Sierpień w kinach zapowiada się średnio. Nadchodzące premiery, to m.in. adaptacja głośnej powieści Gdzie śpiewają raki, thriller Bullet Train, sensacyjna Bestia czy horror Nie!. Poza tym m.in. katastroficzne Notre-Dame płonie, komedia Ninjababy oraz animacja dla dorosłych Kręgosłup nocy.

Dla młodszych odbiorców: Lena i Śnieżek, Kurozając i zagadka Chomika Ciemności, Młody Winnetou, Pies w rozmiarze XXL, Jak zostałem samurajem.

PREMIERY – 5 SIERPNIA

Biegacz, dziwka, Arab, mąż
Komedia, Francja/Belgia, 100 min.
reżyseria: Alain Guiraudie
obsada: Jean-Charles Clichet, Noemie Lvovsky, Ilies Kadri

Trzydziestopięcioletni Médéric zakochuje się bez pamięci w starszej prostytutce imieniem Isadora. Na drodze tego uczucia staje nie tylko zazdrosny mąż kobiety, ale i atak terrorystyczny, jaki zaburza spokój w sennym francuskim Clermond-Ferrand. Miasto pogrąża się w panice, poszukiwania sprawców trwają, a za potencjalnego napastnika uchodzi każdy o nieco bardziej śniadej karnacji. Wśród podejrzanych jest także Sélim, bezdomny młody mężczyzna o arabskich korzeniach. Médéric udziela mu schronienia przed zimowym chłodem i pozwala ogrzać się na klatce schodowej kamienicy, w której mieszka. (opis dystrybutora)

Bullet Train
Akcja, USA, 152 min.
reżyseria: David Leitch
obsada: Brad Pitt, Sandra Bullock, Aaron Taylor-Johnson

Brad Pitt wciela się w rolę rolę pechowego zabójcy o imieniu „Ladybug”, który po zbyt wielu nieudanych próbach chciaby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja jest na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata… a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. (opis dystrybutora)

Każdy wie lepiej
Komedia obyczajowa, Polska, 90 min.
reżyseria: Michał Rogalski
obsada: Joanna Kulig, Michał Czernecki, Andrzej Seweryn

Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie”… ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? (opis dystrybutora)

Lena i Śnieżek
Familijny, USA, 90 min.
reżyseria: Brian Herzlinger
obsada: Wade Williams, J. Gaven Wilde, Jason Skeen

Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje i ich zleceniodawca. Czy Lena zdoła ochronić białego lwa przed grożącym mu niebezpieczeństwem? (opis dystrybutora)

Stracone złudzenia
Dramat, Francja/Belegia, 149 min.
reżyseria: Xavier Giannoli
obsada: Benjamin Voisin, Cecile de France, Xavier Dolan

Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton. Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony? (opis dystrybutora)

PREMIERY – 12 SIERPNIA

– Głupcy
Dramat, Polska/Rumunia, 107 min.
reżyseria: Tomasz Wasilewski
obsada: Dorota Kolak, Łukasz Simlat, Marta Nieradkiewicz

Niekonwencjonalne małżeństwo (Marlena ma 62 lata, Tomasz jest o dwie dekady młodszy) wiedzie ustabilizowane życie w nadmorskiej miejscowości. Ich związek przeżywa wstrząs, gdy Marlena postanawia zaopiekować się chorym synem, ale już od początku staje się jasne, że zwyczajność tej relacji jest tylko pozorna. Wszak Marlena i Tomasz funkcjonują w odkształconym, odrealnionym, momentami wręcz surrealnym świecie. Do ich domu położonego na wydmie niemal wdziera się woda – zresztą natura „atakuje” bohaterów ze wszystkich stron. (opis dystrybutora)

Kurozając i zagadka Chomika Ciemności
Animacja/familijny, Belgia/Francja, 91 min.
reżyseria: Ben Stassen, Benjamin Mousquet
obsada: Danny Fehsenfeld, Jordan Tartakow, Joe Ochman

