pomniejszenieW styczniu na ekranach kin pojawią się pierwsze najważniejsze produkcje nominowane do światowych nagród – Czas mroku, Tamte dni, tamte noce, Wszystkie pieniądze świata, Pomniejszenie oraz Dusza i ciało.

Do tego ciekawie zapowiada się Gra o wszystko, I tak cię kocham, M jak morderca, Pasażer, Wyznania mordercy, Cudowny chłopak, Księżyc Jowisza czy Więzień labiryntu: Lek na śmierć. Dla dzieci – Fernando, Storm. Opowieść o odwadze, Traktorek Florek, Tedi i mapa skarbów, Gnomy rozrabiają, Miś Bamse i córka wiedźmy.


PREMIERY – 5 STYCZNIA


– Fernando
Animacja/Komedia, USA, 106 min.
reżyseria: Carlos Saldanha
głosy: Marcin Dorociński

Tytułowy Fernando to wielki byczek o równie wielkim sercu. Omyłkowo wzięty za groźną bestię zostaje schwytany i uprowadzony z rodzinnego domu w hiszpańskim miasteczku. Gotowy na wszystko, by powrócić na łono rodziny, Fernando staje na czele grupy niezwykłych sojuszników i wyrusza na wielką wyprawę, podczas której przeżyje przygodę swego życia. (opis dystrybutora)

– Gotowi na wszystko. Exterminator
Komedia, Polska, 105 min.
reżyseria: Michał Rogalski
obsada: Paweł Domagała, Krzysztof Czeczot, Piotr Żurawski, Piotr Rogucki, Sebastian Stankiewicz, Agnieszka Więdłocha, Dominika Kluźniak

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: EXTERMINATOR. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś, pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą. Wirtuoz gitary Lizzy to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir, codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. (opis dystrybutora)

– Gra o wszystko
Biograficzny/Dramat, USA, 140 min.
reżyseria: Aaron Sorkin
obsada: Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner

Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, nielegalny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice najpotężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorobku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedynym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom. (opis dystrybutora)

– I tak cię kocham
Komedia, USA, 119 min.
reżyseria: Michael Showalter
obsada: Kumail Nanjiani, Zoe Kazan

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila  Nanjiani  oraz  Amerykanki  Emily  Gordon.  Połączyła  ich  miłość  od  pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Jednak na drodze do szczęścia staną rodzice dziewczyny oraz rodzina Kumaila ze swymi oczekiwaniami. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze. (opis dystrybutora)

– M jak morderca
Kryminał/Thriller, USA, 98 min.
reżyseria: Johnny Martin
obsada: Al Pacino, Karl Urban, Brittany Snow

Emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, Ray Archer wraz z kryminalnym profilerem Willemem Ruineymem i dziennikarką śledczą Christi Davies próbują  schwytać seryjnego mordercę. Sprawa staje się jedną z najtrudniejszych w karierze doświadczonych policjantów, wciągając całą trójkę w wisielczą grę. (opis dystrybutora)

– Naznaczony: ostatni klucz
Horror,  Kanada/USA, 103 min.
reżyseria: Adam Robitel
obsada: Lin Shaye, Angus Sampson

W nowym filmie z przebojowej serii „Naznaczony” ponownie spotkamy się z dr Elise Rainier, wybitną parapsycholożką, która zmierzy się z najbardziej osobistą i przerażającą historią w swej karierze – będzie musiała stawić czoła lękowi w swym rodzinnym domu. (opis dystrybutora)

– Party
Dramat/Komedia,  Wielka Brytania, 71 min.
reżyseria: Sally Potter
obsada: Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy

Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny; dziwnie podenerwowany bankier Tom, który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill, zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. (opis dystrybutora)

– Studniówk@
Komedia, Polska/Włochy, 84 min.
reżyseria: Alessandro Leone
obsada: Agnieszka Fórmanowska, Marianna Januszewicz, David Oakes, Jakub Sokołowski

Uczniowie klasy maturalnej z zapałem przygotowują się do studniówki. Większość z nich poświęca temu całą uwagę, kompletnie zapominając o szkolnych obowiązkach. Agnieszka – główna bohaterka filmu, jako jedna z niewielu osób stroni jednak od takich atrakcji, co przysparza jej wielu życiowych zawirowań. Agnieszka ma jednak inne cele i nie w głowie jej zakrapiane imprezy i szkolne romanse, którymi żyją rówieśnicy. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 12 STYCZNIA


– Gniew
Dramat, Wielka Brytania, 91 min.
reżyseria: Ludwig Shammasian
obsada: Orlando Bloom, Janet Montgomery, James Smillie

Katolicka Irlandia. Malky to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz. Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę. Jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością. (opis dystrybutora)

– Ignacy Loyola
Biograficzny/Dramat, Hiszpania/Filipiny, 118 min.
rezyseria: –
obsada: Andreas Muñoz, Javier Godino

Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła. (opis dystrybutora)

– Narzeczony na niby
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria:Bartosz Prokopowicz
obsada: Julia Kamińska, Piotr Stramowski, Sonia Bohosiewicz, barbara kurdej-Szatan, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak

Czy małe, niewinne kłamstewko może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do totalnej katastrofy? A może dopiero jak wszystko się w życiu rozpada, możliwe staje się poukładanie wszystkiego od nowa? Karina próbuje z całych sił stworzyć pierwszy (tym razem) szczęśliwy związek. Niestety mężczyzna, któremu oddała swoje serce, wydaje się być bardziej zainteresowany sobą, niż nią. Pewnego dnia, jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno małe kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w prawdziwy emocjonalny rollercoster. Szybko okaże się też, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach. „Narzeczonego na niby” pokochają ci, którzy choć raz zakochali się w niewłaściwej osobie oraz ci, którzy wierzą, że o prawdziwą miłość warto walczyć, nawet jeśli zaczyna się mocno niefortunnie. (opis dystrybutora)

– Pasażer
Thriller, USA, 105 min.
reżyseria: Jaume Collet-Serra
obsada: Liam Neeson, Vera Farmiga

Dla agenta ubezpieczeniowego Michaela Woolricha każdy dzień wygląda tak samo – praca i powrót pociągiem do domu. Wszystko zmienia się, gdy w czasie jednej z podróży poznaje tajemniczą kobietę. Nieznajoma, która wydaje się wiedzieć o Michaelu dosłownie wszystko, zleca mu niezwykłe zadanie. Zanim pociąg dotrze do celu, mężczyzna ma zlokalizować i wskazać osobę, która tego dnia nie powinna się w nim znajdować. Jeśli tego nie zrobi, ucierpi zarówno on sam, jego rodzina, jak i pozostali współpasażerowie. Nie mając wyboru, Michael postanawia rozwiązać zagadkę. Z każdą minutą i przebytym kilometrem stawka rośnie, a mężczyzna przekonuje się, że stał się pionkiem w szalenie niebezpiecznej intrydze. (opis dystrybutora)

– Pomniejszenie
Dramat/Komedia/Sci-Fi, USA, 135 min.
kraj: USA
reżyseria: Alexander Payne
obsada: Matt Damon, Christoph Waltz, Kristen Wiig, Hong Chau

Film pokazuje, co może się stać z ludźmi i światem, kiedy norwescy naukowcy – próbując znaleźć rozwiązanie problemu przeludnienia – odkrywają sposób na zmniejszenie ludzi do wysokości zaledwie 13 centymetrów. Proponują też trwający 200 lat program przekształcenia rzeczywistości z wielkiej w małą. Ludzie szybko orientują się, jak wygodniejsze i zamożniejsze życie mogą wieść w zminiaturyzowanym świecie. Obietnica lepszego życia kusi także niewyróżniającego się niczym Paula Safranka oraz jego żonę Audrey. Oboje decydują się na życie w mniejszym rozmiarze i mniejszym świecie. Ta decyzja zmienia ich życie na zawsze. (opis dystrybutora)

– Storm. Opowieść o odwadze
Familijny, Holandia, 100 min.
reżyseria: Dennis Bots
obsada: Davy Gomez, Juna de Leeuw

12-letni Storm pomaga tacie w drukarni. Pewnego dnia drukarz zostaje pojmany przez Inkwizycję. Chłopiec podejrzewa, że to z powodu tajemniczego listu. W ostatniej chwili udaje mu się uciec i zabrać ze sobą matrycę, która sprowadziła na ojca kłopoty. Podczas ucieczki Storm spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke, z którą wyrusza na ratunek aresztowanemu drukarzowi. Żadne z nich nie spodziewa się jeszcze, że druk może mieć moc kruszącą mury, a ich przypadkowe spotkanie wpłynie na całe ich życie. (opis dystrybutora)

– Traktorek Florek
Familijny, Norwegia, 78 min.
reżyseria: Peder Hamdahl Næss
obsada: Elias Søvold-Simonsen, Jeppe Beck Laursen

