Premiery teatralne – czerwiec 2017

drylPremiery sztuk Dziewczyna jak ta, Spartakus, Dryl, a także Dotknij Teatru na BIS, Teatralna Karuzela, XXIII Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi i Łódzkie Spotkania Baletowe. To czeka na nas w czerwcu.

8 czerwca premiera w Teatrze Powszechnym – Dziewczyna taka jak ta Evana Placeya. Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Internet może wszystko. Dziewczyna jak ta Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi. Co nastolatki są w stanie zrobić, by sprostać oczekiwaniom innych, by być zaakceptowanym, by być popularnym? Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci i o tym, jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka. Ale to przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Czy rzeczywiście przetrwa wszystko?

17 czerwca, w ramach Łódzkich Spotkań Baletowych, premiera Spartakusa Teatru Wielkiego w Łodzi.  Balet w trzech aktach, z librettem Nikołaja Wołkowa, będącym swobodnym opracowaniem historii o Spartakusie, rzymskim gladiatorze z I w. p.n.e. napisany został w 1954 roku i od razu uzyskał pierwszą nagrodę na konkursie kompozytorskim. Od tego momentu kompozycja i jej liczne opracowania choreograficzne w wykonaniu najlepszych zespołów baletowych zawsze spotykają się z wielkim entuzjazmem publiczności.

24 czerwca kolejna premiera Teatru Powszechnego w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Akcja Dryla rozgrywa się w zdegradowanej klinice dentystycznej. Nie jest jednak satyrą na służbę zdrowia. W zamkniętej przestrzeni obserwujemy chory porządek funkcjonowania małej społeczności – szpital staje się mikrokosmosem, w którym dochodzi do absurdalnych, wręcz surrealistycznych zachowań. W spektaklu zacierają się funkcje społeczne, moralność jest wypaczona. Dentyści stają się pacjentami, a pacjenci dentystami. „Dryl” ma formę absurdalnego musicalu utrzymanego w klimacie czarnej komedii. Ta pozornie lekka formuła pozwala jednak podjąć bardzo ważne tematy. Sztuka stawia pytania o kondycję człowieka w świecie, w którym jednostka staje się przedmiotem eksperymentu. Mówi o poddawaniu społeczeństwa ciągłej manipulacji i indoktrynacji – mówi o spektaklu reżyserka Marta Streker

3 czerwca w DK 502 odbędzie się premierowy pokaz sztuki Kantata o łożu w wykonaniu Teatru Total. 22 czerwca AOIA zaprasza na premierę Stowarzyszenia „Ponadczasowi” pt. Czary mary i. 23 maja zapraszamy do Teatru Małego na obchody jego ósmych urodzin. W programie Piosenki w miłym geonie przyjaciół.
 
Do 3 czerwca trwa Teatralna Karuzela Teatru Pinokio (więcej informacji tutaj). Od 5 do 24 czerwca Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na akcję Dotknij Teatru na BIS (więcej informacji tutaj). Do 20 czerwca trwają Łódzkie Spotkania Baletowe. Poza wspomnianym Spartakusem będziemy mogliżobaczyć Beijingdance/LDXT ze sztuką Beyond The Horizon (więcej informacji tutaj).

CZERWCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY –  CZERWIEC

8 czerwca Dziewczyna taka jak ja (w Teatrze Powszechnym)
17 czerwca Spartakus (w Teatrze Wielkim)
24 czerwca Dryl (w Teatrze Powszechnym)
WYDARZENIA – CZERWIEC
2 maja – 20 czerwca XXIV Łódzkie Spotkania Baletowe
27 maja – 3 czerwca Festiwal Teatralna Karuzela 2017
5-24 czerwca Dotknij Teatru na BIS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *