mojtatachcelatacPremiery sztuk Doktor Dolittle i przyjaciele, Human Production, DobrzeMój tata chce latać jak ptak oraz Czad plus Festiwal Teatralna Karuzela i Festiwal Łódź 4 Kultur, to najważniejsze wydarzenia teatralne nadchodzącego miesiąca.

1 czerwca odbędzie się pierwszy pokaz przedpremierowy spektaklu dla najmłodszych – Doktor Dolittle i przyjaciele.  Zajrzyj do Teatru Nowego, aby przekonać się, czy kaczka Dab-Dab doskonale sprawuje się jako perfekcyjna pani domu, sowa Tu-Tu świetnie dodaje, a prosie Geb-Geb cięgle myśli o jedzeniu. Dzięki kolorowym maskom, zawrotnemu tempu i dowcipnym piosenkom udasz się w niezapomnianą podróż w głąb Afryki.

8 czerwca premiera Human Production – przedstawienia zrealizowanego przez AOIA w ramach Festiwalu Łodź Miastem Kobiet na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. To barwne przedstawienie o narcystycznej miłości i poszukiwaniu idealnej wersji samego siebie. Kto jest ideałem? Mężczyzna, kobieta? Dziecko? A czy Ty jesteś idealny? – te pytania zadaje widzom autorka sztuki, Agnieszka Cygan. Głównym bohaterem jej widowiska jest doktor Lok. Tworzy on istoty bez skazy. Pozbawione początkowo indywidualizmu manekiny stanowią część machiny naukowca. Inne pokazy teatralne podczas festiwalu to Witkacy? – Profanacja (4 czerwca), de Luxe Teatr ab’TEATR (5 czerwca – premiera) oraz Patty Diphusa (12 czerwca – wszystkie wystawiane w AOIA)

14 czerwca ostatnia w tym sezonie premiera w Teatrze Nowym – Dobrze Tomasza Mana. Sztuka, jak sam tytuł wskazuje,  jest o pozytywnym myśleniu, na co dzień. Trudno jest czasami ot, tak sobie powiedzieć, że jest dobrze mimo wielu spraw, które nam się na głowę walą. Ale myślę, że właśnie to naturalne, a wręcz nawet odruchowe, często obojętne – wydawałoby się – słowo: „dobrze” otwiera perspektywę i daje szansę wyjścia nawet z najgorszych tarapatów – tak mówi sam reżyser.

15 czerwca w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera sztuki Mój tata chce latać jak ptak. Lizzie po odejściu mamy mieszka tylko z tatą. Jednak ten od momentu straty żony, pogrążył się w depresji i żyje wyłącznie w swoim świecie. W świecie, w którym najważniejszym celem jest zwycięstwo w konkursie na człowieka-ptaka. Coraz bardziej upodabnia się do wrony, by na własnoręcznie skonstruowanych skrzydłach przylecieć nad rzeką Tyne. Szalone? Na pewno. Ale może w tym szaleństwie jest metoda?

28 czerwca ostatnia nowość w Powszechnym – monodram Czad. To kolaż monologów zebranych i spisanych przez Aleksandrę Listwan. Inspirowany jest spotkaniami aktorki z kobietami, które na pierwszy rzut oka (według powszechnych społecznych kryteriów) można by określić co najmniej jako „dziwne”. Zderzenie ze sobą różnych historii, postaci, ich doświadczeń i przemyśleń stwarza obraz współczesnego świata razem z jego sprzecznymi wzorcami, wyśrubowanymi wymaganiami oraz napięciami, które rodzi. Co jest normalne, a co nie? Czego kultura od nas wymaga – co nam daje i co nam narzuca w kategoriach tożsamości, płci, roli, funkcji społecznej, wyglądu i seksualności? Czy można spełnić wszystkie oczekiwania?

Dodatkowo 24 czerwca czekają na nas V urodziny Teatru Małego – wystawienie projektu Młynarski – resentymenty.

Nie zabraknie spektakli przyjezdnych – 3 czerwca Tu Wolna Europa, 14 czerwca Dziś wieczór gramy Król umiera i 22 czerwca Małżeński Rajd Dakar w Teatrze Nowym, 9 czerwca Księżniczka Sata oraz 22 czerwca Cztery pory roku w Teatrze Muzycznym plus 17 czerwca Kalina z Katarzyną Figurą w Klubie Wytwórnia. W czerwcu czekają na nas również Festiwal Teatralna Karuzela oraz Festiwal Łódź Czterech Kultur z pokaźnym działem teatralnym.

PREMIERY W CZERWCU 2014

1 czerwca

Doktor Dolittle i przyjaciele (Teatr Nowy)

8 czerwca

Human Production (w Teatrze Nowym)

14 czerwca

Dobrze (Teatr Nowy)

15 czerwca

Mój tata chce latać jak ptak (Teatr Powszechny)

28 czerwca

Czad (Teatr Powszechny)

Aktualny repertuar łódzkich teatrów znajdziesz tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cudownaterapia
Cudowna Terapia w AOIA
Edukacja Rity w Teatrze Jaracza
milosc_i_polityka_1
Miłość i polityka w Teatrze Małym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*