, aby ludzie nie byli wrogo nastawieni w stosunku do siebie, aby wynosili uczucia ponad pragmatyzm, kochali się i nie odczuwali nienawiści. 13 grudnia premiera Zgnieciona kartka papieru. To w poetycki sposób rozważania nad historią bytu Polaków, nad naszą narodową  naturą i koniecznością – w myśl romantycznego credo „naród wybrany”. 17 i 18 grudnia w Teatrze Wielkim premiera Wielkiej Gali Operowej, a 30 grudnia pokaz przedpremierowy w Teatrze Jaracza. Totalnie szczęśliwito współczesna historia miłosna. Ona, aktorka, która dorabia w sex telefonie i on, nieodnoszący zbyt dużych sukcesów pisarz. Młodzi, zdolni, ładni. Miłość i sukces na wyciągnięcie ręki. Totalne szczęście. Czy aby na pewno?

Oprócz tego – 2 i 3 grudnia ostatnie pokazy Balkonu w Teatrze Jaracza. W Klubie Wytwórnia 8 i 9 grudnia Oratorium Dance Project, a 8 grudnia pokaz Zemsty według Fredry. 16 grudnia w Atlas Arena zostanie wystawiona rockopera Krzyżacy.  W Teatrze Muzycznym ponownie sporo występów gościnnych – 3 grudnia Berek – czyli upiór w moherze., 11 grudnia przebój Klimakterium… i już, a dzień później Dieta cud. 11 grudnia w Filharmonii Łódzkiej prezentacja spektaklu Wariatka,  tego samego dnia w Teatrze Wielkim Dziadek do orzechów w wykonaniu Moscow City Ballet.

Grudniowe repertuary łódzkich teatrów znajdziecie tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
by_kasia_chmura_www-8924
„Oś” zainauguruje projekt „Dotknij Teatru”
ony
Ony w Teatrze Powszechnym
warsztaty_profilaktyki_15
Zamień, przetwórz, zmień

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*