Premiery kinowe – sierpień 2020

Kolejny ciężki miesiąc przed nami. Z powodu koronawirusa gwałtownie spadła liczba widzów w kinach, także dystrybutorzy zmieniają plany premier. Z tego też powodu w sierpniu królują propozycje dla młodszych widzów.

PREMIERY – 7 SIERPNIA

– Babyteeth
Dramat/Komedia, Australia/USA, 120 min.
reżyseria: Shannon Murphy
obsada: Essie Davis, Ben Mendelsohn, Eliza Scanlen, Toby Wallace

Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. (opis dystrybutora)

Liberté
Dramat historyczny, Francja/Portugalia/Hiszpania, 132 min.
reżyseria:Albert Serra
obsada: Helmut Berger, Francesc Daranas, Catalin Jugravu, Theodora Marcadé

Nocą w leśnej głuszy jak na scenie wśród dekoracji spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. Pogrążeni w mroku, pośród szeptów i jęków, zmierzą się z własną i cudzą zachłannością, skonfrontują z obnażeniem, przymusem i pragnieniem. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice. (opis dystrybutora)

Nie tak miało być
Dramat, Szwecja/Norwegia/Dania, 94 min.
reżyseria: Amanda Kernell
obsada: Ane Dahl Torp, Sverrir Gudnason, Tintin Poggats Sarri

Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich? „Nie tak miało być” opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie. To film o konsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Reżyserka stroni tutaj od jednoznacznej oceny swoich bohaterów, raczej bacznie się im przygląda, a werdykt odnośnie słuszności ich zachowań pozostawia nam. (opis dystrybutora)

Samsam
Animacja, Francja, ? min.
reżyseria: Tanguy de Kermel
głosy: –

Młody i nieustraszony Samsam ma prawie wszystko, o czym może marzyć kosmiczny bohater: kochających super-bohaterskich rodziców, grupę super przyjaciół oraz własny latający spodek do odkrywania i zwiedzania kosmosu… Do szczęścia brakuje mu tylko jednego, czyli supermocy. Bo ta, nie wiedzieć czemu, jeszcze się nie ujawniła! Pewnego dnia Mega – nowa tajemnicza koleżanka z klasy Samsama oznajmia chłopcu, że potrafi nauczyć go ponadludzkich zdolności. Zaciekawiony propozycją Samasam wyrusza wraz z Megą w międzygalaktyczną podróż. W jej trakcie odkryje, że przyjaźń i odwaga są najlepszymi supermocami, jakich można zdobyć. (opis dystrybutora)

Włoskie wakacje
Komedia, Wielka Brytania/Włochy, ? min.
reżyseria: James D’Arcy
obsada: Liam Neeson, Lindsay Duncan, Valeria Bilello

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii… wszystko można zacząć od nowa. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 14 SIERPNIA

– Arab Blues
Komedia, Francja/Tunezja, 88 min.
reżyseria: Manele Labidi
obsada: Golshifteh Farahani, Majd Mastoura, Aïsha Ben Miled

Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani, sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy – wychowani w opresyjnej kulturze – wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są. (opis dystrybutora)

Rocca zmienia świat
Familijny/Przygodowy
reżyseria: Katja Benrath
obsada: Luna Maxeiner, Caspar Fischer-Ortmann, Luise Richter

Zabawna i odważna Rocca prowadzi ekscentryczne życie. Dzieciństwo, ze względu na pracę ojca, spędziła w towarzystwie astronautów, a ostatnio zdarzyło się jej uratować pasażerów samolotu. Dla 11-latki mieszkającej samodzielnie w wielkim domu z ocaloną z wypadku wiewiórką nie ma rzeczy niemożliwych. Gdy tylko pojawia się taka potrzeba, rozprawia się ze szkolnymi tyranami, pomaga osobom bezdomnym i z niekończącym się optymizmem zjednuje ludzi wokół siebie. (opis dystrybutora)

Solan i Ludwik – Misja Księżyc
Animacja/Familijny
reżyseria: Rasmus A. Sivertsen
głosy: –

Trwa wielki wyścig na Księżyc. Drużyny z całego świata pragną jako pierwsze umieścić swoje flagi na jego powierzchni. Wkrótce o podróży w kosmos zaczynają marzyć także śmiały Solan i nieco bardziej ostrożny Ludwik. Ich pojazdem ma stać się rakieta zbudowana przez Alfiego – przyjaciela, który w domowym zaciszu opracowuje niecodzienne wynalazki, nie zawsze udane… Na miejsce startu przybywa ekipa telewizyjna, a przygotowania do lotu śledzi w napięciu cały kraj. Wszyscy trzymają kciuki za dzielnych, choć nietypowych astronautów. Czy Solan i Ludwik zrealizują swoje marzenie i wyruszą w kosmiczną podróż? Czy jako pierwsi postawią na Księżycu swoje łapy, a potem wrócą cali i zdrowi? Międzygalaktyczna wyprawa będzie pełna niespodzianek! (opis dystrybutora)

PREMIERY – 21 SIERPNIA

– Dolina Bogów
Fantasy, Luksemburg/Polska, 131 min.
reżyseria: Lech Majewski
obsada: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies, Keir Dullea

W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian. Tu przybywa pisarz John Ecas, by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros, najbogatszy człowiek świata, także zainteresowany jest Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods, kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. (opis dystrybutora)

– Pojedynek na głosy
Komedia, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Peter Cattaneo
obsada: Kristin Scott Thomas, Sharon Horgan, Jason Flemyng

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa. Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. (opis dystrybutora)

Tajemnica sióstr Sprite
Familijny, Niemcy, ? min.
reżyseria: Sven Unterwaldt Jr.
obsada: Gregor Bloeb, Hedda Erlebach, Penelope Frego

PREMIERY – 28 SIERPNIA

– Elfinki- ciasteczkowy festiwal
Animacja/Familijny, Niemcy, ? min.
reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
głosy: –

Przez ponad 200 lat Elfinki żyły pod ziemią, ukrywając się przed ludźmi. Ale pewnego dnia elfinka Helvi, nie mogła już dłużej znieść ciasnoty i braku światła dziennego. Wraz z dwoma towarzyszami wyszła na powierzchnię ziemi. Tam spotka ich wiele zabawnych przygód oraz nawiążą przyjaźń z wyjątkową osobą – cukiernikiem Theo. To wszystko przypomni Elfinkom o ich prawdziwym celu w życiu: pomaganiu innym! (opis dystrybutora)

O czym marzą zwierzęta
Animacja, Australia, ? min.
reżyseria: Ricard Cusso
głosy: –

W odległym zakątku Ziemi, z dala od oczu ciekawskich ludzi, leży Sanktuarium. To miejsce, gdzie zagrożone gatunki zwierząt znajdują schronienie, a źródłem szczęścia i dobrobytu jest magiczne drzewo, które spełnia życzenia. W krainie tej mieszka mała oposica Klara, której największym marzeniem jest zobaczyć śnieg, lepić bałwany i rzucać się śnieżkami z przyjaciółmi. Kiedy nadchodzi dzień, w którym mieszkańcy Sanktuarium zbierają się pod konarami magicznego drzewa – Klara zrywa ostatni liść i wypowiada na głos swe mroźne pragnienie. Niestety w efekcie niefortunnej zachcianki cała sekretna kraina zostaje zamrożona. Teraz Klara, wraz z siostrą Paulą i mądrym jaszczurem Yarrą, musi wyruszyć na długą i pełną niebezpieczeństw wędrówkę, aby przywrócić dawny blask Sanktuarium. Czasu jest jednak niewiele, bowiem mieszkańcom krainy grozi wyginięcie, a nad światem zwierząt gromadzą się niepokojąco ciemne chmury. (opis dystrybutora)

Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń
Familijny, Niemcy, ? min.
reżyseria: Ali Samadi Ahadi
obsada: Ulrich Noethen, Marianne Sägebrecht, Max Herbrechter

Przyjaźń człowieka z kotem nikogo nie dziwi. A co, jeśli ten kot mówi? A do tego jest bardzo ciekawski i dowcipny? Taki właśnie jest Findus, pupil który trafia pod opiekę cichego Pettsona. Poznajcie tę nietypową parę przyjaciół i ich zabawne przygody! (opis dystrybutora)

Pod powierzchnią
Dramat/Thriller/Akcja, Szwecja/Norwegia/Belgia, 80 min.
reżyseria: Joachim Hedén
obsada: Moa Gammel, Madeleine Martin, Trine Wiggen

Najnowszy tytuł Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi. Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci. (opis dystrybutora)

Zieja. Nie zabijaj nigdy nikogo
Dramat, Polska, 110 min.
reżyseria: Robert Gliński
obsada: Andrzej Seweryn, Mateusz Więcławek, Zbigniew Zamachowski

Jest rok 1977. Osiemdziesięcioletni ksiądz Jan Zieja współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników (KOR), zostaje wezwany na przesłuchanie. Rozmowy z funkcjonariuszem służby bezpieczeństwa staną się przyczyną retrospektywnej wędrówki po barwnym życiu księdza, prezentacji jego niezwykłej duchowej postawy, a także opowieści o najważniejszych wydarzeniach polskiej historii wieku dwudziestego. (opis dystrybutora)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy