2fotkacper_zamarloChociaż w czerwcu kończy się sezon teatralny w łódzkich teatrach wciąż planowanych jest kilka premier – Magiczny pokój, Kwartet, Gil pogromca smokówOskar i Pani Róża. Do tego ŁÓSTA – Łódzkie Spotkania Teatrów Amatorskich oraz finał Festiwalu Magiczna Karuzela.

Już 1 czerwca w Teatrze Szwalnia premiera bajki Magiczny pokój. To historia o sile wyobraźni, stwarzającej wokół nas bajkowy świat, pełen przygód i barwnych postaci. Zamczysko, las to miejsca, w  które zmienia się pokój. Rzeczy martwe ożywają, tworząc w sposób nieprzewidywalny świat głównej bohaterki królewny Aurelki. Aurelka opuszcza zamek i wyrusza w  długą   podróż,  by odnaleźć przyjaźń i akceptację. Czy jej się to uda?

9 czerwca na Małej Scenie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka po raz pierwszy zostanie wystawiony Kwartet. To nasączona emocjami sztuka, wyciśnięta z kultowej powieści Niebezpieczne związki Choderlosa de Laclosa, romantyczna historia przykryta patyną cynizmu i arogancji. Valmont i Merteuil, dwójka głównych bohaterów, szukają siebie nawzajem i nie mogą zobaczyć. Gubią się wśród kolejnych masek.

24 czerwca na Rynku Starego Miasta odbędzie się premierowy pokaz najnowszego przedstawienia Teatru Arlekin – Gil pogromca smoków. Spektakl inspirowany jest twórczością J. R. R. Tolkiena. W ramy tolkienowskiej mitologii stworzenia świata wpleciona jest historia Gila, gospodarza ze wsi Ham, który z przypadku pokonuje olbrzyma, a nawet smoka. Postaci rodem z epoki średniowiecza ścierają się z nierozgarniętym olbrzymem, groźnym, palącym okoliczne wioski smokiem oraz próżnym i żądnym bogactw królem.

Na zakończenie miesiąca dwa spektakle oparte o interesujące, literackie wzorce. 22 czerwca w Teatrze Pinokio Oskar i Pani Róża Érica-Emmanuela Schmitta.

Do tego dodać należy ostatnie spektakle Festiwalu Magiczna Karuzela w Teatrze Pinokio, Super Suzan w Teatrze Nowym w ramach Łódź Miastem Kobiet (w trakcie tego festiwalu w AOIA odbędą się także inne przedstawienia). Od 15 do 17 czerwca w Tearze Szwalnia – ŁÓSTA – Łódzkie Spotkania Teatrów Amatorskich.

Zapraszamy także do Skierniewic. 2 i 3 czerwca organizowany będzie Festiwal Teatralny Poszukiwanie Alternatywy. Patronem medialnym imprezy jest Plaster Łódzki.

/fot. Kacper Zamarło

PREMIERY W CZERWCU 2012

1 czerwca Magiczny pokój (w Teatrze Szwalnia)
9 czerwca Kwartet (w Teatrze Nowym)
22 czerwca Oskar i Pani Róża (Teatr Pinokio)
24 czerwca Gil pogromca smoków (w Teatrze Arlekin)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
brundi
Łódzka premiera opery Brundibar
nowaklasyka
Nowa Klasyka Europy 2014 – informacje
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*