W styczniu w kinach pojawią się kandydaci do tegorocznych Oscarów – 1917, Gorący temat, Jojo Rabbit, Richard Jewell czy Małe kobietki.

Poza tym ciekawie zapowiadają się m.in. Deerskin, Judy, Koty, Głębia strachu, Psy 3. W imię zasad, Bad Boys for Life.

Dla młodszych widzów – Urwis, Tajni i fajni, Doktor Dolittle, Miś Bamse i super miód, Śnieżka i Fantastyczna Siódemka, Szybcy i śnieżni oraz Superpies i Turbokot.

PREMIERY – 3 STYCZNIA

– Deerskin
Komedia, Francja, 77 min.
reżyseria: Quentin Dupieux
obsada: Jean Dujardin, Adele Haenel, Albert Delpy

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje. (opis dystrybutora)

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
Sensacyjny, Polska, ? min.
reżyseria: Maciej Kawulski
obsada: Marcin Kowalczyk, Tomasz Włosok, Natalia Szroeder

W życiu Bohatera licza sie tylko dwie osoby – najblizszy przyjaciel i ukochana kobieta, a swiatem jego interesów rzadzi przemoc. Akcja filmu zaczyna sie w latach 70-tych – juz wtedy mlody Bohater wie, ze adrenalina smakuje bardziej niz mleko w proszku. Z czasem odkrywa tez pragnienie pieniedzy, wladzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna sie transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje wlasna armie. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizacje przestepcza, która przez chwile panowala nad calym krajem. Final tej historii nie zostal jednak napisany pociskami i krwia – czasem slowo rani mocniej niz kula, a milosc i przyjazn moga byc lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rekach. (opis dystrybutora)

Judy
Biograficzny/Dramat/Musical, Wielka Brytania, 118 min.
reżyseria: Rupert Goold
obsada: Renee Zellweger, Jessie Buckley, Finn Wittrock

Judy Garland – cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie podbiła serca światowej publiczności. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która prawie pogodziła się z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna może być tym, na którego czekała całe życie? (opis dystrybutora)

Koty
Musical, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Tom Hooper
obsada: Ian McKellen, Jennifer Hudson, James Corden

„Koty” to jeden z najdłużej wystawianych musicali w historii West Endu i Broadwayu. Przedstawienie zadebiutowało na deskach New London Theatre w 1981 roku, gdzie grano je przez 21 lat. W filmie usłyszymy ikoniczną muzykę Lloyda Webbera, na ekranie zobaczymy światowej klasy tancerzy, którzy pracowali pod dyrekcją wyróżnionego nagrodą Tony choreografa – Andy’ego Blankenbuehlera. Filmowa wersja musicalu to ukłon w stronę nowej generacji – spektakularne sceny, niezwykła scenografia oraz style taneczne – od baletu po taniec współczesny, od hip-hopu po jazz, od tapu po street-dance. (opis dystrybutora)

Sokół z masłem orzechowym
Komedia/Przygodowy, USA, 93 min.
reżyseria: Tyler Nilson
obsada: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen

Przebojowa opowieść o wyjątkowym chłopaku z niezwykłym marzeniem i drobnym złodziejaszku o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. To będzie podróż pełna przygód i początek niesamowitej przyjaźni! (opis dystrybutora)

The Grudge: Klątwa
Horror, USA/Kanada, ? min.
reżyseria: Nicolas Pesce
obsada: Betty Gilpin, Andrea Riseborough, William Sadler

Producent Sam Raimi przedstawia nową odsłonę kultowego horroru. (opis dystrybutora)

Urwis
Animacja/Familijny/Komedia, Kanada/USA/Kajmany, 87 min.
reżyseria: Kevin Johnson
obsada: Snoop Dogg, Jason Mraz, Big Sean

Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów. Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły, lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Ten duet będzie prawdziwym przebojem! (opis dystrybutora)

Wszystko dla mojej matki
Dramat, Polska, 103 min.
reżyseria: Małgorzata Imielska
obsada: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Helena Englert, Joanna Budnik, Adam Cywka

Olka ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka, sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja i Irenę. Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci… (opis dystrybutora)

PREMIERY – 10 STYCZNIA

– Głębia strachu
Thriller/Akcja, USA, 95 min.
reżyseria: William Eubank
obsada: Kristen Stewart, T.J. Miller, Vincent Cassel i John Gallagher Jr.

11 kilometrów pod powierzchnią oceanu coś się zbudziło… Grupa badaczy dna morskiego musi walczyć o przetrwanie po trzęsieniu ziemi, które niszczy ich podwodne laboratorium. (opis dystrybutora)

Marona – psia opowieść
Animowany, Francja/Rumunia/Belgia, 92 min.
reżyseria: Anca Damian
obsada: Lizzie Brocheré, Bruno Salomone, Thierry Hancisse

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który przypomina sobie swoich różnych właścicieli, których bezwarunkowo kochała. (opis dystrybutora)

Mayday
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Sam Akina
obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz

Dwie żony to nie zdrada? Janek prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek. Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki! (opis dystrybutora)

Tajni i fajni
Animacja/Komedia, USA, 102 min.
reżyseria: Nick Bruno
obsada: Will Smith, Tom Holland, Rachel Brosnahan

Superagent Lance Sterling i naukowiec Walter Beckett są niemal dokładnymi przeciwieństwami. Lance jest pewny siebie, elegancki i obyty. Walter natomiast nie jest zbyt kontaktowy, ale nadrabia to sprytem i inwencją, wynajdując niesamowite gadżety, które Lance wykorzystuje podczas swych niezwykłych misji. Wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, gdy Walter i Lance odkrywają, że dziwnym zrządzeniem losu muszą polegać na sobie w całkiem nowy sposób. A jeśli ta niedobrana para nie sprawdzi się jako zgrany duet, cały świat znajdzie się w niebezpieczeństwie… (opis dystrybutora)

Tam gdzieś musi być niebo
Komedia, Francja/Katar/Niemcy/Kanada/Turcja/Palestyna, 97 min.
reżyseria: Elia Suleiman
obsada: Gael Garcia Bernal, Ali Suliman, Kwasi Songui

Główny bohater filmu, w którego rolę wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe. Nowego życia i alternatywy dla swojej ojczyzny szuka najpierw w Paryżu, później w Nowym Jorku. Nie jest to jednak łatwe, gdyż myśli o Palestynie prześladują go niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek. Podobną, jaką dla bohatera jest filmowy biznes, który przez Suleimana został tu sportretowany w groteskowy sposób. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 17 STYCZNIA

– Demony prerii
Horror, USA, 86 min.
reżyseria: Emma Tammi
obsada: Caitlin Gerard, Julia Goldani Telles, Ashley Zukerman

Fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludzi, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata. (opis dystrybutora)

Doktor Dolittle
Familijny/Fantasy/Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Stephen Gaghan
obsada: Tom Holland, Robert Downey Jr., Rami Malek

Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle, słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami. (opis dystrybutora)

Gorący temat
Biograficzny/Dramat, Kanada/USA, 108 min.
reżyseria: Jay Roach
obsada: Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie. (opis dystrybutora)

Miś Bamse i super miód
Animacja/Familijny, 65 min.
reżyseria: Christian Ryltenius

Wraz z nadejściem wiosny, Misia Bamsego i jego rodzinę spotyka ogromna katastrofa. Podczas pożaru tracą oni Dzwonki Grzmotu, które były niezbędne do przyrządzenia Super Miodu. Jak pamiętamy z poprzednich części, Super Miód dodawał Bamsemu mocy i pomagał mu w utrzymaniu ładu i przyjaznej atmosfery w miasteczku. Wszelkie złe charaktery, wolały bowiem nie zadzierać z najsilniejszym misiem świata. (opis dystrybutora)

Psy 3. W imię zasad
Sensacyjny, Polska, ? min.
reżyseria: Władysław Pasikowski
obsada: Bogusław Linda, Cezary Pazura, Marcin Dorociński

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 24 STYCZNIA

– 1917
Dramat/Wojenny, Wielka Brytania/USA, 110 min.
reżyseria: Sam Mendes
obsada: Richard Madden, Colin Firth, Andrew Scott, Benedict Cumberbatch

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku pierwszej wojny światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli misja się nie powiedzie, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda. (opis dystrybutora)

Bad Boys for Life
Sensacyjny, 113 min.
reżyseria: Adil El Arbi
obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens

Bad Boys – Mike Lowrey i Marcus Burnett – wracają, by po raz ostatni dać czadu! (opis dystrybutora)

Błąd systemu
Dramat, Niemcy, 118 min.
reżyseria: Nora Fingscheidt
obsada: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide

łówna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”. Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. (opis dystrybutora)

Brazylijczycy
Dramat/Komedia, Węgry, 105 min.
reżyseria: Csaba M. Kiss
obsada: Erik Lakatos, Barnabas Bergendi, Daniel Viktor Nagy

Małe węgierskie miasteczko. Burmistrz po raz pierwszy w historii zaprasza do udziału w turnieju piłkarskim drużynę złożoną z zawodników cygańskiego pochodzenia. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Rio de Janeiro. (opis dystrybutora)

Jojo Rabbit
Dramat/Komedia, Niemcy/USA, 108 min.
reżyseria: Taika Waititi
obsada: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Taika Waititi, Scarlett Johansson

Gdy niemiecki chłopiec znajduje młodą Żydówkę, którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka, jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi. (opis dystrybutora)

Nasza mała Polska
Dokumentalny, Polska, 70 min.
reżyseria: Matěj Bobřík

Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. „Nasza mała Polska” mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością. (opis dystrybutora)

Nasze miejsce na Ziemi
Dokumentalny, USA, 91 min.
reżyseria: John Chester

Znakomity reżyser John Chester wraz z żoną Molly muszą opuścić swoje małe mieszkanko w Los Angeles. Wszystko za sprawą ukochanego psa Todda, którego szczekanie drażni sąsiadów. Chesterowie traktują swoje wygnanie jako pretekst do realizacji marzenia o własnej farmie funkcjonującej w zgodzie z prawami natury. 80 hektarów ziemi w upalnej Kalifornii staje się odtąd ich nowym domem. Z pomocą przyjaciół i zapaleńców z całego świata, Jack i Molly realizują wyjątkowy projekt: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt żyjących w zgodzie ze sobą i swoją naturą, a wszystko to bez udziału szkodliwej chemii i bezdusznej technologii. (opis dystrybutora)

Proxima
Dramat/Akcja, Francja.Niemcy 107 min.
reżyseria: Alice Winocour
obsada: Eva Green, Matt Dillon, Lars Eidinger

Sara jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi. (opis dystrybutora)

Richard Jewell
Biograficzny/Dramat, USA, 129 min.
reżyseria: Clint Eastwood
Obsada: Olivia Wilde, Sam Rockwell, Jon Hamm

Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego, antysystemowego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. (opis dystrybutora)

Śnieżka i Fantastyczna Siódemka
Animacja, Korea Południowa, 92 min.
reżyseria: Sung-ho Hong
obsada: Chloe Grace Moretz, Sam Claflin, Gina Gershon

Pamiętacie, jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz na chwilę o tym zapomnijcie, bo w naszej bajce prezentuje się nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i krąglejsza niż zwykle. Jednak, gdy w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, to z ich pomocą dziewczyna zmienia się i przybiera postać klasycznej damy, którą dobrze znacie. Wkrótce nasza bohaterka pozna zawadiacką bandę krasnoludków. Ona jeszcze tego nie wie – ale każdy z miniaturowych dżentelmenów to tak naprawdę przystojny książę, na którego rzucono podstępny czar. Teraz, jeżeli któryś z nich chce odzyskać dawną postać, musi zostać pocałowany przez najpiękniejszą kobietę na świecie. Więc gdy na drodze krasnoludków pojawia się Śnieżka, każdy zaczyna zabiegać o jej względy i obowiązkowego całusa. Jednak na bohaterów czyha niebezpieczeństwo. Oto zła macocha królewny za pomocą czarów pragnie odzyskać swoją młodość. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 31 STYCZNIA

– Kwas
Dramat, Rosja, ? min.
reżyseria: Aleksandr Gorchilin
obsada: Filipp Avdeev, Aleksandr Kuznetsov, Aleksandra Rebenok

Film o buntownikach bez powodu. O pokoleniu, które wszystko ma podane na tacy. Które żyje bez celu i bez autorytetów. Które nie ma przeciwko czemu ani komu się buntować. (opis dystrybutora)

Małe kobietki
Dramat, USA, 134 min.
reżyseria: Greta Gerwig
obdada: Emma Watson, Meryl Streep, Saoirse Ronan

Filmowa adaptacja kultowej powieści Louisy May Alcott – to nowe spojrzenie na klasykę. (opis dystrybutora)

Małgosia i Jaś
Horror, irlandia/Kanada, ? min.
reżyseria: Oz Perkins
obsada: Sophia Lillis, Alice Krige, Jessica De Gouw

Dawno, dawno temu w odległej baśniowej krainie… nic nie przypomina bajki. Wszechobecny głód i brak pracy, zmusza rodzeństwo Małgosię i Jasia do opuszczenia rodzinnego domu w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. Jedyna znana im droga wiedzie przez niekończący się las, który wydaje się pulsować jakimś odwiecznym życiem. Wycieńczone wielodniową wędrówką i nieopuszczającym ich strachem dzieci trafiają wreszcie na ludzkie domostwo. Mieszkająca tu dziwna kobieta oferuje im gościnę i posiłek. Przekraczając próg jej domu, Małgosia i Jaś trafiają do miejsca gorszego niż piekło… (opis dystrybutora)

Poznajmy się jeszcze raz
Dramat, Francja, 110 min.
reżyseria: Nicolas Bedos
obsada: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant

Zagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor, nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne. (opis dystrybutora)

Szybcy i śnieżni
Animacja/Komedia/Przygodowy, 89 min.
reżyseria: Benoit Godbout
obsada: Sonja Ball, Helene Bourgeois Leclerc, Mehdi Bousaidan

Trwają przygotowania do corocznego wyścigu saneczkowego. Frankie, nieco szalony naukowiec, obmyśla koncepcję pojazdu, który ma zapewnić zwycięstwo jego drużynie. Kiedy maszyna niespodziewanie rozpada się tuż przed linią mety, nikt nie może uwierzyć, że stały za tym błędy w konstrukcji. Wynalazca wspólnie z kolegami odkrywa, że to sprawka Zaca – zarozumiałego i nieco tajemniczego zawodnika, który w międzyczasie dołączył do stawki wyścigu. (opis dystrybutora)

Superpies i Turbokot
Animacja/Familijny/Komedia, Wielka brytania, 90 min.
reżyseria: Ben Smith
obsada: –

Jak zostać SuperPsem? Wystarczy 50 lat w kosmosie! Po powrocie na Ziemię, lojalny Pies wyrusza na poszukiwania swojego właściciela. Na swoje nieszczęście, trafia do małego miasteczka, gdzie złowrogi glina Niemilak prowadzi obławę na bezbronne zwierzęta. Z pomocą SuperPsu przychodzi… TurboKot! Zanim jednak wspólnymi siłami odnajdą dom, czeka ich masa przygód, dzięki którym odkryją w sobie moc superbohaterów. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
batman
Premiery filmowe – kwiecień 2016
The_best_of_OPLA
The Best of O!PLA 2017 – vol.1, czyli Animacje Dla Opornych
23_Festiwal_Mediow_-_plakat
Festiwal Mediów w Łodzi „Człowiek w Zagrożeniu” 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*