lincolnW sierpniu niewiele premier, głównie wakacyjne blockbustery. Wśród nich – Dziedzictwo Bourne’a, Abraham Lincoln: Łowca wampirów, Niezniszczalni 2 z całą plejadą gwiazd kina akcji, a także nowa wersja Pamięci absolutnej. Warto wybrać się na m.in. surrealistyczny Wrong, komedię o terrorystach Cztery lwyAlpy i Żniwa oraz nowy obraz Woody’ego Allena Zakochani w Rzymie. Omijać należy za to Komisarza Blonda i Oko sprawiedliwości. Dla młodszych (choć nie tylko) Madagaskar 3 oraz Merida waleczna.


3 SIERPNIA – PREMIERY


Hasta la vista
Komedia, Belgia, 115 min.
reżyseria: Geoffrey Enthoven
obsada: Charlotte Timmers, Robrecht Vanden Thoren, Xandra Van Welden

Jozef, Lars i Phillip uwielbiają wino i kobiety, a ich największym marzeniem jest utrata dziewictwa. Pewnego razu, będąc na lekkim rauszu, postanawiają wybrać się w szaloną podróż z Belgii do Santa Ponsa w Hiszpanii. W słynnym tamtejszym domu uciech pragną urzeczywistnić swoje seksualne fantazje. Od tej pory nic ich nie powstrzyma. Nawet to, że są niepełnosprawni – jeden niewidomy, drugi przykuty do wózka, a trzeci niemal całkowicie sparaliżowany. (opis dystrybutora)

Madagaskar 3
Animacja, USA, 93 min.
reżyseria: Eric Darnell, Tom McGrath
głosy: Artur Żmijewski, Małgorzata Kożuchowska,  Piotr Adamczyk, Klaudiusz Kaufmann, Jarosław Boberek

W trzeciej części Madagaskaru lew Alex oraz jego kumple zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman robią wszystko co w ich mocy, żeby wrócić do nowojorskiego Zoo w Central Parku. Pozostawili już za sobą Afrykę, a teraz ‘przypadkowo’ trafili do Europy. Znaleźli się tu poszukując pingwinów i szympansów, które rozbiły bank w jednym z casino w Monte Carlo. Wkrótce za sprawą niefortunnych zbiegów okoliczności wszystkie zwierzaki mają się przekonać co to znaczy być ściganym. (opis dystrybutora)

Wrong
Dramat/komedia, USA, 94 min.
reżyseria: Quentin Dupieux
obsada: Jack Plotnick, Eric Judor, Alexis Dziena

Pewnego dnia Dolph Springer budzi się i stwierdza, że zniknęła miłość jego życia – pies Paul. Poszukiwania ukochanego zwierzęcia zawiodą bohatera na zupełnie pokręcone ścieżki, a także radykalnie zmienią losy spotkanych osób – dziwaków i ekscentryków. Podczas tej niezwykłej podróży Dolph nawet nie zauważa, że może stracić coś jeszcze. Zdrowy rozsądek. (opis dystrybutora)


10 SIERPNIA – PREMIERY


Dziedzictwo Bourne’a
Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Tony Gilroy
obsada: Jeremy Renner, Rachel Weisz, Edward Norton

Kontynuacja sagi, której bohaterem był jason Bourne. Tym razem opowieść koncentruje się na innym agencie, Aaronie Crossie.

Mistrz tańca powraca
Dokumentalny, Dania, 80 min.
reżyseria: Christian Holten Bonke, Andreas Koefoed
obsada: Vyacheslav Kryklyvyy, Anna Melnikova

W 2000 roku ukraiński tancerz – Slavik Kryklyvyy, odnosi spektakularny sukces, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką – Joanną Leunis, zajmuje pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem, jednak z niewiadomych przyczyn porzuca taniec. Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, Slavik planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną Melnikovą – jego zawodową i życiową partnerką, chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Czy będzie potrafiła dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera? Czy ich miłość przetrwa tak trudne i bolesne wyzwanie? (opis dystrybutora)

Yuma
Sensacja, Polska/Czechy, 110 min.
reżyseria: Piotr Mularuk, Tomasz Schuchardt
obsada: Jakub Gierszał, Katarzyna Figura

Akcja filmu rozpoczyna się trzy lata po upadku PRL. Zyga  ma serdecznie dość oglądania kolorowego świata tylko w młodzieżowych pismach. Z pomocą kumpli, a także obrotnej ciotki, zostaje królem „jumy” – drobnych kradzieży w Niemczech. Proceder szybko się rozpowszechnia, miejscowość Zygi dokonuje prawdziwego skoku cywilizacyjnego, a lokalny król „jumaczy” zyskuje powszechny szacunek i powodzenie u płci pięknej. Wkrótce jednak młodym i gniewnym wspólnikom Zygi przestaną wystarczać markowe ubrania i elektronika. Gdy wejdą w drogę rosyjskim gangsterom pod wodzą nieobliczalnego Opata,  a regularnie okradani Niemcy wprowadzą szczelniejszą ochronę przed rabusiami, zabawa w policjantów i złodziei zmieni się w niebezpieczną rozgrywkę. (opis dystrybutora)


17 SIERPNIA – PREMIERY


Cztery lwy
Dramat/komedia, Wielka Brytania 101 min.
reżyseria: Christopher Morris
obsada: Riz Ahmed, Nigel Lindsay, Kayvan Novak

Omar ma jedno marzenie – chce zostać męczennikiem. Nie ma wprawdzie doświadczenia w prowadzeniu „świętej wojny”, ale wie, że musi zrobić w życiu coś doniosłego. Ataku na imperialistyczny Zachód nie przeprowadza się jednak w pojedynkę. Omar rekrutuje więc do pomocy swoich przyjaciół. Problem w tym, że członkowie jego dżihad komando mają więcej zapału niż rozumu: uzbrajają w bomby kruki, kupują materiały wybuchowe na Amazonie, połykają karty SIM, by uniknąć inwigilacji. A to tylko niektóre z „genialnych” pomysłów  terrorystów. (opis dystrybutora)

Merida waleczna
Animacja, USA, 100 min.
reżyseria: Mark Andrews, Brenda Chapman
głosy: Dominika Kluźniak, Andrzej Grabowski, Natalia Jankiewicz

Merida jest doskonałą łuczniczką a zarazem porywczą córką króla Fergusa i królowej Elinor. Niezależna i zdecydowana iść własną drogą, Merida postępuje wbrew prastarym zwyczajom, którym hołdują władcy krainy. Jej czyny przypadkowo sprowadzają na królestwo chaos i zniszczenie, a kiedy dziewczyna szuka pomocy u tajemniczej staruszki, ta spełnia jej niefortunne życzenie. Niebezpieczeństwo zmusza Meridę do odkrycia prawdziwej odwagi, by cofnąć straszliwą klątwę, zanim będzie za późno. (opis dystrybutora)

Portret o zmierzchu
Dramat, Rosja, 105 min.
reżyseria: Angelina Nikonova
obsada: Olga Dykhovichnaya, Sergei Borisov, Sergei Golyudov

Marina przechodzi głęboki kryzys małżeński i zawodowy. Tonie w obojętności i wszechobecnej przemocy – jako psycholog zajmuje się dziećmi z trudnych rodzin. Pewnego dnia zostaje napadnięta na ulicy i zgwałcona. Kiedy znajduje sprawców, zaczyna na nowo definiować poszczególne obszary swojego życia. (mat.pras.)

Spadaj tato
Komedia, USA, 116 min.
reżyseria: Sean Anders
obsada: Adam Sandler, Leighton Meester, Andy Samberg

Kolejna komedia z udziałem Adama Sandlera. Tym razem gra lekkoducha Dony’ego, który za wszelką cenę chce pożyczyć pieniądze od dawno niewidzianego syna Todda.


24 SIERPNIA – PREMIERY


Abraham Lincoln: Łowca wampirów
Horror/akcja, USA, 105 min.
reżyseria: Timur Bekmambetov
obsada: Benjamin Walker, Dominic Cooper

Widowiskowy film fantastyczny w cyfrowym 3D, wyreżyserowany przez Timura Bekmambetova. Gdy matka prezydenta Lincolna zostaje zabita przez istotę z piekła rodem, on wypowiada wojnę wampirom i ich ludzkim sprzymierzeńcom. (opis dystrybutora)

Akacje
Dramat, Argentyna, 85 min.
reżyseria: Pablo Giorgelli
obsada: German Silva, Hebe Duarte, Nayra Calle Mamani

Akacja to drzewo potężne, twarde i mocne, ale pełne kolców, które mogą skaleczyć, jeśli za bardzo się do niego zbliżymy. Taki właśnie jest Rubén, zamknięty w sobie kierowca ciężarówki przewożącej drewno, udający się w służbową podroż do Argentyny. Wyjeżdżając z Paragwaju zabiera ze sobą Jacintę, która wraz z pięciomiesięczną córeczką Anahí chce dostać się do Buenos Aires w poszukiwaniu lepszego życia. Przypadkowo połączeni przez los bohaterowie nic o sobie nie wiedzą, nie zadają zbędnych pytań, ale w miarę upływu kolejnych kilometrów pozbywają się dzielącego ich skrępowania i dystansu. (opis dystrybutora)

Alpy
Dramat, Grecja, 93 min.
reżyseria: Yorgos Lanthimos
obsada: Ariane Labed, Aggeliki Papoulia, Aris Servetalis

Pielęgniarka, sanitariusz, gimnastyczka i jej trener tworzą grupę, która świadczy wyjątkowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań, przyzwyczajeń i ról, które kiedyś odgrywali. Pomagając innym po stracie najbliższych, sami znajdują się w sytuacjach, których nie da się do końca przewidzieć. Wynajęci przez rodzinę, krewnych lub kolegów zmarłych starają się jak najlepiej zapełnić pustkę po tych, którzy odeszli. (opis dystrybutora)

Niezniszczalni 2
Akcja, USA, 102 min.
reżyseria: Simon West
obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Chuck Norris, Jean Claude Van Damme, Arnold Schwarzenegger

Mr. Church znów zwołuje najbardziej zabójczą ekipę najemników na świecie. Zadanie jest proste jak dziecinna igraszka: znaleźć, wytropić, zabić! Niestety wkrótce sprawy zaczynają się komplikować, a niezniszczalni po raz pierwszy zaczynają czuć się przyparci do muru. Szczególnie, gdy jeden z nich ginie wciągnięty w pułapkę. „Zemsta” – tego słowa żadnemu z nich nie trzeba powtarzać dwa razy. Uzbrojeni po zęby, wściekli jak nigdy, gotowi na największą zadymę, wyruszają wykończyć wszystkich złych kolesi jacy znaleźli się w scenariuszu. (opis dystrybutora)

Zakochani w Rzymie
Komedia, Hiszpania/USA/Włochy, 102 min.
reżyseria: Woody Allen
obsada: Penelope Cruz, Alec Baldwin, Ellen Page

Po największym kasowym i prestiżowym sukcesie od ponad dekady za sprawą oscarowej komedii O północy w Paryżu i bezprecedensowej, milionowej frekwencji w polskich kinach w 2011 roku na swoich ostatnich dwóch filmach, Woody Allen przedstawia najnowsze dzieło, tym razem nakręcone we Włoszech i nawiązujące do renesansowego arcydzieła Giovanniego Boccaccia Dekameron. (opis dystrybutora)

Żniwa
Dramat, Niemcy, 88 min.
reżyseria: Benjamin Cantu
obsada: Lukas Steltner, Kai Muller

Opowieść o pierwszej miłości dwóch młodych praktykantów na farmie we wschodnich Niemczech. Po ciężkiej pracy na roli, Marco i Jakob jadą na jeden dzień do Berlina. Po tej przygodzie wszystko się zmienia. Sami są zdziwieni tym, że chcą pokazać światu swoje uczucie. (opis dystrybutora)


31 SIERPNIA – PREMIERY


Komisarz Blond i Oko sprawiedliwości
Komedia kryminalna, Polska, ? min.
reżyseria: Paweł Czarzasty
obsada: Mariusz Pujszo, Paweł Deląg, Anna Dereszowska

Komisarz Jan Blond to prawdziwa blondynka warszawskiej policji. Jest inteligentny, przebiegły i niezwykle skuteczny, tylko, że… trochę inaczej. Blond szczególnie działa na nerwy nadkomisarzowi Mścisławowi Kolskiemu, który po kolejnej kosztownej wpadce podwładnego postanawia zesłać go do pracy w archiwum, by ten raz na zawsze zszedł mu z oczu. (opis dystrybutora)

Pamięć absolutna
S-f/akcja, Kanada/USA, 121 min.
reżyseria: Len Wiseman
obsada: Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel

Kolejna ekranizacja powieści Philipa K. Dicka. Tym razem w roli Douga Quaida aka Hausera wciela się Colin Farrell.

Siostra twojej siostry
Dramat/komedia, USA, 90 min.
reżyseria: Lynn Shelton
obsada: Emily Blunt, Rosemarie DeWitt, Mark Duplass

Iris i Hanna to siostry. Jack jest najlepszym przyjacielem Iris. Ta trójka niespodziewanie spędzi razem kilka dni w domku na odludziu. Kto kogo kocha? Kto coś udaje? Kto kim manipuluje? I kto chce się z kim przespać? (opis dystrybutora)

W pół drogi
Dramat, Niemcy, 110 min.
reżyseria: Andreas Dresen
obsada: Milan Peschel, Steffi Kuhnert, Bernhard Schutz

Frank ma wszystko, czego mu w życiu potrzeba: kochającą żonę, udane dzieci, ładny nowy dom i stałą, dobrze płatną pracę. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jego szczęścia. Ale pewnego dnia lekarze stwierdzają u niego guza mózgu. Okazuje się, że zostało mu tylko kilka miesięcy życia. Czas ucieka, leczenie jest wyczerpujące, a choroba czyni olbrzymie spustoszenie nie tylko w organizmie Franka, ale także w jego relacjach rodzinnych. Jest tym, co trzyma domowników razem, a jednocześnie oddala ich od siebie. Świadkiem choroby Franka jest iPhone, przy pomocy którego mężczyzna prowadzi coś w rodzaju emocjonalnego dziennika i dokumentuje postępy choroby. (opis dystrybutora)

(terminy premier mogą ulec zmianie, informacje o nich uaktualniamy na bieżąco)

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fmf
Festiwal Muzyki Filmowej 2011 – zapowiedź, program
puchalski
Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego 2017
Akademia_Animacji_1
Akademia Animacji – rusza druga edycja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*