birdmanPoczątek roku to zazwyczaj najgorętszy okres premier. Na ekrany kin wchodzą obrazy walczące o największe laury przemysłu filmowego. Nie inaczej będzie i w tym razem.

Wielkie oczy Tima Burtona, rewelacyjny Birdman Alejandro Gonzáleza Iñárrituzy, Teoria wszystkiego opowiadająca o życiu Stephena Hawkinga, Gra tajemnic, Foxcatcher czy też inny nagradzany tytuł – Whiplash. Poza tym Niezłomny w reżyserii Angeliny Jolie, Exodus Ridleya Scotta czy Bezwstydny Mortdecai z Johnnym Deppem w roli głównej. Z polskich tytułów najciekawiej zapowiada się Hiszpanka.

Dla najmłodszych czekają: Paddington, Dzwoneczek i bestia z Nibylandii, Misja: Gwiazda oraz Pingwiny z Madagaskaru.


PREMIERY – 2 STYCZNIA


Dzikie historie
Komedia/Thriller, Argentyna/Hiszpania, 122 min.
reżyseria: Damián Szifrón
obsada: Ricardo Darín, Oscar Martínez

Modelka, kierowca, kelnerka, milioner, specjalista od materiałów wybuchowych i panna młoda – każda z tych osób pochodzi z zupełnie innego świata i pozornie nic ich ze sobą nie łączy. Jednak wszyscy będą musieli zmierzyć się ze stresującą sytuacją, jedną z tych, które każdy z nas przeżywa każdego dnia: gadatliwy pasażer na miejscu obok, niespodziewane spotkanie z kochanką męża, bezduszny urzędnik, kolejne spóźnienie do domu z pracy, pirat drogowy… (opis dystrybutora)

Niezłomny
Biograficzny/Dramat/Wojenny, USA, 137 min.
reżyseria: Angelina Jolie
obsada: Jack O’Connell, Domhnall Gleeson

Film na podstawie bestsellerowej książki Laury Hillenbrand. Dzięki pomocy rodziny Zamperini (Jack O’Connell) został jednym z najlepszych biegaczy. II wojna światowa przekreśliła jego plany bicia rekordu świata na dystansie 1 mili i rzuciła nad Pacyfik. Jego samolot został zestrzelony, 47 dni dryfował na oceanie, przeżył 2 lata w japońskich obozach jenieckich. (opis dystrybutora)

Paddington
Familijny/Komedia/Przygodowy, Francja/USA/ Wielka Brytania, 95 min.
reżyseria: Paul King
obsada: Hugh Bonneville, Sally Hawkins
głosy: Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Jacek Mikołajczak

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń. (opis dystrybutora)

Son of a Gun
Dramat/Kryminał,  Australia, 110 min.
reżyseria: Julius Avery
obsada: Ewan McGregor, Brenton Thwaites, Alicia Vikander

Młody JR zostaje aresztowany za niewielkie przestępstwo. W twardych warunkach więzienia szybko zdaje sobie sprawę, że bez silnej opieki nie ma szans na przetrwanie za kratami. Młodemu przestępcy udaje się zawrzeć znajomość  z groźnym kryminalistą uchodzącym za wroga publicznego numer jeden – Brendanem Lynchem. JR staje się podopiecznym gangstera. Wszystko ma jednak swoją cenę. Młody chłopak musi pomóc Brendanowi i jego ekipie w ucieczce z więzienia. W nagrodę za udaną akcję, JR dostaje propozycję udziału w napadzie na złoto warte miliony dolarów. Kiedy w grę wchodzą tak olbrzymie pieniądze, nie można ufać nikomu. (opis dystrybutora)

Whiplash
Dramat, USA, 105 min.
reżyseria: Damien Chazelle
obsada: Miles Teller, J.K. Simmons

