Premiery teatralne – czerwiec 2010

nienarodzona2Sezon teatralny powoli dobiega końca.Nie dziwi więc to, że nowych przedstawień w czerwcu będzie niewiele, zaledwie trzy – Niedorodzona, Pamięć wody oraz Brzydkie kaczątko.

 
Już 1 czerwca na deskach Fabryki Sztuki zostanie zaprezentowana premiera spektaklu Niedorodzona, wariacji na temat biografii i twórczości Marii Komornickiej.

Maria Komornicka zwana Piotrem Odmieńcem Włastem, kobieta legenda, artyst(k)a, wariat(ka), nawiedzony/a, on/a/o stała się inspiracją ponad dwuletnich poszukiwań literackich, biograficznych i teatralnych. Pod ich wpływem powstał spektakl, który jest mozaiką skojarzeń na temat, złożoną bez ambicji zachowania prawdy biograficznej. Los Komornickiej służy tu budowaniu przypowieści o nieszczęśliwej bogini, która przybiera ciało mężczyzny, staje się pretekstem do podjęcia tematu niedorodzenia w ujęciu egzystencjalnym i teatralnym.

Od 11 do 13 czerwca w Teatrze im. Jaracza przedpremierowe pokazy spektaklu Pamięć wody Shelagh Stephenson. Bohaterkami Pamięci wody są trzy siostry, które przyjeżdżają do rodzinnego domu na pogrzeb matki. Muszą ponownie przyjrzeć się sobie i swojemu dzieciństwu. Wspominają spędzone razem lata, ale każda wspomina je zupełnie inaczej. W kontekście ostatecznych wydarzeń wychodzą na jaw demony pamięci. Widzimy ich skomplikowaną strukturę. I piętno, które na każdej odcisnęło się inaczej, a które każdą wypaczyło.

Na najmłodszych czeka Baśniowa Kawiarenka z ich najnowszą produkcją pt. Brzydkie kaczątko. Pierwszy pokaz przy ul. Narutowicza 79c 18 czerwca br. Warto przy okazji wspomnieć o wakacyjnej ofercie Teatru Pinokio – do 21 czerwca 12 Wakacje z lalkami.

W nadchodzącym miesiącu czeka nas także kilka pojedynczych pokazów – 1 czerwca w klubie Wytwórnia Podwórko Europa dla najmłodszych, 7 czerwca długo oczekiwana Krystyna Janda i jej Shirley Valentine w Teatrze im. Jaracza. Od 14 do 16 w Teatrze Wielkim będzie można podziwiać kolejne Chińskie Show. Na deser kolejne rozdanie nagród teatralnych Złote Maski w tymże teatrze.

PREMIERY W CZERWCU 2010
1 czerwca Niedorodzona (Fabryka Sztuki)
11-13 czerwca Pamięć wody (Teatr im. Jaracza) – przełożone
18 czerwca Brzydkie kaczątko (Baśniowa Kawiarenka)

Pełen repertuar teatrów dostępny jest tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *