Premiery kinowe – sierpień 2010

niezniszczalniSierpień to kolejny miesiąc premier „lekkich i przyjemnych”. Na ekranach kin takie produkcje jak Step Up 3D, Heartbreaker. Licencja na uwodzenie, druga część Psów i Kotów, polska komedia Projekt dziecko oraz superprodukcja Niezniszczalni, w którym wystąpili: Sylvester Stallone, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Bruce Willis i Arnold Schwarzenegger. 


Premiery 6 sierpnia


 Paintball
Thriller, Hiszpania, 85 min.
reżyseria: Daniel Benmayor
obsada: Brendan Mackey, Jennifer Matter, Patrick Regis

Grupa poszukiwaczy mocnych wrażeń spotyka się w leśnej głuszy na partii paintballa. Nieoczekiwanie, niegroźna zabawa w wojnę zamieniasię w krwawą grę o przetrwanie. Zawodnicy trafiają na celownik tajemniczego snajpera wyposażonego w ostrą amunicję. W nowej, brutalnej odsłonie gry nie ma żadnych reguł. Liczy się tylko przeżycie. (opis dystrybutora)

Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz
Komedia, Polska, 80 min.
reżyseria: Adam Dobrzycki
obsada: Zbigniew Zamachowski, Tomasz Karolak, Dominika Ostałowska

Step Up 3D
Muzyczny, USA, ? min.
reżyseria: Jon M. Chu
obsada: Sharni Vinson, Rick Malambri, Adam Sevani, Alyson Stoner

Luke (Rick Malambri) jest tancerzem ulicznym. Jego dom to stary magazyn w Nowym Jorku. Miejsce to jest rajem dla młodych ludzi z całego świata, którzy kochają taniec i muzykę. Jedyną rodziną Luke’a są członkowie grupy House of Pirates, z którymi codziennie ćwiczy, aby pokonać swoich odwiecznych rywali z konkurującej ekipy House of Samurai. Nieubłaganie zbliża się wielki dzień międzynarodowych mistrzostw w tańcu. Luke wyrusza w miasto na poszukiwanie nowych, utalentowanych tancerzy, którzy pomogą mu wzbogacić skład jego grupy i tym samym zwiększą szansę na wygranie głównej nagrody w turnieju. Chłopak poznaje Natalie (Sharni Vinson) i Moose’a (znany ze „Step Up 2” rewelacyjny Adam Sevani). (opis dystrybutora)


Premiery 13 sierpnia


Duże dzieci
Komedia, USA, 102 min.
reżyseria: Dennis Dugan
obsada: Adam Sandler, Salma Hayek, Steve Buscemi

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie
Komedia, Francja/Maroko, 105 min.
reżyseria: Pascal Chaumeil
obsada: Romain Duris, Vanessa Paradis

Rozbrajająco uwodzi. Profesjonalnie łamie serca. Działa na zlecenie. Mistrzowskie poczucie humoru, błyskotliwy scenariusz i zniewalający uśmiech Romain Duris w najbardziej przewrotnej komedii sezonu „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”. Ten zawodowiec  doskonale wie jak… stracić chłopaka w 10 dni i nie zostać narzeczonym mimo woli 😉 A wszystko w rytmach twoich ulubionych przebojów Georga Michaela, tańcząc słynną finałową sekwencję z „Dirty Dancing” oraz przy pomocy… polskiego hydraulika! (opis dystrybutora)   
– Mine vaganti
Włochy, 110 min.
reżyseria: Ferzan Ozpetek
obsada: Riccardo Scamarcio, Alessandro Preziosi, Nicole Grimaudo
„Nigdy nie pozwól sobie wmówić, kogo masz kochać i kogo nienawidzić. Zawsze ci źle doradzą.” – tak mawiała babcia Tommaso, najmłodszego syna właściciela fabryki makaronu w Apulli we Włoszech, który teraz wraca do domu z Rzymu. Wraca, by stanąć twarzą w twarz ze swoją rodziną i w końcu wyznać, kim jest naprawdę. I kogo kocha. (opis dystrybutora) 
 
Psy i Koty: Odwet Kitty
Komedia, USA, ? min.
reżyseria: Brad Peyton
obsada: Chris O’Donnell, Jack McBrayer, Paul Rodriguez  
 
– Wszyscy inni
Dramat, Niemcy, 119 min.
reżyseria: Maren Ade
obsada: Birgit Minichmayr, Lars Eidinger

Gitti (nagrodzona nominacją do Złotego Niedźwiedzia Birgit Minichmayr) i Chris (Lars Eidinger) nie są zwyczajni. Są młodzi, piękni, wykształceni, niezależni i zakochani. Spędzają wspólne wakacje w domu rodziców Chrisa na Sardynii, rozkoszując się słońcem i spotykając z drugą parą turystów, z których mieszczańskich nawyków się naśmiewają. Nowi znajomi psują im samopoczucie swoimi sukcesami. Sana (Nicole Marischka) i Hans (Hans-Jochen Wagner) reprezentują tych wszystkich innych, którzy stale towarzyszą naszym związkom, kształtując, komentując i niszcząc je. Jedynym, co łączy kochanków, okazuje się być kryzys wartości. Czy ich uczucie przetrwa te idylliczne wakacje? (opis dystrybutora)

Dramat, Francja, 100 min.
reżyseria: Patrice Chereau
obsada: Jean-Hugues Anglade, Gilles Cohen, Michel Duchaussoy
Zagubieni w miłości to jeden z najbardziej abstrakcyjnych obrazów Patrice’a Chereau. Film jest ciekawym eksperymentem. Pozbawiony początku i zakończenia zbudowany został z luźnych, kontrastowych, nieco surowych i ostrych kolorystycznie ujęć, połączonych ze sobą w sposób spontaniczny i alogiczny. Forma przypomina zdjęciowy album, co okazuje się zabiegiem celowym i przemyślanym. Chodzi tu bowiem nie tylko o podkreślenie abstrakcyjnej sytuacji bohaterów, ale przede wszystkim o oddanie wrażenia zagubienia w świecie, w którym dominuje samotność, chaos, miłosne wyobcowanie i brak uczuć. (opis dystrybutora)
 
Zejście 2
Horror, Wielka Brytania, 94 min.
reżyseria: Jon Harris
obsada: Natalie Mendoza, Shauna MacDonald, Krysten Cummings

Jako jedyna z szóstki dziewczyn ocalała z masakry Sarah trafia do szpitala. W wyniku przebytej traumy kompletnie nie pamięta co się stało i nie jest w stanie wytłumaczyć policji skąd wzięła się krew przyjaciółki na jej ubraniu. Zdezorientowana i nieświadoma czyhającego pod ziemią niebezpieczeństwa, zgadza się powrócić wraz z ekipą ratunkową do jaskini. (opis dystrybutora)


Premiery 20 sierpnia


– Buddenbrookowie – dzieje upadku rodziny

Dramat, Niemcy, 151 min.
reżyseria: Heinrich Breloer
obsada: Armin Mueller-Stahl, Iris Berben, Jessica Schwarz

„Buddenbrokowie” to porywająca adaptacja nagrodzonej Noblem powieści Tomasza Manna z 1901 roku. Książka opisuje losy trzech pokoleń kupieckiej rodziny z północnych Niemiec. Akcja powieści dzieje się w czasie, gdy niemieckie społeczeństwo ulega gwałtownym przemianom, a wraz z nim także wartości rodzinne. Osobiste dążenia, które dotychczas należało poświęcić na ołtarzu dobra rodzinnego interesu grożą obecnie rozbiciem słynącej dotychczas z gorliwości, ciężkiej pracy, wiary i wzajemnego szacunku dynastii. (opis dystrybutora)

Jak ukraść księżyc
Animacja, USA, 95 min.
reżyseria: Pierre Coffin, Chris Renaud
głosy: Marek Robaczewski, Lena Ignatiew, Ola Zaręba
 
Niezniszczalni
Akcja, USA, ? min.
reżyseria: Sylvester Stallone
obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger, Steve Austin, Randy Couture, Terry Crews

Grupa najbardziej niebezpiecznych i wysoko wyspecjalizowanych najemników wyrusza z misją, której nikt inny nie odważył się przyjąć. Muszą zlikwidować latynoskiego dyktatora, który od ponad 20 lat znęca się nad swoimi obywatelami i zagraża innym krajom. (opis dystrybutora)

Tak to się teraz robi
Komedia romantyczna, USA, ? min.
reżyseria: Josh Gordon, Will Speck
obsada: Jennifer Aniston, Patrick Wilson

Kassi (Jennifer Aniston) ma 40 lat i postanawia poddać się zapłodnieniu in vitro. Jej najlepszy przyjaciel Wally (Jason Bateman) podmienia nasienie dawcy na swoje własne. Czy kiedy ta dwójka spotka się po kilku latach, prawda wyjdzie na jaw? (opis dystrybutora)

 
Wyspa zaginionych
Thriller, Hiszpania, 94 min.
reżyseria: Gabe Ibanez
obsada: Elena Anaya, Hugo Arbues, Jon Arino

Hierro (żelazo) to zapomniana przez Boga i ludzi wysepka, najbardziej wysunięta na południe część Europy. W jej kierunku wypływa Maria (Elena Anaya) wraz z pięcioletnim synem Diego. Kobieta chce odpocząć w rajskiej scenerii od zgiełku miejskiego życia i poświęcić trochę czasu dziecku. Szykują się fantastyczne wakacje… Jednak na promie chłopiec znika. Po żmudnych i nieudanych poszukiwaniach, Maria opuszcza wyspę, by po jakimś czasie znów tam powrócić. Policja wzywa ją, by zidentyfikowała ciało zaginionego syna. Maria nie rozpoznaje w nim swojego dziecka. Czekając na wyniki testu DNA, dowiaduje się, że w tym samym czasie, gdy rozpoczęły się feralne wakacje, na wyspie zaginął chłopiec. Nie wierząc policji i mieszkańcom wyspy kobieta rozpoczyna własne śledztwo. Dokąd ją to zaprowadzi? (opis dystrybutora)


Premiery 27 sierpnia


– Avatar: wersja specjalna
s/f, USA, 170 min.
Reżyseria: James Cameron
obsada: Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi, Joel Moore

Powrót na Pandorę: specjalna wersja najsłynniejszego filmu ostatnich lat i najbardziej kasowego filmu w dziejach kina, wzbogacona o ponad osiem minut nieoglądanych dotąd materiałów, które pozwoliły reżyserowi Jamesowi Cameronowi rozszerzyć film o nowe sceny, nowe postacie i nowe wątki. Film wyświetlany będzie w wybranych kinach, wyłącznie w cyfrowej wersji 3D. (opis dystrybutora)  

 
– Inferno – niedokończone piekło
Dokumentalny, Francja, 93 min.
reżyseria: Serge Bromberg, Ruxandra Medrea
obsada: Romy Schneider, Berenice Bejo

W 2005 roku Serge Bromberg, producent filmowy, wielki pasjonat kina, specjalista restauracji starych filmów, szperając w archiwach, trafił na 185 pudełek z taśmami filmowymi Piekła, niedokończonego filmu Henri-Georgesa Clouzota z Romy Schneider w roli głównej. Pracował na tym materiałem przez 4 lata. I na jego podstawie zrealizował dokument, w którym oprócz obszernych cytatów z filmu, zamieścił wywiady ze współpracownikami reżysera – Costą Gavrasem, Bernardem Storą i Williamem Lubtchanskym. (opis dystrybutora)

 
– Ja, Don Giovanni
Historyczny/dramat, Hiszpania/Austria/Włochy, 127 min.
reżyseria: Carlos Saura
obsada: Lorenzo Balducci, Lino Guanciale, Emilia Verginelli, Tobias Moretti, Ennio Fanrastichini

Wenecja, rok 1763. Pisarz Lorenzo da Ponte prowadzi rozpustne życie. Kiedyś był księdzem, ale liczne skandale i romanse sprawiły, że został wydalony do Wiednia. Wspierany przez przyjaciela i mentora, Giacomo Casanovę, zostaje przedstawiony ulubionemu kompozytorowi cesarza – Salieriemu i nowoprzybyłemu na dwór Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi. Próbując zaszkodzić karierze Mozarta, Salieri przekonuje cesarza Józefa II, by ten zatrudnił nieznanego libertyna jako autora libretta do „Wesela Figara”. Stanie się jednak inaczej. Namiętny charakter da Ponte, który znów zakochał się do szaleństwa i jego sentymentalne spacery po Wiedniu posłużą mu także za inspirację do napisania genialnego libretta do jednego z najpiękniejszych i najmocniejszych dzieł Mozarta – „Don Giovanniego”. (opis dystrybutora) 

  
Salt
Thriller, USA, 100 min.
reżyseria: Phillip Noyce
obsada: Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor

Święty interes
Komedia obyczajowa, Polska, 86 min.
reżyseria: Maciej Wojtyszko
obsada: Piotr Adamczyk, Adam Woronowicz, Patricia Kazadi

Komedia o dwóch braciach Leszku i Janku, zaczyna się w momencie, gdy obaj przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Na miejscu okazuje się, że ojciec cały majątek pozostawił w spadku fundacji im Jana Pawła II. Ta wiadomości doprowadza braci do szału. Na pomysł, jak powetować sobie finansową stratę, wpadają, gdy odnajdują w stodole stary samochód, którym – jak wieść niesie – jeździł sam Karol Wojtyła… Gdy miejscowi dowiadują się o planach braci, postanawiają zebrać pieniądze i odkupić cudowne auto, które – w co głęboko wierzą – ma moc uzdrawiania. Leszek i Janek postanawiają zweryfikować wartość rynkową samochodu i sprzedać je temu, kto da więcej, aby móc spłacić swoje długi. Problem w tym, że wierzyciel braci już wpadł na ślad cudownego wozu… (opis dystrybutora)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy