Premiery kinowe – styczeń 2016

zjawa

W styczniu rozpoczyna się sezon oscarowy. Na ekranach kin pojawią się m.in. Zjawa Alejandro Gonzáleza Iñárritu, kontynuacja Rocky’ego – Creed: Narodziny legendy, biograficzna Joy, Nienawistna ósemka Quentina Tarantino, Big Short z rewelacyjną obsadą aktorską, Zupełnie Nowy Testament, Labirynt kłamstw, Syn Szawła, Dziewczyna z portretu i fantastyczna Anomalisa.

Plus thriller Sekret w ich oczach z Julią Roberts i Nicole Kidman, horror Las samobójców, katastroficzny Czas próby, sensacyjny Point Break – na fali, komedie Co Ty wiesz o swoim dziadku? z Roberte De Niro i Zackiem Efronem oraz 50 twarzy Blacka. Do tego dokument o Janis Joplin.

Dla wielbicieli polskiego kina kina ciekawych premier: Słaba płeć?, Moje córki krowy, Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy oraz Pitbull. Nowe porządki.

Dla najmłodszych – Fistaszki – wersja kinowa, Operacja Arktyka, Barbie: tajne agentki, Hokus-pokus, Albercie Albertsonie, Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa i Odlotowa przygoda.


PREMIERY – 1 STYCZNIA


– Big Short
Dramat, USA, 130 min.
reżyseria: Adam McKay
obsada: Brad Pitt, Christian Bale, Ryan Gosling, Steve Carell

Czterech outsiderów zauważa coś, czego nie widzi nikt – ani wielkie banki, ani media, ani rząd – groźbę postępującego z niezwykłą prędkością upadku światowej ekonomii. Mają pomysł. Big Short. Ryzykowne inwestycje doprowadzają ich do newralgicznego punktu współczesnej bankowości, opartej na niejasnych zasadach. Tytułowe „Short” to w języku bankowości forma spekulacji. Właściciel waloru zyskuje, gdy jego wartość traci; oceniając, że cena inwestycji jest zbyt wysoka, zyskuje na jej korekcie. (opis dystrybutora)

– Fistaszki – wersja kinowa
Animacja/Komedia/Przygodowy, USA, 93 min.
reżyseria: Steve Martino
głosy: Olaf Marchwicki, Marianna Obuchowicz, Zuzanna Jaźwińska, Jakub Jankiewicz

Charlie Brown, Snoopy, Lucy, Linus i reszta Fistaszków debiutuje na dużym ekranie i to w 3D! Charlie bierze udział w epickiej przygodzie, a najsłynniejszy beagle na świecie wzbija się w przestworza, by stawić czoło swojemu największemu wrogowi, Czerwonemu Baronowi. Twórcy „Epoki lodowcowej” zapraszają na kinową wersję przygód bohaterów legendarnego komiksu Charlesa M. Schulza. (opis dystrybutora)

– Sekret w ich oczach
Kryminał/Thriller, USA, 111 min.
reżyseria: Billy Ray
obsada: Chiwetel Ejiofor, Julia Roberts, Nicole Kidman

Duet zgranych śledczych FBI – Jess i Ray – ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Zdesperowana Jess, przekonana o jego winie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę… (opis dystrybutora)

– Słaba płeć?
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Krzysztof Lang
obsada: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska , Marcin Korcz, Piotr Głowacki

Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio? (opis dystrybutora)

– Zupełnie Nowy Testament
Komedia, Belgia/Francja/Luksemburg, 113 min.
reżyseria: Jaco Van Dormael
obsada: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 8 GRUDNIA


– Creed: Narodziny legendy
Dramat/Sportowy, USA, 95 min.
reżyseria: Ryan Coogler
obsada: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson

Do Filadelfii przyjeżdża młody Adonis Creed. Jest synem Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky’ego. Młody mężczyzna nigdy nie poznał ojca, ale boks niewątpliwie ma we krwi. Rzuca świetnie zapowiadającą się karierę i, ryzykując swoją przyszłość, stawia na realizację marzeń. Nieakceptowany przez środowisko zawodowców, mentora znajduje w Rockym. Mistrz, początkowo niechętny, dostrzega w końcu w Adonisie siłę i determinację jego ojca. Czy przy wsparciu legendarnego pięściarza i ukochanej kobiety młody Creed zdoła udowodnić swoją wartość? Czy będzie w stanie stworzyć własną legendę? (opis dystrybutora)

– Joy
Biograficzny/Dramat/Komedia, USA, ? min.
reżyseria: David O. Russell
obsada: Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Film oparto na historii Joy Mangano. Poznajemy główną bohaterkę jako młodą dziewczynę i widzimy jak na naszych oczach staje się matroną i liderką. Pragnie nie tylko odnieść sukces, ale też zatroszczyć się o bliskich. Doświadcza zdrady, traci niewinność, ma złamane serce, ale nie powstrzymuje jej to przed spełnieniem marzeń. Historia Joy to ciepła komedia o upadkach i wzlotach, poszukiwaniu inspiracji i miłości oraz odnajdywaniu szczęścia. (opis dystrybutora)

– Las samobójców
Horror, USA, ? min.
reżyseria: Jason Zada
obsada: Natalie Dormer, Taylor Kinney, Yukiyoshi Ozawa

Ten las istnieje naprawdę. Położony u zbocza góry Fudżi. Amerykanka Sara udaje się do słynnego miejsca samobójstw, japońskiego lasu Aokigahara, w poszukiwaniu zaginionej w tajemniczych okolicznościach siostry bliźniaczki, Jess. Na miejscu spotyka charyzmatycznego dziennikarza ,  który towarzyszy jej w przerażającej leśnej wędrówce. Oboje, ostrzeżeni przez miejscowych, wiedzą jedno – muszą trzymać się wyznaczonej ścieżki. Kiedy zapada zmrok, przewodnik po Aokigaharze, Michi, nie potrafiąc przekonać Sary, by wróciła do hotelu, zostawia ich samych. Przerażenie, które opanowuje Sarę, każe jej kwestionować bezwarunkową pomoc Aidena, co więcej, nie wierzy, że nigdy nie spotkał Jess. Zdeterminowana, by poznać losy siostry, Sara będzie musiała stawić czoła złym duchom zamieszkującym las. Duchom, które nie znają litości, gdy ktoś ośmiela się zbliżyć do ich terytorium. (opis dystrybutora)

– Moje córki krowy
Dramat/Komedia, Polska
reżyseria: Kinga Dębska
obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel , Jeremi Protas

Marta, gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia tkwi w dalekim od ideału małżeństwie, wychowując nastoletniego syna. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji. (opis dystrybutora)

– Operacja Arktyka
Familijny, Norwegia, 87 min.
reżyseria: Grethe Bøe-Waal
obsada: Kaisa Gurine Antonsen, Ida Leonora Valestrand Eike, Leonard Valestrand Eike, Kristofer Hivju

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie. (opis dystrybutora)

– Point Break – na fali
Akcja, USA, 113 min.
reżyseria: Ericson Core
obsada: Luke Bracey, Delroy Lindo, Ray Winstone, Teresa Palmer

Johnny Utah, były gwiazdor sportów ekstremalnych, a obecnie agent FBI prowadzi śledztwo w sprawie serii zuchwałych napadów, które łączy jeden wspólny mianownik – dokonać ich mogli tylko ludzie, którzy na co dzień igrają ze śmiercią. Aby rozwiązać zagadkę Johnny będzie musiał dołączyć do grupy sportowców, którzy za nic mają granice ludzkich możliwości. A to oznacza wzięcie udziału w Wyprawie Ośmiu Wyzwań, która jest Świętym Graalem w świecie sportów ekstremalnych. (opis dystrybutora)

– Swobodne opadanie
Dramat, Francja/Węgry/Korea Południowa, 80 min.
reżyseria: György Pálfi
obsada: , Piroska MolnárMiklós Benedek

Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Udręczona emerytka ma dość życia u boku mrukliwego czytelnika gazetek z supermarketu. Taszczy więc wózek na zakupy na dach bloku, z którego patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. Następnie skacze. W miarę jak spada, na mgnienie oka spoglądamy w kolejne okna innych mieszkań. Potem do nich wrócimy. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 15 GRUDNIA


– Aurora
Dramat, Chile, 83 min.
reżyseria: Rodrigo Sepúlveda
obsada: Amparo Noguera, Luis Gnecco

Ta historia wydarzyła się naprawdę, choć wydaje się nieprawdopodobna. Sofia i Pedro są małżeństwem w średnim wieku. Kochają się, choć nie używają na co dzień wzniosłych słów potwierdzających to uczucie, osiągnęli stabilną pozycję materialną. Brakuje im tylko jednego: dziecka. Na posiadanie własnego stracili dawno nadzieję, starają się więc o adopcję. Proces adopcyjny nie przebiega szybko, a ilość chętnych rodziców jest większa niż możliwość zaspokojenia ich marzeń. Więc Sofia i Pedro cierpliwie czekają. (opis dystrybutora)

– Barbie: Tajne agentki
Animacja, USA, ? min.
reżyseria: –
głosy: –

Barbie i jej przyjaciółki – Teresa i Renee – staną przed nie lada wyzwaniem. Wysportowane gwiazdy gimnastyki będą musiały przemienić się w supertajne agentki do zadań specjalnych. To właśnie ich niezwykłe umiejętności gimnastyczne przyciągają uwagę agencji szpiegowskiej, która prosi je o pomoc w schwytaniu tajemniczego złodzieja. Wyposażone w urok, glamour i najnowocześniejsze gadżety rodem z „Mission: Impossible” dziewczyny udowodnią, czym jest siła przyjaźni i Girl Power! (opis dystrybutora)

– Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy
Dramat, Polska, 112 min.
reżyseria: Janusz Majewski
obsada: Maciej Stuhr, Natalia Rybicka, Sonia Bohosiewicz

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana, który u schyłku lat 50. XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta, wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako król i królowa swingu ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe? (opis dystrybutora)

– Hokus-pokus, Albercie Albertsonie
Animacja/Familijny, Norwegia, 72 min.
reżyseria: Torill Kove
głosy: –

Albert marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że na to zdecydowanie za wcześnie. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony iluzjonista. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Wspaniała przygodowa animacja dla najmłodszych oparta na bestsellerowej serii książek o Albercie Albertsonie autorstwa Gunilli Bergström. (opis dystrybutora)

– Moja miłość
Melodramat, Francja, 130 min.
reżyseria: Maïwenn
obsada: Vincent Cassel, Emmanuelle Bercot

Georgio to mężczyzna, przy którym nie można się nudzić. Jest uosobieniem marzeń każdej kobiety, pewny siebie, dowcipny, spontaniczny. Kiedy pojawia się w życiu Tony, zmienia je o 180 stopni. Ten związek jest jak narkotyk – wciąga, uzależnia i działa jak emocjonalny rollercoaster. (opis dystrybutora)

– Nienawistna ósemka
Western, USA, 182 min.
reżyseria: Quentin Tarantino
obsada: Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Kurt Russell, Walton Goggins, Michael Madsen, Demian Bichir, Tim Roth, James Parks

Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth, znany jako „Szubienica”, oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue. Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem nie jest bezwzględna pogoda, a towarzysze o nieczystych intencjach. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 22 GRUDNIA


– Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa
Animacja/Familijny/Komedia, USA, 86 min.
reżyseria: Walt Becker
głosy: –

Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie… (opis dystrybutora)

– Anomalisa
Animacja/Fantasy, USA, 90 min.
reżyseria: Duke Johnson
głosy: ennifer Jason Leigh, David Thewlis, Tom Noonan

Anomalisa to film o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji, od której – choćbyśmy mieli najbardziej ekscytujące życie – nie da się uciec. (opis dystrybutora)

– Co Ty wiesz o swoim dziadku?
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Dan Mazer
obsada: Zac Efron, Robert De Niro

Dick jest emerytowanym generałem amerykańskiej armii i świeżo upieczonym wdowcem. Jest także dziadkiem Jasona – młodzieńca nudnego jak seks ślimaków. Dick postanawia zrobić z wnuka mężczyznę i zabiera go w podróż w poszukiwaniu utraconego testosteronu. Pomysł jest dość prosty – zdeprawować chłopaka za pomocą maksymalnej ilości źle prowadzących się niewiast, a przy okazji samemu skorzystać z ich wdzięków. Jason początkowo opiera się jak może, szczególnie, że już wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu. Dick potęguje jednak swe wysiłki, a że z niejednego pieca chleb jadał, wie, że są takie pokusy, którym nie oprze się nawet święty… (opis dystrybutora)

– Dziewczyna z portretu
Biograficzny/Dramat, Niemcy/USA/Wielka Brytania, 120 min.
reżyseria: Tom Hooper
obsada: Eddie Redmayne, Alicia Vikander

Rok 1926, Kopenhaga. Einar Wegener i jego żona Gerda są parą artystów; jego krajobrazy cieszą się coraz większą popularnością. Ona zyskuje sławę jako portrecistka. Są zgodnym, kochającym się małżeństwem. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia, zmuszona terminem oddania portretu Gerda prosi męża, by przywdział elementy damskiej garderoby, aby, patrząc na niego, mogła skończyć zamówioną pracę. To moment przełomowy w ich życiu. Einar szybko orientuje się, że kobiece alter ego, Lili, jest prawdziwą i właściwą stroną jego osobowości. Lili rozpoczyna własne życie. Niespodziewanie dla samej siebie, Gerda odkrywa w niej źródło nowych inspiracji, rodzaj twórczego fermentu, który redefiniuje jej sztukę. Ale temu artystyczno-miłosnemu „trójkątowi” wkrótce przyjdzie zmierzyć się z brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa. (opis dystrybutora)

– Janis
Biograficzny/Dokumentalny/Muzyczny, USA, 116 min.
reżyseria: Amy Berg

Skomponowany ze starannie wybranych przez reżyserkę materiałów archiwalnych, którym towarzyszą nagrane współcześnie wywiady, dokument o Janis Joplin wpisuje się w obecny w kinie trend realizowania filmowych biografii muzycznych legend. Jak jednak zauważyła recenzentka consequenceofsound.net, Janis… tyle ma wspólnego z typowymi opowieściami o gwiazdach rock&rolla, ile bohaterka dokumentu ze swoimi szkolnymi kolegami. (opis dystrybutora)

– Labirynt kłamstw
Historyczny, Niemcy, 124 min.
reżyseria: Giulio Ricciarelli
obsada: Alexander Fehling, André Szymanski

Niemcy 1958 rok. Czas odbudowy i cudu gospodarczego. Johann Radmann właśnie został mianowany prokuratorem. Nie zamierza już tracić czasu na nudne wykroczenia. Gdy dziennikarz Thomas Gnielka wywołuje awanturę na sali sądowej, Radmann nadstawia uszu. Przyjaciel Gnielki rozpoznał w nauczycielu strażnika z Auschwitz, ale nikogo nie interesuje oskarżenie go. Wbrew woli przełożonych Radmann zaczyna badać sprawę. (opis dystrybutora)

– Pitbull. Nowe porządki
Akcja, Polska, 133 min.
reżyseria: Patryk Vega
obsada: Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski

„Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę  gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla – Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. (opis dystrybutora)

– Syn Szawła
Dramat, Węgry, 107 min.
reżyseria: László Nemes
obsada: Géza Röhrig, Levente Molnár

Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 29 STYCZNIA


– 50 twarzy Blacka
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Michael Tiddes
obsada: Marlon Wayans, Jane Seymour

Parodia „50 twarzy Graya”. Black posiada wszystko, pieniądze i władzę. Niestety nie radzi sobie w łóżku…

– Bernadetta. Cud w Lourdes
Dramat, Francja, ? min.
reżyseria: Jean Sagols
obsada: Katia Miran,Michel Aumont, Francis Huster

Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, prostej, obdarzonej dużym temperamentem, nieco upartej, ale niezwykle uczciwej nastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. (opis dystrybutora)

– Czas próby
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: Craig Gillespie
obsada: Chris Pine, Casey Affleck

Historia który załogi tankowca Pendleton, którzy w 1952 roku musieli zmagać się z olbrzymim sztormem.

– Lucyfer
Dramat, Belgia/Meksyk, 110 min.
reżyseria: Gust Van den Berghe
obsada: Gabino Rodríguez, María Acosta

Fabuła filmu, który w założeniu twórców ma być czymś innym niż kino, nawiązuje do biblijnej opowieści o Lucyferze. Upadły anioł o twarzy Gabino Rodrígueza podczas wędrówki z nieba do piekieł spędza jakiś czas na ziemi, prowokując narodziny ludzkiej woli i świadomość istnienia granicy pomiędzy dobrem a złem. Lucyfer wprowadza zamęt w życiu odsuniętej od świata meksykańskiej wioski u podnóża wulkanu Parícutin. Wywołuje wątpliwości u pasterki Lupity, uwodzi jej wnuczkę Marię, a udającego paraliż Emanuela uzdrawia. (opis dystrybutora)

– Marguerite
Dramat/Komedia, Francja, 127 min.
reżyseria: Xavier Giannoli
obsada: Catherine Frot, Christa Theret, André Marcon

Okolice Paryża, początek złotych lat dwudziestych XX wieku. Jak co roku, w imponującym zamku należącym do Marguerite Dumont zbierają się miłośnicy muzyki. Niewielu z nich osobiście zna bogatą właścicielkę posiadłości. Mówi się tylko, że całe życie poświęciła swojej największej pasji: muzyce. Jednak najsłynniejsze arie w interpretacji pozbawionej słuchu muzycznego Marguerite wprawiają w osłupienie zebranych melomanów. Aspirująca do miana divy kobieta staje się obiektem zakulisowych żartów. W ramach prowokacji, młody dziennikarz pisze pełną zachwytów recenzję jej występu. To sprawia, że bohaterka jeszcze mocniej zaczyna wierzyć w swój wrodzony talent i postanawia spełnić marzenie życia. Przy wsparciu sowicie opłaconego eks-gwiazdora opery, przygotowuje się do pierwszego recitalu przed prawdziwą publicznością. (opis dystrybutora)

– Miara człowieka
Dramat, Francja, 93 min.
reżyseria: Stéphane Brizé
obsada: Vincent Lindon, Karine Petit de Mirbeck

Thierry od ponad roku nie ma pracy. Gdy zwolniono go z fabryki, postanowił poszukać jej gdzie indziej. Całymi dniami uczestniczy w warsztatach w centrach kwalifikacji, gdzie instruktorzy uczą, jak zrobić odpowiednie wrażenie na pracodawcach. Wieczorami stara się być dobrym mężem i ojcem. Jego życie staje się pasmem niekończących się negocjacji: w banku w sprawie kredytu, z agencjami rekrutującymi pracowników czy w sprawie sprzedaży przyczepy kempingowej. Wszystko się zmienia, gdy Thierry dostaje pracę jako ochroniarz w supermarkecie. Społeczny realizm zostaje zastąpiony współczesnym moralitetem. (opis dystrybutora)

– Nena
Dramat, Holandia/Niemcy, 94 min.
reżyseria: Saskia Diesing
obsada: Abbey Hoes, Gijs Blom, Uwe Ochsenknecht

Nena wymienia ze swoim tatą tysiące takich pytań. Znają się od podszewki. Ona w swojej czarnej skórzanej kurce, trochę dziwna, trochę wyjątkowa, pewna siebie. On – paraplegik w wózku inwalidzkim. Jest lato 1989 r. gdy Nena poznaje Carla na treningu baseballowym. To miłość od pierwszego wejrzenia i wszystko wydaje się możliwe. Ale w tym samym czasie jej ojciec już dłużej nie może i próbuje odebrać sobie życie. Z jednej strony jej intensywna wola życia, z drugiej pragnienie śmierci jej ojca. Nena musi znaleźć sposób, żeby sobie z tym poradzić. (opis dystrybutora)

– Odlotowa przygoda
Animacja/Przygodowy, Hiszpania,94 min.
reżyseria: Enrique Gato
głosy: Marek Moryc, Hubert Szczurek, Julia Siechowicz

Historia dzielnego dwunastolatka Mike’a Goldwinga. Dziadek Mike’a był przed laty astronautą, w kosmiczne ślady poszedł także jego syn. Od lat nie rozmawiają ze sobą. Największym marzeniem Mike’a jest próba „zatknięcia flagi”, czyli oznaczenia swego zwycięstwa we wszystkim, co robi*. Najbardziej na świecie chciałby jednak pogodzić ze sobą zwaśnionych członków rodziny. Aby tego dokonać, będzie musiał zmierzyć się z wielkim wyzwaniem – dotrzeć na Księżyc i tam zatknąć największą flagę świata, zastępując tę, którą pozostawili członkowie misji Apollo XI. (opis dystrybutora)

– Zjawa
Dramat/Przygodowy, USA, 156 min.
reżyseria: Alejandro González Iñárritu
obsada: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy

Rok 1822. Legendarny podróżnik i odkrywca Hugh Glass zostaje brutalnie zaatakowany przed niedźwiedzia w i pozostawiony przez towarzyszy na pewną śmierć w niedostępnym terenie. Aby przeżyć, musi zmierzyć się morderczą zimą i zdradą swego najbliższego przyjaciela, który porzuca go z dala od cywilizacji bez nadziei na ratunek. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom. (opis dystrybutora)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy