sylwester_hit_2018Tradycyjnie w łódzkich teatrach wiele propozycji na sylwestrową noc. W tym roku na wielbicieli przedstawień czekają aż dwie premiery – Wszystko w rodzinie oraz Ślubu nie będzie. Obie, co ciekawe, autorstwa Raya Cooneya.

Teatr Powszechny zaprasza w sylwestrowy wieczór na Dużą Scenę na premierę farsy Raya Cooneya pt. Wszystko w rodzinie w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa. Jak zwykle na widzów, oprócz przedstawienia, czekają poczęstunek, szampan i atrakcyjne niespodzianki (w ubiegłych latach głównymi nagrodami były m.in. bilety lotnicze czy kilkudniowe wyjazdy do europejskich miast – Londynu, Rzymu). Dodatkowo na Małej Sali odbędzie się Sylwestra dla bezrobotnych- cena biletu wynosi symboliczną złotówkę. W tym roku osoby bezrobotne będą mogły kupić bilet na Arcydzieło na śmietniku w reżyserii Justyny Celedy. Spektakl miał prapremierę podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Drugą sylwestrową premierą jest Ślubu nie będzie Ray Cooney i John Chapman w reżyserii Pawła Pitery wystawiony na deskach Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Właściciel agencji reklamowej, Thimothy Westerby, jest bardzo podekscytowany. Choć niekoniecznie ślubem jedynej córki Judy, który ma rozpocząć się lada chwila. Przygotowuje się właśnie do nowej kampanii dla firmy produkującej biustonosze i przed chwilą wpadł na genialny pomysł. Bieliznę będzie reklamować ponętna girlsa z lat dwudziestych. W przedślubnym szaleństwie nikt nie podziela jednak jego entuzjazmu, bo wielka uroczystość zdaje się wisieć na włosku. Jakby problemów było mało, Thimothy niespodziewanie otrzymuje cios w głowę i zaczyna widzieć niemożliwe. W programie poza sztuką konkurs z nagrodami oraz bankiet. Na Małej Sali Teatr Nowy proponuje widzom Wieczór Sylwestrowy z Impro Atak! Kryminał improwizowany w 2-ch aktach.

Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na imprezę W białym kitlu do rana. W programie poza przedpremierowym pokazem farsy Doktorze, Pan tak nie może! Teatr proponuje catering szpitalny, konkursy, piosenki na lepsze samopoczucie oraz Actimel – jogurtowy toast noworoczny.

Teatr Muzyczny zaprasza na Czy lubią Państwo cza-czę? Sylwestrowe szaleństwo. Gorące rytmy, miłość i namiętność. Tango, cza-cza i step. Polskie przeboje lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych oraz najsłynniejsze amerykańskie przeboje musicalowe. Koncert wyreżyseruje Zbigniew Macias, mistrz nastroju, twórca cieszących się ogromną popularnością wcześniejszych koncertów, a orkiestrę Teatru Muzycznego poprowadzi znakomita dyrygentka Elżbieta Tomala-Nocuń.

Teatr Wielki proponuje Dzisiaj Wielki Bal w Operze…Będzie dowcipnie i z dystansem, pikantnie i z pozytywną energią, z Tuwimowskim poczuciem humoru i frywolnością podkasanej muzy. W przedbalowym dwuczęściowym spotkaniu z naszymi znakomitymi artystami każdy z niewątpliwie znajdzie coś dla siebie, bowiem wachlarz artystycznych propozycji będzie iście imponujący: od największych przebojów światowego musicalu, przez operetkowe szlagiery mistrzów tego gatunku, po prawdziwe hity gigantów muzyki operowej.

Natomiast Teatr V6 zaprasza widzów na Północ w Paryżu. Żywiołowe widowiska zachwycają kostiumami, kolorami i pięknymi tancerkami.Magiczny i fascynujący klimat Paryża zagości na scenie Teatru w ostatni wieczór roku. Tegoroczny spektakl sylwestrowy inspirowany jest kabaretami Moulin Rouge i Lido, kulturą Francji oraz francuskimi filmami i musicalami.

Nie zabraknie także imprez dla najmłodszych. Teatr Arlekin zaprasza od 18 na Sylwestrowy Leśny Bal dla dzieci ze sztuką Królewna z drewna, a w południe Teatr Piccolo zaprasza na Bal Sylwestrowy dla dzieci.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Jordan w Artkombinacie
I Łódzka Noc Impro
plakat_net
XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*