Poznajcie jedynego w swoim rodzaju, pół kurczaka, pół zająca, bohatera, który skradnie Wam serca: oto Kurozając! Jako niemowlę znaleziony w dzikiej dżungli i przygarnięty przez słynnego zajęczego podróżnika Króla Piotra, dorastał marząc o wielkich przygodach. Teraz jako młodzieniec gotów jest podjąć każde wyzwanie, żeby udowodnić światu, że nawet ktoś tak nietypowy może zostać bohaterem. Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem. Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje. Oto największy wróg Króla Piotra ucieka z zamkowego lochu i rusza na poszukiwania magicznego Chomika Ciemności, w którym drzemie wielka moc. Kurozając wie, że kto pierwszy znajdzie Chomika, ten przejmie władzę w królestwie. Dlatego wraz ze swym wiernym acz ciut powolnym kompanem – żółwiem Abe’m oraz bezczelną, ale uroczą mistrzynią sztuk walki – skunksicą Meg, Kurozając wyrusza w niesłychanie ryzykowną podróż. (opis dystrybutora)

Nie!
Horror, USA, 135 min.
reżyseria: Jordan Peele
obsada: Daniel Keluuya, Steven Yeun, Michael Wincott

Mieszkańcy pewnego miejsca w Kalifornii zostaną świadkami niesamowitego i mrożącego krew w żyłach odkrycia. (opis dystrybutora)


PREMIERY – 19 SIERPNIA

Gdzie śpiewają raki
Dramat, USA, 93 min.
reżyseria: Olivia Newman
obsada: Taylor John Smith, Harris Dickinson, Daisy Edgar-Jones

Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości drugiego człowieka. (opis dystrybutora)

Greckie wakacje
Komedia/dramat, RPA, 105 min.
reżyseria: Bonnie Rodini
obsada: Erica Wessels, Sven Ruygrok, Marco Mintaka

Kiedy Olive odkrywa, że jej chłopak ją zdradza, postanawia wrócić do Grecji do swojego rodzinnego domu, aby uleczyć złamane serce. Tam spotyka się z wrogością miejscowych, którzy sprzymierzają się, aby uprzykrzyć jej życie. Właśnie wtedy Olive spotyka Jeta, rezolutnego dziewięciolatka, który przychodzi jej na ratunek. Zostaje jej przewodnikiem, negocjatorem i przyjacielem, sprawiając, że Olive nadaje swojemu życiu nowy sens, a przy okazji, również dzięki nowo poznanemu facetowi, spędza najpiękniejsze greckie wakacje. (opis dystrybutora)

Młody Winnetou
Familijny/przygodowy, Niemcy, 103 min.
reżyseria: Mike Marzuk
obsada: Mika Ullritz, Milo Haaf, Lola Linnea Padotzke

12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz – jako przyszły wódz – sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia. Ten moment szybko przychodzi – stado bizonów, główne źródło pożywienia Indian, zaginęło. Plemieniu grozi głód. (opis dystrybutora)

Ninjababy
Komedia, Norwegia, 103 min.
reżyseria: Yngvild Sve Flikke
obsada: Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu imieniem Rakel, jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka. (opis dystrybutora)

Notre-Dame płonie
Dramat, Francja, 110 min.
reżyseria: Jean-Jacques Annaud
obsada: Samuel Labarthe, Jean-Paul Bordes, Mickael Chirinian

W poniedziałek 15 kwietnia 2019 roku, na tydzień przed Wielkanocą, świat obiega dramatyczna wiadomość: paryska katedra Notre-Dame płonie! Nie tylko katolicy wstrzymują oddech obserwując setki strażaków stających do walki z żywiołem. Warunki są niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzenia się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka ogromnie wysoka, bo chodzi nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na Ziemi, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa. Czas ucieka, a sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Dach budowli lada chwila runie i pogrzebie ludzi i bezcenne skarby. Dowodzący akcją rozważają konieczność jej odwołania, gdy grupa ochotników zgłasza gotowość podjęcia ostatniej niesłychanie ryzykownej próby opanowania żywiołu. Odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do zwycięstwa. Wokół katedry gromadzą się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów. (opis dystrybutora)

Pies w rozmiarze XXL
Animowany, USA, 88 min.
reżyseria: Mark A.Z. Dippe, Youngki Lee
obsada: Pete Davidson, J.K. Simmons, David Koechner

Marmaduke to pies kanapowy, który wyrósł na dużego zwierza daleko wykraczając poza rozmiary standardowej kanapy. Z jednej strony uwielbia zabawę i kłopoty, ale w głębi serca czuje się odpowiedzialny za swoich opiekunów, których kocha najmocniej na świecie. Pewnego dnia seria jego wygłupów w postaci filmu video trafia do Internetu i w błyskawicznym tempie czyni go sławnym. Wielkim psem o jeszcze większym sercu zaczyna interesować się światowej sławy treser, który stawia sobie za punkt honoru nauczenie czworonoga akrobatycznych sztuczek i żelaznej dyscypliny. (opis dystrybutora)

Ucieczka
Familijny, Szwajcaria/Włochy, 78 min.
reżyseria: Sandra Vannucchi
obsada: Donatella Finocchiaro, Filippo Nigro, Emina Amatovic, Lisa Ruth Andreozzi

Film oparty na faktach opowiada historię 11-letniej Silvii. To pewna siebie, uparta dziewczyna z małego miasteczka na północy Włoch. Życie całej rodziny Silvii kręci się wokół depresji matki. Dziewczyna ma dość. Coś w niej pęka, gdy z powodu choroby matki po raz kolejny odwołano rodzinną wycieczkę do Rzymu. Silvia postanawia spełnić swoje marzenie sama i wsiada do pociągu jadącego do stolicy kraju. W pociągu poznaje dziewczynę w jej wieku mieszkającą w obozie cygańskim. Postanawia pójść za nią. (opis dystrybutora)

Wrobiony
Kryminał, Polska, ? min.
reżyseria: Piotr Śmigasiewicz
obsada: Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski, Paulina Holtz

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik, wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie”, którego los od wieków pozostawał nieznany. (opis dystrybutora)

Wulkan miłości
Dokumentalny, Kanada/USA, 93 min.
reżyseria: Sara Dosa
obsada: Miranda July, Katia Krafft, Maurice Krafft

W napisach na początku filmu pojawiają się wulkany z ich poetyckimi i równocześnie groźnymi nazwami. To celowy zabieg, bo ten film to prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz wielbione przez nich wulkany. Para twierdziła, że są razem po części właśnie dzięki wspólnej miłości do wulkanów. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 24-26 SIERPNIA

After 4. Bez siebie nie przetrwamy
Romans, USA, 119 min.
reżyseria: Castille Landon
obsada: Hero Fiennes Tiffin, Josephine Langford, Carter Jenkins

Związek Tessy i Hardina przeszedł tyle prób, że wydaje się trwalszy i silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak, gdy na jaw wychodzą rodzinne tajemnice obojga kochanków, okazuje się, że najtrudniejsza próba wciąż przed nimi. Czy można docenić prawdziwe uczucie, gdy odkryje się, że całe dotychczasowe życie było kłamstwem? Czy można raz jeszcze zaufać, czując się oszukanym przez cały świat? Tessa i Hardin odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną, słodką dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym okrutnym, zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości? (opis dystrybutora)

Bestia
Thriller, USA, ? min.
reżyseria: Baltasar Kormakur
obsada: Idris Elba, Sharlto Copley, Leah Jeffries

Dr Samuels przyjeżdża do RPA, gdzie poznał swoją zmarłą żonę. Podróż okazuje się być walką o przetrwanie, gdy na drodze Samuelsa i jego córek staje lew, który uważa każdego człowieka za śmiertelnego wroga. Zwierzę dobrze pamięta kłusowników, którzy za wszelką cenę chcieli pozbawić go życia. Teraz planuje zemścić się na rodzinie Samuelsa. (opis dystrybutora)

Cicha ziemia
Dramat, Polska/Włochy, Czechy, 113 min.
reżyseria: Aga Woszczyńska
obsada: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr, Alma Jodorowsky

Tytułowa cisza nie ma w sobie nic sielskiego, choć akcja filmu rozgrywa się w wakacje, na włoskiej wyspie, gdzie wynajmują dom z widokiem Anna i Adam. Z daleka, jak wiadomo, widok jest piękny, dlatego małżeństwo woli zachować dystans. Pełna lodówka, pełne portfele, zabezpieczone alarmem drzwi i równie szczelnie zamknięte oczy gwarantują im ochronę przed kontaktem z rzeczywistością – do czasu, gdy odkryją, że w posiadłości nie działa basen. Usterka, której natychmiastowej naprawy żądają, niebezpiecznie rozszczelni jednak ich strefę komfortu, powodując przeciek, którym do wygodnego, zautomatyzowanego życia pary wedrą się chaos, strach i śmierć. A błoga cisza okaże się zwykłą zmową milczenia. (opis dystrybutora)

Jak zostałem samurajem
Animowanu/Akcja, Wielka Brytania/Chiny/USA< 97 min.
reżyseria: Mark Koetsier, Rob Minkoff, Chris Bailey
obsada: Michelle Yeoh, Samuel L. Jackson, Mel Brooks

Powiedzmy sobie szczerze: pies nie jest materiałem na samuraja. Co innego kot. Kot to urodzony samuraj. Ma wrodzoną grację, szybkość i pazury ostre jak samurajski miecz. Hank jest psem i nic już tego nie zmieni, ale od szczeniaka marzy o tym, by zostać samurajem. Uparty z niego zwierzak, więc przybywa na kocią wyspę, by wbrew naturze i miauczącym drwinom pobierać nauki u legendarnego wojownika. Idzie mu całkiem nieźle, ale z pewnością nie jest jeszcze gotowy, gdy przychodzi chwila próby. Legendarny złoczyńca, największy wróg kociego rodu, przypływa na wyspę, by przegnać z niej wszystkie koty, kotki i kocięta. Tylko Hank może stawić mu czoła, ale nie zdoła zrobić tego sam. Musi przekonać kocią brać, że warto zaufać psu i stanąć łapę w łapę do walki o ukochany dom. (opis dystrybutora)

Kręgosłup nocy
Fantasy/animowany, USA, 93 min.
reżyseria: Philip Gelatt, Morgan Galen King
obsada: Richard E. Grant, Lucy Lawless, Patton Oswald

To ultraepickie, niezwykle brutalne fantasy, opowiadające o walce między światem magii i natury a wspierającą je rozwijającą się cywilizacją. (opis dystrybutora)

Północ
Kryminał, Korea Południowa, 103 min.
reżyseria: Oh-Seung Kwon
obsada: Wi Ha-Joon, Park Hoon, Ki-joo Jin

Niesłysząca Kyung Mi jest tłumaczką języka migowego, pracującą w centrum telemarketingowym. Jej dzień zakończył się kolacją służbową z natarczywym klientem. Ucieczka z resturacji i próba odszukania matki zastaje ją na jednej z ciemnych ulic Seulu, gdzie jest świadkiem próby zabójstwa nieznanej dziewczyny przez seryjnego zabójcę Do Shika. W chwilę później sama staje się ofiarą mordercy a ulice miasta, posterunek policji i wielopoziomowy parking stają się świadkami ich zmagań. (opis dystrybutora)

Rodzice kontra influencerzy
Komedia, Włochy, 94 min.
reżyseria: Michela Andreozzi
obsada: Fabio Volo, Ginevra Francesconi, Giulia De Lellis

W rytmie rumby
Komedia, Francja/Belgia, 102 min.
reżyseria: Franck Dubosc
obsada: Franck Dubosc, Louna Espinosa, Jean-Pierre Darroussin

Tony pracuje jako kierowca szkolnego autobusu. Od dawna żyje w samotności, nie utrzymując kontaktów z żoną i córką, które opuścił przed laty. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje niepokojące wyniki badań kardiologicznych, postanawia zebrać się na odwagę i skonfrontować z przeszłością. Aby tego dokonać, pod przybranym nazwiskiem, zapisuje się na kurs tańca prowadzony przez swoją córkę, którą ostatni raz widział, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Teraz, stawiając pierwsze kroki na parkiecie, w otoczeniu energicznego, roztańczonego towarzystwa, zrobi wszystko, aby nadać swemu życiu nowy sens. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
01_NaSwoim_konkursPlakat_1600
Na swoim – nakręć film i wygraj 2000 zł !
enemef_gry_wojenne_825
ENEMEF: Gry Wojenne
hobbit_406
ENEMEF: Noc Hobbita

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*