Andrew Neiman jest 19-letnim perkusistą jazzowym marzącym o wielkości, niepewnym jednak tego czy jego marzenie kiedykolwiek się spełni. Naznaczony niepowodzeniem pisarskiej kariery ojca, Andrew za wszelką cenę pragnie dostać się do czołówki elitarnego konserwatorium. Pewnego wieczoru, Terence Fletcher, dyrygent znany zarówno ze swojego talentu pedagogicznego, jak i drastycznych metod nauczania, zauważa ćwiczącego na perkusji Andrew. Chociaż tego wieczoru Fletcher zamienia z chłopcem zaledwie kilka słów, zapala w nim iskrę pasji. Ku zaskoczeniu Andrew, następnego dnia Fletcher prosi go o dołączenie do swojego zespołu. Ta jedna decyzja zmienia na zawsze życie młodego człowieka. (opis dystrybutora)

Wielkie oczy
Biograficzny/Dramat, USA, 105 min.
reżyseria: Tim Burton
obsada: Amy Adams, Christoph Waltz, Keysten Ritter

Film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich i bardzo smutnych oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane, mistrz nowoczesnej autopromocji. Jednak za niezwykłymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona, Margaret. Z czasem kobieta zacznie walczyć o prawdę, uznanie i wyzwolenie spod wpływu charyzmatycznego męża-despoty oraz z roli, którą narzuciło jej społeczeństwo. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 9 GRUDNIA


Exodus: Bogowie i królowie
Dramat, Hiszpania/USA/Wielka Brytania, 142 min.
reżyseria: Ridley Scott
obsada: Christian Bale, Joel Edgerton, Ben Kingsley

Ridley Scott, legendarny twórca ”Gladiatora”, ”Królestwa niebieskiego”, ”Łowcy androidów” i ”Prometeusza”, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach. (opis dystrybutora)

Fotograf
Sensacyjny/Thriller, Polska, ? min.
reżyseria: Waldemar Krzystek
obsada: Tatyana Arntgolts, Alexandr Baluev, Adam Woronowicz

Mieszkańców Moskwy terroryzuje nieuchwytny seryjny morderca. Funkcjonariusze policji nadali mu przydomek „Fotograf”, gdyż przy ciałach ofiar zostawia kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, kiedy fotografują miejsca zbrodni. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam w latach 70. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do Polski, korzystając na miejscu ze wsparcia oficera polskich władz. W składzie ekipy jest policjantka Natasza – jedyna osoba, która rozmawiała z mordercą i zdołała przeżyć. Jedyna, która jest w stanie go rozpoznać, gdyby doszło do konfrontacji. (opis dystrybutora)

Foxcatcher
Biograficzny/Dramat/Sportowy, USA, 130 min.
reżyseria: Bennett Miller
obsada: Steve Carell, Channing Tatum, Mark Ruffalo

Zmagający się w biedzie i zapomnieniu z rzeczywistością w prowincjonalnym Wisconsin złoty medalista olimpijski w zapasach Mark Schultz zostaje zaproszony przez multimilionera Johna du Ponta do przeprowadzenia się do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach drużyny na Olimpiadę w Seulu (1988 rok). Schultz skwapliwie przystaje na tę propozycję, kierowany chęcią wyjścia z cienia swojego starszego brata Dave’a, uznanego trenera zapasów, również zdobywcy złotego olimpijskiego medalu. (opis dystrybutora)

–  Między nami dobrze jest
Polska, Dramat, 70 min.
reżyseria: Grzegorz Jarzyna
obsada: Aleksandra Popławska, Danuta Szaflarska

Filmowa adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem. Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa i wystawiona rok później na scenie przy Marszałkowskiej 8. Miedzy nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji – pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. (opis dystrybutora)

– Tosty po meksykańsku
Komedia, Meksyk, 82 min.
reżyseria: Fernando Eimbcke
obsada: Lucio Giménez Cacho, María Renée Prudencio, Carolina Politi

Bohaterami filmu są Paloma i jej nastoletni syn, Hector, którzy wyjeżdżają razem na wakacje. Pomimo to, że matkę i syna łączy silna więź, podczas wypoczynku z dnia na dzień zaczynają się od siebie coraz bardziej oddalać. Powodem okazuje się Jazmin, dziewczyna, która zaczyna się interesować Hectorem, należącym dotąd jedynie do matki. (opis dystrybutora)

Uprowadzona 3
Sensacyjny, Francja, 100 min.
reżyseria: Olivier Megaton
obsada: Liam Neeson, Maggie Grace

Bryana Millsa nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem. Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze „swych wyjątkowych umiejętności”, by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę. Jednak tym razem wróg okaże się wyjątkowy… (opis dystrybutora)

–  Who Am I. Możesz być kim chcesz
Thriller, Niemcy, 105 min.
reżyseria: Baran bo Odar
obsada: Tom Schilling, Elyas M’Barek

Film opowiada historię młodego nieudacznika, zafascynowanego technologiami komputerowymi, który dołącza do grupy idealistów włamujących się do serwerów  korporacji czy grup stosujących sprzeczne z normami moralnymi chwyty (zebranie skinheadów, serwer firmy kosmetycznej przeprowadzającej doświadczenia na zwierzętach). Po kilku udanych akcjach pragną oni uznania legendy hakerów, człowieka ukrywającego się pod pseudonimem MRX. Kiedy wreszcie dochodzi do kontaktu, okazuje się, że MRX to gangster wykradający dane europejskich służb bezpieczeństwa na użytek zorganizowanych grup przestępczych w Rosji. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 15/16 GRUDNIA


Coś musi się stać
Dramat, Szwecja, 90 min.
reżyseria: Ester Martin Bergsmark
obsada: Saga Becker, Iggy Malmborg

Historia trudnej miłości między androgynicznym Sebastianem i zbuntowanym Andreasem. Poznają się przypadkiem w męskiej toalecie, kiedy jeden broni drugiego przed pobiciem. Nie pasują do wyobrażeń o stereotypowych Szwedach – kradną piwo ze sklepu, tańczą tango na dachu – bo chcą doświadczać życia na własnych zasadach. Sebastian ukrywa w sobie drugą naturę, kobietę imieniem Ellie, która tak fascynuje i pociąga Andreasa. Obaj szukają swojej tożsamości, nie mieszcząc się w sztywnych ramach narzucanych przez społeczeństwo. (opis dystrybutora)

– Dzwoneczek i bestia z Nibylandii
Animacja/Familijny/Przygodowy, USA, 76 min.
reżyseria: Steve Loter
głosy: –

Kolejny film o pełnych magii przygodach wróżek z Przystani Elfów trafi do kin w styczniu 2015 roku. Tym razem Dzwoneczka i jej przyjaciółki czeka spotkanie z tajemniczą bestią z Nibylandii. (opis dystrybutora)

Gra tajemnic
Biograficzny/Dramat, USA/Wielka Brytania, 113 min.
reżyseria: Morten Tyldum
obsada: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Rory Kinnear

Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego szyfru, którym posługują się hitlerowcy. Ich godne podziwu dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwolą ograniczyć liczbę ofiar wojny i przyspieszyć zwycięstwo aliantów. Po zakończeniu wojny Turing koncentruje się na badaniach, których efektem będzie potężna rewolucja technologiczna naszych czasów – narodziny komputera. Mimo swych wielkich zasług, geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które w dramatyczny sposób odmienią jego los. (opis dystrybutora)

Haker
Kryminał/Akcja, USA, 100 min.
reżyseria: Michael Mann
obsada: Chris Hemsworth, Viola Davis

Amerykanie i Chińczycy będą rozpracowywać szajkę planującą wielki atak w cyberprzestrzeni. (opis dystrybutora)

– Misja: Gwiazda
Familijny, Dania, 95 min.
reżyseria: Martin Miehe-Renard
obsada: Malika Sia Paul, Sylvester Espersen Byder

