1920We wrześniu wiele interesujących premier. Dla mniej wymagających Postrach nocy, Kocha, lubi, szanuje, Johnny English Reaktywacja. Dla koneserów Czarna Venus, Biutiful, Skóra, w której żyję, W imieniu diabła. Dla wielbicieli filmów „z dreszczykiem” Inny, Noc Rekinów 3D, Porwanie. Dla całej rodziny i najmłodszych Heca w ZOO, Monte Carlo. 30 września premiera pierwszej superprodukcji w 3D – 1920 Bitwa Warszawska.


Premiery – 2 września


Columbiana
Akcja/przygodowy, Francja, ? min.
reżyseria: Olivier Megaton
obsada: Zoe Saldana, Lennie James, Callum Blue

Cataleya Restrepo jako mała dziewczynka była świadkiem brutalnego morderstwa rodziców. Teraz, kiedy jest już dorosła, staje się zawodowym zabójcą. Jest piękna, silna i zdeterminowana. Jako płatna morderczyni, z zimną krwią wykonuje kolejne egzekucje. Obsesyjnie tropi i eliminuje osoby powiązane ze śmiercią swoich rodziców. Z każdym kolejnym zabójstwem Cataleya zbliża się do upragnionego celu – zabicia gangstera, który był odpowiedzialny za zamordowanie najbliższych. (opis dystrybutora)

Czarna Wenus
Kostiumowy, Belgia/Francja/Włochy, ? min.
reżyseria: Abdel Kechiche
obsada: Olivier Gourmet, Jean-Christophe Bouvet, Andrew Jacobson

W 1808 roku ciemnoskóra dwudziestoletnia Saartjie Bartman wraz z angielskim opiekunem – Cezarem, opuszcza rodzime RPA, aby szukać zarobku w Londynie. Praca miała być łatwa i przyjemna. Saartije marzy o aktorstwie. Występuje jako Hottentot Venus w parateatralnych pokazach, prezentując swoje ciało brytyjskiej publiczności. Jej szczególny wygląd: duże pośladki i wargi sromowe, wzbudzają zainteresowanie. Początkowo pracuje pod opieką Cezara, występując w widowiskowych pokazach cyrkowych. Gdy jednak Cezar zostaje oskarżony o łamanie prawa w zakresie handlu niewolnikami, Saartije zostaje sprzedana, a jej nowym opiekunem zostaje Réaux. Po wyjeździe do Francji pokazy Hottentot Venus nabierają pikanterii, zmieniając się w egalitarną, perwersyjną, seksualną orgię. (opis dystrybutora)

Inny
Dramat/thriller, Hiszpania, 102 min.
reżyseria: Oskar Santos Gomez
obsada: Eduardo Noriega, Angie Cepeda, Belen Rueda
dramat/thriller, Hiszpania, 2010, 102min.

Pewnego dnia Diego pada ofiarą napadu, po którym pamięta jedynie dźwięk wystrzału i wrażenie, że poraziło go coś więcej niż kula. Wkrótce poczuje w sobie moce, których umysł naukowca nie jest w stanie wytłumaczyć i stanie przed wyborem, który na zawsze odmieni życie jego najbliższych.  (opis dystrybutora)

Kocha, lubi, szanuje
Komedia, USA, 118 min.
reżyseria: Glenn Ficarra, John Requa
obsada: Emma Stone, Ryan Gosling, Steve Carell, Kevin Bacon, Julianne Moore, Marisa Tomei

Opowieść o pewnym mężczyźnie, któremu po rozstaniu z żoną próbuje pomóc przyjaciel. Z jednej strony próba poprawnych relacji z dziećmi, z drugiej poszukiwania kolejnej ukochanej.
   
Postrach nocy
Horror/komedia, USA, 120 min.
reżyseria: Craig Gillespie
obsada: Colin Farrell, Anton Yelchin, David Tennant

Życie nastoletniego Charliego Brewstera (Anton Yelchin) w końcu układa się tak jak trzeba: jest popularny i umawia się z najfajniejszą dziewczyną w szkole. Problemy pojawiają się z chwilą gdy do domu obok wprowadza się Jerry (Colin Farrell) – z pozoru świetny facet, ale jest w nim coś niepokojącego i tylko Charlie zdaje się to zauważać. Pozostali – wliczając w to matkę Charliego (Toni Collette) – nie dostrzegają odmienności nowego sąsiada. Po wnikliwych obserwacjach sąsiada nastolatek dochodzi do jedynego słusznego wniosku – Jerry jest wampirem, a Charlie na własną rękę musi pozbyć się potwora żerującego w jego dzielnicy. (opis dystrybutora)


Premiery – 9 września


Braterstwo
Dramat, Dania, 90 min.
reżyseria: Nicolo Donato
obsada: Thure Lindhardt, David Dencik, Nicolas Bro

Opowieść o mężczyźnie z kompleksami, który dopiero gdy trafia na grupę neonazistów zostaje szanowany i doceniony.

Cisza
Dramat, Niemcy, ? min.
reżyseria: Baran Bo Odar
obsada: Ulrich Thomsen, Wotan Wilke Möhring, Katrin Sass

Rower znaleziony w polu pszenicy. Zaginiona dziewczyna. Historia lubi się powtarzać? 23 lata wcześniej znaleziono dokładnie w tym samym miejscu zamordowaną i zgwałconą Pię. Czy to samo teraz stało się z trzynastoletnią Sinikką? Krischan, emerytowany policjant, który prowadził śledztwo przed laty, jest przekonany, że sprawy są połączone. Wtedy nie udało mu się złapać mordercy. Tym razem on i jego młodszy kolega David są jeszcze bardziej zdeterminowani, żeby doprowadzić winnego przed sąd.  (opis dystrybutora)

Heca w Zoo
Komedia familijna, USA, ? min.
reżyseria: Frank Coraci
obsada: Kevin James, Leslie Bibb

Opowieść o nieco niezdarnym dozorcy ZOO, który nie potrafi sobie znaleźć dziewczyny. Pewnego dnia postanawiają mu w tym pomóc  jego zwierzęcy podopieczni.

Klitschko
Dokumentalny, Niemcy, 110 min.
Reżyseria: Sebastian Dehnhardt

Pełnometrażowy dokument opowiada historię dwóch najbardziej znanych braci w świecie boksu: Witalija i Wladimira Kliczków.

Noc rekinów 3D
Horror, USA, ? min.
reżyseria: David R. Ellis
obsada: Sara Paxton, Dustin Milligan, Katharine McPhee, Alyssa Diaz

Grupa siedmiu znajomych wyrusza na weekendową wycieczkę do położonego nad brzegiem zatoki domku letniskowego. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że pod spokojnie wyglądającą powierzchnią wody czają się rekiny. Te morskie drapieżniki nie są jednak jedynym zagrożeniem dla niczego nieświadomej grupki młodych ludzi. By przeżyć będą musieli walczyć na śmierć i życie. (opis dystrybutora)

– Z tobą i przeciw tobie
Dramat/thriller, Francja, 90 min.
reżyseria: Lola Doillon
obsada: Kristin Scott Thomas, Pio Marmai

Zrozpaczony młody mężczyzna porywa lekarkę, którą obarcza winą za śmierć swojej żony. Nieoczekiwanie pomiędzy porywaczem a jego ofiarą rodzi się uczucie. Przemoc i samotność, tragiczne wydarzenia z przeszłości, rozpaczliwa potrzeba miłości i potrzeba przetrwania z drugiej strony stawiają ich twarzą w twarz z podstawową istotą ich własnego życia. Oboje są bezradni w obliczu wzajemnego zauroczenia, a to zmieni ich życie na zawsze. Znalazłszy się na wolności, kobieta próbuje odnaleźć swojego oprawcę… (opis dystrybutora)


Premiery – 16 września


Drive
Akcja, USA, 95 min.
reżyseria: Nicolas Winding Refn
obsada: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Oscar Isaac

Opowieść o kierowcy, który za dnia pracuje jako kaskader, a wieczorami jako szofer gangsterów.

Jesteś tam?
Dramat, Francja/Holandia/Tajwan, ? min.
reżyseria: David Verbeek
obsada: Stijn Koomen, Huan-Ru Ke, Tom De Hoog

Główny bohater – Jitze – ma dwadzieścia lat. Podróżuje dookoła świata, odwiedzając turnieje gier komputerowych. Podczas pobytu w Tajpej zaczyna boleć go ręka i jest zmuszony do kilkudniowego odpoczynku. W swoim hotelu poznaje dziewczynę z krwi i kości i zaczyna zdawać sobie sprawę, co to żyć w świecie prawdziwych ludzi i prawdziwych problemów. (opis dystrybutora)

Johnny English Reaktywacja
Komedia, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Oliver Parker
obsada: Rowan Atkinson, Daniel Kaluuya

Powrót tajnego agenta – fajtłapy granego przez niezrównanego „Jasia Fasolę”. Tym razem English będzie musiał odnaleźć zdrajców w otoczeniu rodziny królewskiej.

Legendy Przestworzy 3D
Dokumentalny,  USA, 44 min.
reżyseria: Stephen Low
obsada: Mike Carriker

Czy Dreamliner jest już legendą przestworzy? Jak historia lotnictwa doprowadziła do powstania najnowszych konstrukcji lotniczych XXI wieku? Czołowy oblatywacz Mike Carriker zabierze widzów w fascynującą powietrzną podróż w czasie. Już 16 września 2011 roku film „Legendy Przestworzy 3D” wchodzi na gigantyczne ekrany kin Orange IMAX! (mat.pras.)

– Skóra, w której żyję
Dramat, Hiszpania, 117 min.
reżyseria: Pedro Almodovar
obsada: Antonio Banderas, Elena Anaya, Blanca Suarez

Od czasu, gdy żona doktora Roberta Ledgarda (Antonio Banderas), znanego chirurga plastycznego, spłonęła w wypadku samochodowym, próbował on stworzyć nową ludzką skórę, która mogłaby ją ocalić. Po dwunastu latach badań udaje mu się wyhodować skórę, będącą prawdziwą zbroją, chroniącą przed wszelkimi zagrożeniami.  (opis dystrybutora)


Premiery – 23 września


Ewa
dramat, Polska, 108 min.
reżyseria: Adam Sikora, Ingmar Vilqist
obsada: Andrzej Mastalerz, Barbara Lubos-Święs

„Ewa” to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Ta historia mogła się zdarzyć wszędzie i na nieszczęście zdarza się na całym świecie. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której – w obliczu grożącej jej rodzinie biedy – budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze – o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia. (opis dystrybutora)
   
Inkarnacja
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: Mans Marlind, Björn Stein
obsada: Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers

Cara Jessup (Julainne Moore) jest uznanym lekarzem psychiatrą, specjalistką w dziedzinie rozpoznawania syndromu osobowości mnogiej. W swojej praktyce lekarskiej spotyka się z przypadkiem chorego psychicznie pacjenta – przestępcy (Jonathan Rhys Meyers). Niesamowity kontakt z czystym złem uosabianym przez pacjenta podważa teorie naukowe Cary i narusza porządek jej prywatnego świata. Tajemnicza i niewyjaśniona śmierć ojca Cary staje się początkiem niebezpiecznych zdarzeń, w które zostaje zaplątana ona sama oraz jej córka.  (opis dystrybutora)

– Porwanie
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: John Singleton
obsada: Taylor Lautner, Maria Bello, Jason Isaacs

Nathan Harper (Taylor Lautner) dokonuje zaskakującego odkrycia – znajduje swoje zdjęcie na stronie poświęconej zaginionym osobom. Jego zwyczajne życie w jednej chwili traci sens. Próbując ustalić kim naprawdę jest, chłopak przekonuje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało. W momencie, w którym do gry wmiesza się policja, agenci rządowi i tajemnicze postaci, próbujące schwytać Nathana, jedynym wyjściem będzie dla niego ucieczka. Chłopak nie da jednak tak łatwo za wygraną. Jest szybki, zwinny i niesamowicie zdeterminowany, aby dowiedzieć się kim jest naprawdę. (opis dystrybutora)

– To tylko sex
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Will Gluck
obsada: Justin Timberlake, Emma Stone, Mila Kunis

Romantyczna komedia o karierowiczach, którzy zamiast szukać partnera decydują się na związek bez zobowiązań.

W imieniu diabła
Dramat, Polska, 112 min.
reżyseria: Barbara Sass
obsada: Katarzyna Zawadzka, Anna Radwan, Mariusz Bonaszewski

Szokująca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Opowieść o kobietach, które znalazły się na granicy wiary i szaleństwa, miłości i pożądania. Żeński klasztor. Grupa zakonnic prowadzona przez zasadniczą Matkę Przełożoną próbuje chronić się przez grzesznym, zepsutym światem. Wkrótce na czele kobiet staje charyzmatyczny ksiądz Franciszek, który otworzy przed nimi nowe pojęcie Boga. (opis dystrybutora)


Premiery – 30 września


1920 Bitwa Warszawska
Historyczny, Polska, ? min.
reżyseria: Jerzy Hoffman
obsada: Borys Szyc, Natasza Urbańska, Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Adam Ferency, Ewa Wiśniewska, Stanisława Celińska, Grażyna Szapołowska

Warszawa, rok 1920. Jan (Borys Szyc), lewicujący poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktorce warszawskiego teatru rewiowego. Ślubu w kościele św. Anny udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Podczas walk Jan zostaje posądzony o bolszewicką agitację i skazany na karę śmierci. Tymczasem Olę nachodzi w teatrze natrętny wielbiciel, żandarm o nazwisku Kostrzewa (Jerzy Bończak). Wkrótce Ola wstępuje do Ochotniczej Legii Kobiet jako sanitariuszka i przygotowuje się do obrony Warszawy. (opis dystrybutora)

ZOBACZ FOTO I WIDEO RELACJĘ ZE SPOTKANIA Z AUTORAMI BITWY WARSZAWSKIEJ

Drugie życie Lucii
Dramat, Włochy/Argentyna, 93 min.
reżyseria: Stefano Passeto
obsada: Sandra Ceccarelli

Dwie kobiety mieszkające w Buenos Aires. Lucia (Sandra Ceccarelli) właśnie kolejny raz poroniła. Ponieważ nie może dłużej pracować jako stewardessa, zaczyna udzielać lekcji gry na fortepianie. Jej pierwszą uczennicą jest Lea (Francesca Inaudi). Młoda, energiczna, kocha życie i niezależność. Pracuje w fabryce i spotyka się z przystojnym Marco (Guillermo Pfening), artystą tatuażu. Początkowa niechęć między kobietami przeradza się w fascynację. Lea odrzuca oświadczyny Marca i postanawia wyjechać do Patagonii, by tam prowadzić badania nad ssakami morskimi. Zabiera ze sobą Lucię, która chce uciec od swoich problemów na sam kraniec świata. (opis dystrybutora)

Jeśli nie my, to kto?
Dramat, Niemcy, ? min.
reżyseria: Andres Veiel
obsada: August Diehl, Susanne Lothar, Alexander Fehling

Wschodnie Niemcy, wczesne lata 60. W kraju jeszcze spokój. Bernward Vesper rozpoczyna studia w Tuebingen. Chodzi na seminarium retoryki.  Chce pisać. Noce spędza bezsennie przy maszynie do pisania. W międzyczasie próbuje bronić swojego ojca, pisarza o niechlubnej nazistowskiej sławie. Kraj, w którym Bernward żyje, topi się w przeszłości. Od zakończenia wojny minęło 15 lat, starzy naziści znowu robią karierę, nie mówi się o przestępstwach wojennych. Wtedy poznaje Gudrun Ensslin i jej przyjaciółkę Doerte. (opis dystrybutora)   

Ki
Obyczajowy, Polska, 98 min.
reżyseria: Leszek Dawid
obsada: Roma Gąsiorowska, Barbara Kurzaj, Sylwia Juszczak

Ki to samotna matka, która chce uciec do tego stereotypu. Żyje barwnie, szybko i niezbyt dojrzale. Jej związki szybko się rozpadają. Aby to zmienić Ki będzie musiała nauczyć się odpowiedzialności.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targowa2011
Targowa Street Film&Music Festival 2011
11. Festiwal Kamera Akcja – rusza sprzedaż karnetów
Dzień prawdy o Chinach – spotkanie i projekcja filmów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*