Pandemia wciąż daje znać o sobie i w ograniczonym zakresie organizowane są premier kinowe. W styczniu czekają na nas m.in. biograficzny Gierek, Bernadetta Paula Verhoevena, C’mon C’mon Mike Millsa, Zaułek koszmarów Guillermo del Toro, Wszystko poszło dobrze Françoisa Ozona plus komiksowy Morbius i nowy Krzyk.

Dla młodszych: Martin i magiczny las, Moje życie to cyrk, O czym dzisiaj marzą zwierzęta, Sing 2, D’Artacán, Królowie ulicy i Skarb Mikołajka.

PREMIERY – 5-7 GRUDNIA

Benedetta
Biograficzny/Dramat historyczny, Francja/Holandia, 126 min
reżyseria: Paul Verhoeven
obsada: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphne Patakia

Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów. Dziewczynka szybko wywołuje w nowym miejscu poruszenie, gdy podczas modlitwy w niewytłumaczalny sposób upada na nią figura Matki Boskiej. (opis dystrybutora)

King’s Man: Pierwsza misja
Akcja/komedia, Wielka Brytania/USA, ? min.
reżyseria: Matthew Vaughn
obsada: Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans

Najgorsi tyrani i zbrodniarze w historii spiskują, by wywołać wojnę, której ofiarą padną miliony ludzi. Tylko jeden człowiek może ich powstrzymać, o ile zdąży… Oto opowieść o pierwszej na świecie niezależnej agencji wywiadowczej. (opis dystrybutora)

Koniec świata czyli Kogel Mogel 4
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
obsada: Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu… A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają prawdziwą lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata! (opis dystrybutora)

Magdalena
Dramat, Polska, 100 min.
rezyseria: Filip Gieldon
obsada: Magdalena Żak, Natalia Sikora, Anna Gajewska, Marcin Wiercichowski, Maja Malesa

Nic nie wiemy o „Magdalenie”, a trochę jakby wszystko. To mocna, autentyczna historia o młodej dziewczynie, która w ciągu dnia stara się wychować córkę, a nocami zostać didżejką. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 14 STYCZNIA

– 355
Thriller/Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Simon Kinberg
obsada: Jessica Chastain, Diane Kruger, Penelope Cruz, Lupita Nyong’o, Sebastian Stan

Największe agencje wywiadowcze z różnych stron świata wpadają na trop międzynarodowej organizacji przestępczej, która planuje globalny atak zagrażający bezpieczeństwu ludzkości. Jest oczywiste, że żaden nawet amerykański wywiad w pojedynkę nie ma szans w konfrontacji z nowym zagrożeniem. Do życia powołana zostaje więc międzynarodowa ściśle tajna super grupa pod kryptonimem 355, w skład której wchodzą najlepsze agentki z nierzadko wrogich sobie wywiadów. Grupa indywidualności o niezwykłych zdolnościach i umiejętnościach musi pokonać dzielące je różnice i stanąć do walki o bezpieczeństwo świata. (opis dystrybutora)

Krzyk
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Matt Bettinelli-Olpin
obsada: Neve Campbell, Courteney Cox, David Arquette

Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone. (opis dystrybutora)

Martin i magiczny las
Familijny, Czechy/Niemcy/Słowacja, 80 min.
reżyseria: Petr Oukropec
obsada: Tomas Bambusek, Kristyna Bokova, Vasil Fridrich

Martin, młody chłopak z miasta, musi spędzić dwa tygodnie na letnim obozie w górach. Jest jednak jeden haczyk: nie będzie miał dostępu do telefonu, w tym do Internetu. Spędzi czas w otoczeniu przyrody, żyjąc jak dzikus – śpiąc w tipi, myjąc się w potoku, gotując posiłki na ognisku i bawiąc się w okolicznych lasach. To co miało być karą, przyjmie nieoczekiwany obrót. Martin świetnie odnalazł się w nowej rzeczywistości i zaprzyjaźnił się z żyjącymi w lesie zwierzętami. Okazało się, że potrzebują one jego pomocy w walce z chciwymi deweloperami, którzy zamierzają zniszczyć ich naturalne środowisko. (opis dystrybutora)

Moje życie to cyrk
Familljny, Kanada, 105 min.
reżyseria: Miryam Bouchard
obsada: Patrick Huard, Jasmine Lemee, Robin Aubert

Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę. Tylko jak to zrobić, skoro od zawsze kojarzy on edukację i stabilność z nudą? „Moje życie to cyrk” z humorem i urokiem opowiada o tym, że w życiu – tak jak na scenie – mamy rozpisane różne kwestie, a czasem najtrudniejszą sztuczką jest połączyć z pozoru odległe od siebie światy i marzenia. (opis dystrybutora)

(Nie)długo i szczęśliwie
Komedia, Włochy
reżyseria: Paolo Costella
obsada: Claudia Gerini, Carolina Crescentini, Claudia Pandolfi

Film „(Nie)długo i szczęśliwie” zainspirowany został prawdziwą historią pewnej pary, która odkryła, że udzielający im ślubu ksiądz nie był tak naprawdę tym, za kogo się podawał. Para poznała go przypadkiem na wakacjach. Bardzo go polubili, więc uznali, że to świetny pomysł, by w przyszłości wypowiedzieć w jego obecności sakramentalne „tak”. Kiedy podjęli decyzję, że chcą zostać małżeństwem, zadzwonili do niego i poprosili, by udzielił im ślubu. Nie zorientowali się, że tylko udawał księdza, bo chciał mieć darmowe wakacje. (opis dystrybutora)

O czym dzisiaj marzą zwierzęta
Animacja/Familijny, Australia, 90 min.
reżyseria: Ricard Cusso
głosy: –

Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka – niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która – nie do końca wierząc w swoje możliwości – początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce – a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem! (opis dystrybutora)

– Titane
Dramat/Thriller, Francja/Belgia, 108 min.
reżyseria: Julia Ducournau
obsada: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier

Alexia – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno… (opis dystrybutora)

PREMIERY – 21 STYCZNIA

– Britt-Marie tu była
Komedia/sportowy,Szwecja, ? min.
reżyseria: Tuva Novotny
obsada: Pernilla August, Vera Vitali, Peter Haber

Britt-Marie jest kobietą po 60-tce, której coraz bardziej doskwiera samotność. Właśnie rozpadło się jej czterdziestoletnie małżeństwo i skończyła rola gospodyni domowej, a jedyna praca, którą może podjąć, znajduje się w biednym miasteczku Borg. Poza cuchnącą piwem pizzerią, wszystko zostało tam zamknięte. Britt-Marie nie znosi piłki nożnej, a jedyne, co zostało w Borg, to piłka nożna. Drużyna młodzieżowa próbuje znaleźć trenera i jest tak zdesperowana, że jest gotowa dać pracę komukolwiek, nawet Britt-Marie. Tak zaczyna się największa przygoda jej życia. (opis dystrybutora)

C’mon C’mon
Dramat, USA, 110 min.
reżyseria: Mike Mills
obsada: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffmann, Scoot McNairy, Woody Norman

Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki. (opis dystrybutora)

– Gierek
Biograficzny, Polska
reżyseria: Michał Węgrzyn
obsada: Michał Koterski, Małgorzata Kożuchowska, Rafał Zawierucha

Gierek. Nazwisko, o którym słyszał w Polsce każdy, ale nikt nie zna jego prawdziwej historii. Kim był naprawdę? O czym marzył? Z kim się przyjaźnił? Komu ufał? Kogo kochał? Kto go zdradził? Historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne opinie porusza dogłębnie. Polityka bywa brudna, ale gdy dotyka ona całej rodziny, cena okazuje się zbyt duża do zapłacenia. (opis dystrybutora)

– Sing 2
Animacja/Komedia/Musical, Francja/Japonia/USA, ? min.
reżyseria: Garth Jennings
głosy: –

Miś koala – Buster Moon i gwiazdorska obsada jego teatru pragną wystąpić na olśniewającej, wspaniałej i ekstrawaganckiej scenie. Jest tylko jeden haczyk: najpierw muszą przekonać najbardziej samotną gwiazdę rocka na świecie, aby do nich dołączyła. Buster i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore. (opis dystrybutora)

– Sonata
Biograficzny/Dramat, Polska, 118 min.
reżyseria: Bartosz Blaschke
obsada: Michał Sikorski, Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat

Poruszająca i prawdziwa historiaę Grzegorza Płonki, u którego błędnie zdiagnozowano autyzm. Dopiero po kilkunastu latach okazało się, że chłopak cierpi na niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 28 GRUDNIA

– 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Sylwester Jakimow
obsada: Alicja Bachleda-Curuś, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski

O pięć lat starsi, ale niekoniecznie dojrzalsi faceci znowu ruszają do akcji!
Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym: „żyli długo i szczęśliwie”? W nowej odsłonie komedii o męskich „słabościach” Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian – poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka. (opis dystrybutora)

D’Artacán y los tres Mosqueperros
Animacja, Hiszpania, ? min.
reżyseria: Toni García
głosy: –

– Hazardzista
Dramat/Thriller, Wielka Brytania/Chiny/USA, ? min.
reżyseria: Paul Schrader
obsada: Oscar Isaac, Willem Dafoe, Tye Sheridan

William w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka, syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obojga, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji. (opis dystrybutora)

– Królowie ulicy
Familjny, RPA, 90 min.
reżyseria: Judy Naidoo
obsada: –

Ticky – chudy dzieciak z nieograniczonymi zasobami energii, żyje w świecie marzeń o karierze w Bollywood. Jest w nich bohaterem specjalizującym się w parkourze. Potrzebuje partnera do swoich poczynań. Wkrótce znajduje wspólnika Baboo, który znacznie odbiega osobowością od Ticky’ego. Jego lękliwy charakter kompensuje bujna wyobraźnia. Chłopcy są zdeterminowani aby pozbyć się szefa gangu Rai’a i ulżyć mieszkańcom miasta. Czeka ich niesamowita przygoda, która oprócz adrenaliny pokaże, że „inny” nie oznacza złego czy obcego. (opis dystrybutora)

– Morbius
Akcja/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Daniel Espinosa
obsada: Jared Leto, Archie Renaux, Michael Keaton

Śmiertelnie chory na rzadką chorobę krwi, zdeterminowany, by uratować siebie i innych chorych, dr Morbius rozpoczyna ryzykowną grę. Ale coś, co początkowo wydaje się wielkim sukcesem, szybko staje się czymś znacznie gorszym niż zdiagnozowana choroba… (opis dystrybutora)

– Oskarżony
Dramat, Francja, ? min.
reżyseria: Yvan Attal
obsada: Ben Attal, Charlotte Gainsbourg, Mathieu Kassovitz, Suzanne Jouannet

Młody mężczyzna zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z tym związane. Czy rzeczywiście jest winny, a może sam jest ofiarą? Dwoje młodych bohaterów i ich bliscy zobaczą, jak ich życie i przekonania mogą zostać zniszczone, ale… czy prawda jest tylko jedna? (opis dystrybutora)


– Skarb Mikołajka
Familijny/Komedia, Francja, ? min.
reżyseria: Julien Rappeneau
obsada: Jean-Paul Rouve, Audrey Lamy, Pierre Arditi

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie świat bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzymać nieuchronną przeprowadzkę. (opis dystrybutora)

Wszystko poszło dobrze
Dramat, Francja, 110 min.
reżyseria: François Ozon
obsada: Sophie Marceau, André Dussollier, Géraldine Pailhas, Charlotte Rampling

Kiedy Emmanuèle przerywa pracę i podnosi słuchawkę telefonu, jeszcze nie wie, jak wiele zmieni on w jej życiu. Okazuje się, że 85-letni ojciec kobiety na skutek udaru w ciężkim stanie trafia do szpitala. Zaniepokojona bohaterka ma jednak nadzieję, że i tym razem mężczyzna wyjdzie z tego bez szwanku. (opis dystrybutora)

– Zaułek koszmarów
Dramat/Kryminał/Thriller
reżyseria: Guillermo del Toro
obsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Paul Anderson

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_OFF_JAK_GORACO
Festiwal Off Jak Gorąco 2010
383095e2be33bc74366ed6d2fec8ff3ae9343a255957532
Weekend z Animatorem w Kinie Bodo
hercules
Premiery kinowe – lipiec 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*