Karl wcale nie chce się przeprowadzać do Kopenhagi. Mama dostała pracę w stolicy i musi tam jechać! Bo czy ktoś kiedykolwiek bierze pod uwagę co myśli i czuje 12-letni chłopak? Najgorsze przypuszczenia Karla się sprawdzają – Kopenhaga okazuje się głośna i brzydka.  Paradoksalnie w swojej nowej klasie – pełnej dzieci pochodzących z różnych stron świata – Karl staje się obiektem drwin. Uciekłby do dziadków, jak planował, gdyby nie spotkanie z Sawsan. Wygadana muzułmanka uczy go, jak dobrze mówić po 'kopenhasku’. A dodatkowo umie śpiewać. Jeden z jej utworów został wybrany do duńskiej wersji Eurowizji dla dzieci. Jednak ojciec zabrania udziału w konkursie, mówiąc, że scena, reflektory i makijaż nie są dla niej. Karl i Sawsan łączą siły we wspólnej misji, bo czego nie robi się dla prawdziwej przyjaźni! (opis dystrybutora)

– Wkręceni 2
Komedia, Polska, ? min.
reżyseria: Piotr Wereśniak
obsada: Bartosz Opania, Paweł Domagała, Piotr Adamczyk

Kontynuacja przeboju sprzed roku. Znów powracamy do przyjaciół ze Śląska. Franczesko, Fikoła i Szyji.


PREMIERY – 23 GRUDNIA


– Bezwstydny Mortdecai
Komedia/Akcja, USA, ? min.
reżyseria: David Koepp
obsada: Johnny Depp, Gwyneth Paltrow, Ewan McGregor, Jeff Goldblum, Olivia Munn

Mortdecai to zblazowany arystokrata żyjący z handlu sztuką. Wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć pokaźne konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu, flirtując przy tym  z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland, który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na urodziwą żonę Charliego – Johannę. (opis dystrybutora)

Birdman
Komedia, USA, 119 min.
reżyseria: Alejandro González Iñárritu
obsada: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone i Naomi Watts

Czarna komedia wreżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu. Tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii hollywoodzkich filmów o komiksowym superbohaterze, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu i własnemu ego, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie. (opis dystrybutora)

Carte Blanche
Dramat obyczajowy, Polska, ? min.
reżyseria: Jacek Lusiński
obsada: Andrzej Chyra, Arkadiusz Jakubik, Eliza Rycembel, Urszula Grabowska

Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor. Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze, która ukrywa swój własny sekret. (opis dystrybutora)

– Cuda   
Dramat, Niemcy/Szwajcaria/Włochy, 110 min.
reżyseria: Alice Rohrwacher
obsada: Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck

Historia dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii. (opis dystrybutora)

Czarny węgiel, kruchy lód
Thriller, Chiny, 106 min.
reżyseria: Yi’nan Diao
obsada: Fan Liao, Lun Mei Gwei

To błyskotliwy, nastrojowy kryminał, nawiązujący do klasyków kina noir i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę. (opis dystrybutora)

Hiszpanka
Historyczny/Kryminał/Akcja, Polska, 110 min.
reżyseria: Łukasz Barczyk
obsada: Crispin Glover, Artur Krajewski

„Hiszpanka“ to opowieść o kluczowych dla wybuchu Powstania Wielkopolskiego zdarzeniach – dramatycznych okolicznościach przybycia do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego, i o ludziach, którzy przygotowywali powstanie, a potem w nim walczyli i zwyciężyli. (opis dystrybutora)

– Mały Quinquin
Dramat/Komedia/ Kryminał, Francja, 200 min.
reżyseria: Bruno Dumont
obsada: Alane Delhaye, Lucy Caron

Owoc romansu reżysera z telewizją, pierwotnie czteroodcinkowy miniserial. Spokojną wiejską okolicą wstrząsa seria morderstw: poćwiartowane szczątki zabójca chowa w krowich trzewiach. Śledztwo prowadzi dwóch ekscentrycznych policjantów. Niespotykaną sensacją zainteresowany jest też tytułowy mały Quinquin, ciekawski łobuziak z wadą słuchu i magnetyczną twarzą. (opis dystrybutora)

Siódmy syn
Familijny/Fantasy/Przygodowy, Chiny/Kanada/USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Sergey Bodrov
obsada:Jeff Bridges, Ben Barnes, Julianne Moore

W czasach kiedy czary, magia i legendy splatają się ze sobą, ostatni wojownik tajemniczego zakonu wyrusza w podróż, aby odnaleźć przepowiadanego w proroctwach bohatera, któremu dane jest władać nadludzką siłą – ostatniego Siódmego Syna. Wyrwany ze swojego spokojnego życia na farmie i nie zdający sobie do końca sprawy z roli, jaką przyszło mu wypełnić, Tom – Siódmy Syn podejmuje wraz ze swoim zaprawionym w bojach mentorem wyprawę, której celem jest pokonanie królowej ciemności oraz jej armii zabójców o nadnaturalnej sile. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 30 GRUDNIA


Pingwiny z Madagaskaru
Animacja/Familijny/Komedia/Przygodowy, USA, 92 min.
reżyseria: Simon J. Smith
głosy: Grzegorz Pawlak, Jacek Lenartowicz, Tomasz Steciuk, Krzysztof Dracz, Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek

Superszpiedzy nie rodzą się ot tak sobie, wykluwają się z jaj. Poznajcie historię najwspanialszych ptasich szpiegów wszech czasów: Skippera, Kowalskiego, Rico i Szeregowego. Ci elitarni tajni agenci łączą siły z tajną organizacją Północny Wiatr, którą dowodzi Agent Utajniony. Razem stawią czoło doktorowi Oktawiuszowi Mackiewiczowi, który chce zniszczyć świat. (opis dystrybutora)

– Przeboje i Oldboje
Komedia, Czechy, 115 min.
reżyseria: Alice Nellis
obsada: Bolek Polivka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg

Pozytywna komedia o tym, że w życiu na Rock and Rolla nigdy nie jest za późno.

Teoria wszystkiego
Biograficzny/Dramat, Wielka Brytania, 123 min.
reżyseria: James Marsh
obsada: Eddie Redmayne, Felicity Jones

Opowieść o życiu wybitnego kosmologa, Stephena Hawkinga, jego osiągnięciach zawodowych, walce z chorobą, a przede wszystkim o uczuciu, jakie łączyło go z żoną. (opis dystrybutora)

– Wyspa kukurydzy
Dramat, Czechy/Francja/Gruzja/Niemcy/Szwajcaria/Kazachstan, 100 min.
reżyseria:  George Ovashvili
obsada: Mariam Buturishvili, İlyas Salman

To artystycznie ascetyczny dramat zawierający ledwie kilkanaście linijek dialogu. Film porównywany przez krytyków do dzieł Tarkowskiego, Bressona i… Szekspira. Film przenosi nas nad graniczną rzekę Inguri, dzieląca Gruzję od Abchazji. Jest 1992 rok, trwa wojna abchasko-gruzińska. Na jednej z wielu wysepek w środku nurtu rzeki mieszka stary, gruziński rolnik Abga i jego nastoletnia wnuczka Asida, którzy usiłują uprawiać na niej kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczynka odkrywa że na wyspie ukrył się młody, gruziński żołnierz. Idylla Kukurydzianej Wyspy się kończy. (opis dystrybutora)

Ziarno prawdy
Thriller, Polska, ? min.
reżyseria: Borys Lankosz
obsada: Robert Więckiewicz, Jerzy Trela

W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1284476093
XV Forum Kina Europejskiego „CINERGIA”
echakatynia
VIII przegląd filmowy Echa Katynia 2017
03_Richard_FALCO-WTC-003
Mediatravel 2011 – informacje, program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*