Czy przyjaźń między dzieckiem, dorosłym, traktorem a kozą jest możliwa? Oczywiście, że tak! Szczególnie gdy chodzi o wspólną sprawę, którą jest dobro farmy i honor jej gospodarza. Traktorek Florek to opowieść nie tylko o tym, że na wsi nie ma nudy i jest to genialne miejsce na spędzenie wakacji, ale również o solidarności, współpracy oraz wzajemnej trosce. Dynamiczna i zabawna opowieść – na tle sielskiego krajobrazu – nie pozwalająca przestać się śmiać. (opis dystrybutora)

– Wyznania mordercy
Thriller, Japonia, 118 min.
reżyseria: Yû Irie
obsada: Tatsuya Fujiwara, Mitsuru Hirata

W 1995 roku seryjny morderca brutalnie zabija pięć osób. Śledztwo w sprawie prowadzi młody policjant Wataru Makimura. Pomimo wielu prób, nie udaje się schwytać mordercy, a sprawa zostaje zamknięta. 22 lata później ukazuje się książka „Jestem mordercą” w której autor – Masato Sonezaki – ze szczegółami opisuje zbrodnię sprzed lat. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 19 STYCZNIA


– Atak paniki
Dramat/Komedia, Polska, 100 min.
reżyseria: Paweł Maślona
obsada: Dorota Segda, Artur Żmijewski, Grzegorz Damięcki, Magdalena Popławska, Mirosław Haniszewsi, Andrzej Konopka

Wielowątkowa historia pozornie niezwiązanych ze sobą osób, które w pewnym momencie doświadczają… ataku paniki. Opowieść o tym jak z pozoru nieistotne w życiu zdarzenia mogą doprowadzić do ogromnych konsekwencji, metaforycznych końców świata. (opis dystrybutora)

– Cudowny chłopak
Dramat/Komedia, Hongkong/USA, 113 min.
reżyseria: Stephen Chbosky
obsada: Jacob Tremblay, Julia Roberts, Owen Wilson

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym. (opis dystrybutora)

DJ
Dramat/Muzyczny, Polska/Wielka Brytania, 96 min.
reżyseria: Alek Kort
obsada: Maja Hirsch, Cristian Solimeno, Daniel Olbrychski

Akcja dzieje się w środowisku kultury klubowej. Główna bohaterka o pseudonimie – DJ Mini, jest piękna i demoniczna, ambitna i przede wszystkim bardzo utalentowana muzycznie. Jest wykształcona artystycznie i zakochana w muzyce elektronicznej, ale niestety jej dramat polega na braku wiary w siebie. Kiedy marzenie staje się ambicją, przeradza się w przekleństwo. A kiedy izolacja prowadzi do wyścigu z własnym ego oddala od miłości do samego siebie. Mini wchodzi w wielki świat muzyki klubowej. Świat często bezwzględny, w którym łatwo się zatracić i porzucić swoje wartości i uczucia. (opis dystrybutora)

– Escape Room
Horror, USA, 89 min.
reżyseria: Will Wernick
obsada: Evan Williams, Annabelle Stephenson, Elisabeth Hower

Grupa znajomych postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził. (opis dystrybutora)

– Kobiety mojego życia
Dramat, Francja, 110 min.
reżyseria: Arnaud Desplechin
obsada: Mathieu Amalric, Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg

Ismael jest reżyserem, który dzięki pracy przy nowym projekcie filmowym próbuje zapomnieć o przeszłości i ułożyć życie na nowo. W jego głowie wciąż żywe są wspomnienia o ukochanej Carlotcie , którą stracił 20 lat temu. Mężczyzna obecnie spotyka się z nową kobietą – Sylvią. Pewnego dnia spełnia się najskrytsze marzenie reżysera – w drzwiach jego domu staje Carlotta. W powietrzu wisi jednak coś niepokojącego i mężczyzna boi się wejść po raz kolejny w związek z dawną ukochaną. (opis dystrybutora)

– Syn Królowej Śniegu
Dramat/Baśń, Polska, 85 min.
reżyseria: Robert Wichrowski
obsada: Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka

Siedmioletni Marcin, spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi, ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila, pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę. (opis dystrybutora)

– Tedi i mapa skarbów
Animacja, Hiszpania, 86 min.
reżyseria: Enrique Gato
głosy: –

Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów. (opis dystrybutora)

– Viktoria
Dramat, Bułgaria/Rumunia, 155 min.
reżyseria: Maya Vitkova
obsada: Irmena Chichikova, Daria Vitkova

Bułgaria, 1979 rok. Boriana nie chce dziecka, które urodzi się w komunistycznym kraju. Jedyne, o czym marzy, to ucieczka na Zachód. Stara się uchronić przed ciążą, ale niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka, bo z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Zostaje za to ogłoszona Dzieckiem Dekady i staje się symbolem reżimu. Dorasta w konflikcie z Borianą, podporządkowąc sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym Todorem Żiwkowem, przywódcą kraju. Gdy 10 listopada 1989 roku system upada, życie Viktorii wywraca się do góry nogami. Nowa sytuacja powoduje, że losy matki i córki znów się splotą, a Zachód okaże się być całkiem blisko. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 26 STYCZNIA


– Czas mroku
Biograficzny/Dramat, Wielka Brytania, 114 min.
reżyseria: Joe Wright
obsada: Gary Oldman, Kristin Scott Thomas

Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony’ego McCartena i znakomitemu Gary’emu Olmamanowi mamy szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę. Poznajemy go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill.

– Dusza i ciało
Dramat, Węgry, 116 min.
reżyseria: Ildikó Enyedi
obsada: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély

Mária zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Jest młodą dziewczyną, obdarzoną genialną pamięcią, skrytą i bardzo zamkniętą w sobie. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre, dyrektor finansowy firmy. Dwoje bohaterów łączy uczucie, którego nie potrafią wyrazić w świecie rzeczywistym. Uda im się to dopiero w snach, gdzie spotkają się pod postaciami łani i jelenia. (opis dystrybutora)

– Gnomy rozrabiają
Animacja, Kanada, 89 min.
reżyseria: Peter Lepeniotis
głosy: Jerzy Stuhr, Olaf Lubaszenko, Robert Górski, Natalia Jankiewicz

Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, miasto, szkoła i znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowopoznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas – trzeba go tylko obudzić! (opis dystrybutora)

– Księżyc Jowisza
Dramat/Sci-Fi, Węgry, 123 min.
reżyseria: Kornél Mundruczó
obsada: Merab Ninidze, György Cserhalmi

Aryan zostaje postrzelony podczas nielegalnego przekraczania granicy. Trafia do obozu o zaostrzonym rygorze, gdzie odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce. Kiedy opiekujący się nim cyniczny lekarz dowiaduje się, że chłopak potrafi lewitować, pomaga mu w ucieczce. Jest przekonany, że na cudownych zdolnościach przybysza znikąd, którego wiele osób bierze za anioła, można zbić fortunę. (opis dystrybutora)

– Miś Bamse i córka wiedźmy
Animacja, Szwecja, 65 min.
rezyseria: Christian Ryltenius, Maria Blom
głosy: –

Zły Krezus znajduje złoto w tamie bobrów. Postanawia je wykraść, ale najpierw musi unieszkodliwić niedźwiedzia Bamse. Wysyła więc córkę czarownicy Lovę, aby zaczarowała misia. W tym czasie Krezus planuje zburzyć tamę bobrów i ukraść zgromadzony tam skarb. Bamse i przyjaciele muszą współpracować, aby powstrzymać chciwego Krezusa i nie dopuścić do zalania wioski. (opis dystrybutora)

– Podatek od miłości
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk
obsada: Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati

Surowa inspektor Klara ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana, który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie? (opis dystrybutora)

– Tamte dni, tamte noce
Melodramat, Brazylia/Francja/USA/Włochy, 132 min.
reżyseria: Luca Guadagnino
obsada: Armie Hammer, Timothée Chalamet

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. (opis dystrybutora)

Więzień labiryntu: Lek na śmierć
Akcja/Sci-Fi, USA, 130 min.
reżyseria: Wes Ball
obsada: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Giancarlo Espositio, Aidan Gillen, Ki Hong Lee, Barry Pepper, Will Poulter, Patricia Clarkson

W spektakularnym finale epickiej sagi o „Więźniu labiryntu” Thomas staje na czele grupy zbiegłych Streferów, którzy wyruszają z ostateczną misją. Jeśli chcą ocalić swych przyjaciół, muszą wkraść się do legendarnego Ostatniego Miasta – kontrolowanego przez DRESZCZ labiryntu, który kryje w sobie najniebezpieczniejszą z dotychczasowych pułapek. Ci, którzy wyjdą z niej żywi, poznają odpowiedzi na pytania, które Streferzy zadają sobie od chwili, gdy znaleźli się w pierwszym labiryncie. (opis dystrybutora)

Wszystkie pieniądze świata
Thriller, USA, 132 min.
reżyseria: Ridley Scott
obsada: Mark Wahlberg, Michelle Williams, Christopher Plummer

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego – Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a porywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłannikiem Jean Paula Getty’ego, specjalizującym się w sprawach „nie do rozwiązania”… (opis dystrybutora)

(Uwaga! Daty premier mogą ulec zmianie)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Swieto_Kina_juz_15_grudnia_PLAKAT
Święto Kina
selma
Premiery kinowe – kwiecień 2015
Noc_Reklamozercow_2013_PLAKAT
Noc Reklamożerców 2013
21 komentarzy
 • Klaudyna
  31 stycznia 2018 at 11:47

  [quote name=”milyu”]Czas mroku juz zaraz, jarankooo! Póki co widziałem Pasażera i nie zawiódł[/quote]

  Czas mroku to już przecież od kilku dni jest w kinach :p
  a Pasażer faktycznie, jedna z lepszych premier w tym miesiącu

 • milyu
  29 stycznia 2018 at 22:58

  Czas mroku juz zaraz, jarankooo! Póki co widziałem Pasażera i nie zawiódł

 • Aska
  26 stycznia 2018 at 09:35

  [quote name=”markus”][quote name=”sorin”]Zdecydoanie pasażer z Liamem najbardziej mnie ciekawi, a studniówka to może być takie guilty pleasure[/quote]

  No jak każda studniówka :D[/quote]

  strach się bać:)

 • Kaśka
  10 stycznia 2018 at 19:23

  W ten weekend idziemy na „Studniówkę” z dziewczynami 😛

 • Martka
  8 stycznia 2018 at 18:47

  Gra o wszystko, bo uwielbiam Jessicę Chastain. A z polskich to obowiązkowo Studniówk@ 🙂 🙂 🙂

 • markus
  3 stycznia 2018 at 19:37

  [quote name=”sorin”]Zdecydoanie pasażer z Liamem najbardziej mnie ciekawi, a studniówka to może być takie guilty pleasure[/quote]

  No jak każda studniówka 😀

 • hubson
  3 stycznia 2018 at 17:33

  ja ze wzgledu na Gonere pojde. jakos go lubie, w kazdej produkcji jest swietny

 • sorin
  3 stycznia 2018 at 10:21

  Zdecydoanie pasażer z Liamem najbardziej mnie ciekawi, a studniówka to może być takie guilty pleasure

 • bono
  2 stycznia 2018 at 22:53

  oj jest w czym wybierac, film dla mlodziezy bedzie chyba hitem

 • marylka
  1 stycznia 2018 at 21:56

  my na studniowke idziemy ze znajomymi, swietny film sie zapowiada

 • Lusia
  30 grudnia 2017 at 23:08

  Ja ide z koleżankami na Studniówkę bo jak by nie patrzeć to za 100 dni matura 😀

 • Minnie
  30 grudnia 2017 at 19:44

  M jak morderca, Wszystkie pieniądze świata i Studniówka obowiązkowo, bo to polski film, a polskie kino trzeba wspierać 🙂

 • mgmba
  30 grudnia 2017 at 14:22

  Ja czekam na nominowane do Złotych Globów Czas mroku, Tamte dni, tamte noce, Wszystkie pieniądze świata, Pomniejszenie oraz kandydata na Oscara Dusza i ciało. Plus zakończenie Więźnia labiryntu

 • iuonus
  29 grudnia 2017 at 17:33

  Czas mroku to będzie coś. Wiąże z tym filmem ogromne nadzieje. Ciekaw też jestem Pasażera, bo zwiastun zapowiada naprawdę dobre kino akcji.

 • Tomek
  29 grudnia 2017 at 17:20

  czekam na ,,Pasażera”!!! w końcu się szykuje porządne kino akcji

 • Zuza
  29 grudnia 2017 at 15:58

  Gra o wszystko i Studniówka.

 • gugu
  29 grudnia 2017 at 14:21

  „Pasażer” to jest to!! nareszcie jakiś film, na który mam ochotę się ruszyć do kina, a nie ciągle jakieś smęty i nudy…

 • patrycja t
  29 grudnia 2017 at 07:49

  Gotowi na wszystko, ok ale oklepani aktorzy.. w zasadzie w kazdym polskim filmie z listy graja ciagle Ci sami aktorzy. no moze wyjatkiem jest ta studniowk@, w koncu jakies swieze twarze na ekranie

 • klemens
  28 grudnia 2017 at 15:55

  Ojej ile fajnych filmów!!! Czekam na Studniówkę, Exterminatora i Pasazera 🙂

 • Tara
  28 grudnia 2017 at 15:49

  Na pewno na „Wszystkie pieniądze świata” i na „Studniówk@” się wybiorę 🙂

 • Kasia
  28 grudnia 2017 at 10:24

  Jest z czego wybierać, widzę co najmniej kilka tytułów na które pójdę 🙂 o tym chłopcu ze zdeformowaną twarzą, Studniówk@ wyróżnia się wśród polskich filmów, i ten co wymienili Spayceya na innego aktora 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*