W październiku w kinach królować będą: Nie czas umierać, Ostatni pojedynek, Venom 2: Carnage i Diuna.

Ciekawie zapowiadają się m.in. Człowiek, który sprzedał swoją skórę, Wesele Smarzowskiego, Nowy porządek, Pleasure czy Wszyscy świeci New Jersey.

dla najmłodszych – Rodzinka rządzi, Viggo i gadające gęś, Wilk na 100%, Abe gotuje, Ainbo – strażniczka Amazonii, Rodzina Addamsów 2, Ron Usterka, Pamiętnik Berta.

PREMIERY – 1 PAŹDZIERNIKA

– Człowiek, który sprzedał swoją skórę
Dramat, Tunezja/Francja/Belgia/Niemcy/Francja/Turcja, 104 min.
reżyseria: Kaouther Ben Hania
obsada: Yahya Mahayni, Monica Bellucci, Koen De Bouw

Sam Ali, ucieka z ogarniętej wojną Syrii do Libanu. Aby dostać się do Europy i zamieszkać z miłością swojego życia, zgadza się na wykonanie tatuażu na plecach przez jednego z najbardziej kontrowersyjnych artystów na świecie. (opis dystrybutora)

– Fatima
Dramat, Portugalia/USA, ? min.
reżyseria: Marco Pontecorvo
obsada: Harvey Keitel, Goran Visnjic, Joaquim de Almeida, Sonia Braga

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. (opis dystrybutora)

– Gagarine
Dramat, Francja, 97 min.
reżyseria: Fanny Liatard
obsada: Alseni Bathily, Lyna Khoudri, Jamil McCraven

16-letni Youri spędził całe życie w Gagarine Towers, rozległym, paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, Youri postanawia stawić temu opór. Wraz ze swoimi przyjaciółmi, Dianą i Houssamem, rozpoczyna misję uratowania Gagarine – ich cennego, pełnego wspólnych przeżyć azylu – przekształcając go we własny „statek kosmiczny”… (opis dystrybutora)

– Gunda
Dokumentalny/Przyrodniczy, Norwegia/USA/Wielka Brytania, 93 min.
reżyseria: Viktor Kosakovskiy

Tytułowa świnia Gunda mieszka na farmie i właśnie została mamą gromadki prosiąt. Kamera Kossakowskiego obserwuje z bliska pierwsze tygodnie ich życia: niezgrabne wspinaczki po potężnym ciele matki, by sięgnąć do pełnego mleka sutka; przepychanki przy śniadaniu i radosne taplaniny w błocie. Kamera pracuje na wysokości zwierzęcych oczu, więc i my przyjmujemy perspektywę prosiaków i ich mamy, a z czasem także krów i kur, które Kossakowski również filmuje. Jednonogi kogut spoglądający tęsknie za ogrodzenie podwórza, prosiaczek-ciapa, który zawsze zostaje z tyłu, wąchająca liście młodej brzozy krowa – każda z pokazanych tu istot ma swój charakter i temperament; swoją fascynującą historię. (opis dystrybutora)

– Nie czas umierać
Sensacyjny, Wielka Brytania/USA, ? min.
reżyseria: Cary Joji Fukunaga
obsada: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek

James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. (opis dystrybutora)

– Rodzinka rządzi
Animacja/ Komedia, USA
reżyseria: Tom McGrath
głosy: –

Tim i jego żona, Carol (żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną 7-letnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że ​​jest – ta-da! – tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr. Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie. (opis dystrybutora)

– Viggo i gadająca gęś
Familijny/Komedia, Dania, 87 min.
reżyseria: Steen Rasmussen
obsada: Rasmus Bjerg, Nicolas Bro, Dario Campeotto

Viggo jest nastoletnim chłopcem, który woli żyć w fikcyjnym świecie. Całe dnie spędza grając w ulubioną grę. Pewnego dnia, ku zaskoczeniu chłopca, na jego balkonie ląduje gęś. Okazuje się, że potrafi ona mówić ludzkim językiem. Bardzo chce dogonić swoją rodzinę, ale niestety nie może odlecieć, bo złamała skrzydło. Viggo musi pomóc nowo poznanemu przyjacielowi. Razem wyruszają w cudowną, kolorową i fantastyczną podróż, która okazuje się o wiele trudniejsza niż Viggo sobie wyobrażał. Przepiękny film o sile przyjaźni i magii natury. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 8 PAŹDZIERNIKA

– Dyskretny urok niebezpiecznych myśli
Melodramat, Francja, 122 min.
reżyseria: Emmanuel Mouret
obsada: Camelia Jordan, Niels Schneider, Vincent Macaigne

Historia koncentruje się wokół Daphné i Maxime’a, którzy dość nieoczekiwanie spotykają się na urokliwej francuskiej prowincji. Będąca w trzecim miesiącu ciąży kobieta wyjechała tam ze swoim partnerem François. Z kolei dla jego kuzyna Maxime’a to próba złapania równowagi po bolesnym rozstaniu. Kiedy okazuje się, że François musi na kilka dni wyjechać, bohaterowie natychmiast znajdują wspólny język i zbliżają się do siebie. Dzielą pełne rozczarowań i frustracji podobne związkowe doświadczenia, które poznajemy w serii retrospekcji. Szybko okazuje się, że gdy mowa jest o miłości, nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. (opis dystrybutora)

– Komedianci Debiutanci
Komedia/Dramat, Francja, ? min.
reżyseria: Emmanuel Courcol
obsada: Kad Merad, David Ayala, Lamine Cissokho

Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuje wystawić słynną sztukę Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu. (opis dystrybutora)

– Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom
Biograficzny/Dramat, Australia/USA, ? min.
reżyseria: Glendyn Ivin
obsada: Naomi Watts, Griffin Murray-Johnston, Andrew Lincoln

Sam Bloom, razem z mężem i trójką dzieci, wiodą szczęśliwe, pełne radości życie. Ona uwielbia sport, wodę i dalekie podróże, a on jest fotografem i uwiecznia niemal każdą wspólną chwilę. Podczas wakacji w Tajlandii, Sam ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, który na zawsze zmieni jej życie. Nagle każdy dzień staje się dla niej wyzwaniem, a Sam traci wolę walki i optymizm, którym dotąd zarażała wszystkich wokół. Gdy zaczyna godzić się z myślą, że wszystko co najlepsze już za nią, w domu Bloomów pojawia się niespodziewany gość. To właśnie on pomoże Sam na nowo odkryć radość życia i obudzić nadzieję na to, co jeszcze przed nią. (opis dystrybutora)

– Smak głodu
Melodramat, Dania/Szwecja, ? min.
reżyseria: Christoffer Boe
obsada: Katrine Greis-Rosenthal, Nikolaj Coster-Waldau, Flora Augusta

Maggie i Carsten tworzą udany związek, mają dwójkę wspaniałych dzieci i wspólnie oddają się swojej pasji – gotowaniu i prowadzeniu wykwintnej restauracji. Do pełni szczęścia brakuje im gwiazdki Michelina – wyróżnienia potwierdzającego ich kulinarny kunszt oraz gwarantującego wysoką jakość serwisu w ich restauracji. Zadanie nie jest łatwe, a Maggie i Carsten ryzykują, że ambicje zawodowe wezmą górę nad życiem osobistym i odbędzie się to kosztem najbliższych. (opis dystrybutora)

– Wesele
Dramat, Polska, ? min.
reżyseria: Wojciech Smarzowski
obsada: Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Michalina Łabacz, Ryszard Ronczewski

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży, zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek, tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk, do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. (opis dystrybutora)

– Wilk na 100%
Animacja/Komedia, Australia/Belgia
reżyseria: Alexs Stadermann
głosy: –

Freddy Lupin ma prawie trzynaście lat i jest dziedzicem znamienitego rodu wilkołaków. Tak, tak, wilkołaki żyją wśród nas! Za dnia wyglądają jak ludzie, ale nocami zmieniają się w wilki. Freddy właśnie w dniu swoich trzynastych urodzin po raz pierwszy ma przejść przemianę i stanąć na czele swojej watahy. Jego ojciec też był kiedyś wodzem, ale poległ w obronie słabszych. Magiczna przemiana nie dokonuje się tak, jak to sobie Freddy wymarzył. Zamiast przybrać postać potężnego, budzącego respekt wilka, chłopak zmienia się w uroczego białego pudelka o różowej grzywce. W tej sytuacji, zamiast wodzem staje się pośmiewiskiem, a zaraz potem bezdomnym psem ściganym przez łowców bezpańskich zwierząt i pewnego szalonego mściciela. Freddy wciąż ma jednak serce wilka i nie zamierza się poddać. Z pomocą swojej nowej przyjaciółki, suczki Batty i całej czworonożnej ulicznej ferajny, Freddy Lupin udowodni, że nawet mały biały pudelek może być stuprocentowym wilkiem, jeśli tylko ma odwagę, rozum i krąg zaufanych przyjaciół. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 15 PAŹDZIERNIKA

– Abe gotuje
Familijny, USA/Brazylia, 85 min.
reżyseria: Fernando Grostein Andrade
obsada: Noah Schnapp, Seu Jorge, Dagmara Dominczyk

Dwunastoletni Abe jest miłośnikiem kuchni i gotowania. Jego w połowie izraelska a w połowie palestyńska rodzina nigdy nie zjadła wspólnie posiłku bez kłótni. Kiedy Abe porzuca swój tradycyjny letni obóz, aby spędzić czas z radykalnym ulicznym szefem kuchni Chico, kuchnia fusion jego mentora inspiruje go do zjednoczenia rodziny poprzez jedzenie. Abe postanawia ugotować posiłek, który zjednoczy wszystkich przy stole. Czy kuchnia może wyleczyć odwieczne podziały? (opis dystrybutora)

– Ainbo – strażniczka Amazonii
Animacja/Familijny/Przygodowy, Peru, ? min.
reżyseria: Richard Claus
głosy: Marek Hucz, Jan Jurkowski, Lila Sikorska, Aleksandra Kowalicka, Tomasz Borkowski

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta – pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama. (opis dystrybutora)

– Notturno
Dokumentalny, Włochy/Francja/Niemcy, 100 min.
reżyseria: Gianfranco Rosi

Notturno rozwija temat podjęty w poprzednim filmie reżysera, obsypanym nagrodami i nominowanym do Oscara Fuocoammare. Ogień na morzu. Tym razem Rosi ruszył na Bliski Wschód – przez trzy lata krążył z kamerą wzdłuż granic Iraku, Kurdystanu, Libanu i Syrii, filmując mieszkańców ciężko doświadczonego przez historię regionu. Reżyser przejmująco i sugestywnie odmalowuje w swoim dokumencie wieczną niepewność w świecie cyklicznych katastrof. Genialnie operujący dźwiękiem film Rosiego na swój sposób igra z pojęciem nokturnu – romantycznego poematu czy obrazu osadzonego w nocnej scenerii. (opis dystrybutora)

– Nowy porządek
Dramat, Fancja/Meksyk, 86 min.
reżyseria: Michel Franco
obsada: Naian González Norvind, Dario Yazbek Bernal, Patricia Bernal, Diego Boneta

Nowy porządek rozpoczyna się w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos. Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, którzy w posiadłości na obrzeżach miasta Meksyk organizują wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzeże niebezpieczeństwo, zakradające się niepostrzeżenie, jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość chociaż dla tych, którzy kiedyś okazali im serce? I kto, na ruinach upadającego systemu, zbuduje „Nowy porządek”? (opis dystrybutora)

– Ostatni pojedynek
Dramat historyczny, USA, ? min.
reżyseria: Ridley Scott
obsada: Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck

Wciągająca opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym, a spory rozstrzyga się w pojedynkach na śmierć i życie. (opis dystrybutora)

– Venom 2: Carnage
Akcja/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Andy Serkis
obsada: Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson

Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddie’m Brocku, którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia – Venomem. W drugiej części poznamy Carnage’a. (opis dystrybutora)

– Wyspa Bergmana
Dramat, Francja/Belgia/Niemcy/Szwecja/Meksyk, 105 min.
reżyseria: Mia Hansen-Løve
obsada: Tim Roth, Mia Wasikowska, Vicky Kreps

PREMIERY – 22-24 PAŹDZIERNIKA

– Diuna
Sci-Fi, USA/Kanada/Węgry
reżyseria: Denis Villeneuve
obsada: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Jason Momoa

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach. (opis dystrybutora)

– Furioza
Dramat/Akcja, Polska, ? min.
reżyseria: Cyprian T. Olencki
obsada: Mateusz Banasiuk, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz, Wojciech Zieliński

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida, dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena. Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą. (opis dystrybutora)

– Halloween zabija
Horror, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: David Gordon Green
obsada: Anthony Michael Hall, Jamie Lee Curtis, Judy Greer

Kilka minut po tym, jak Laurie Strode, jej córka Karen i wnuczka Allyson zostawili zamaskowanego potwora Michaela Myersa uwięzionego w piwnicy Laurie zostaje przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jest przekonana, że w końcu udało się pokonać jej dręczyciela. (opis dystrybutora)

– Inwersja
Thriller, Kanda, ? min.
reżyseria: Christopher MacBride
obsada: Dylan O’Brien, Maika Monroe, Hannah Gross

Fred, pozornie zwyczajny trzydziestolatek, pracuje w globalnej korporacji i planuje się ustatkować. Wszystko zmienia nieoczekiwane spotkanie dawnej znajomej Cindy, która przed laty zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Kiedy Freda zaczynają dręczyć flashbacki dotyczące zniknięcia dziewczyny, rozpoczyna obsesyjne poszukiwanie prawdy, do której ma go zbliżyć tajemnicza tabletka Merkury. Gdy po jej zażyciu granice między przeszłością, teraźniejszością a przyszłością zdają się zacierać, przestaje być jasne, czy Fred utkwił w pętli czasu, czy stał się więźniem własnego umysłu. (opis dystrybutora)

– Lux Aeterna
Thriller/dramat, Francja, ? min.
reżyseria: Gaspar Noe
obsada: Charlotte Gainsbourg, Beatrice Dalle, Abbey Lee

„Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną? (opis dystrybutora)

– Narcyz i Złotousty
Dramat, Niemcy/Austria, 120 min.
reżyseria: Stefan Ruzowitzky
obsada: Jannis Niewöhner, Sabin Tambrea, Henriette Confurius

Przyjaźń między Narcyzem a Złotoustym zawiązała się jeszcze w czasach chłopięcych, gdy obaj pobierali nauki w klasztorze Mariabronn. Spokojny, opanowany Narcyz był zupełnym przeciwieństwem skorego do zabawy Złotoustego, który szybko zdał sobie sprawę, że żywot mnicha nie jest dla niego. Każdy z nich zdecydował się pójść za własną intuicją. Ten pierwszy wybrał służbę Bogu, drugi wyruszył w świat. Spotkanie po latach będzie nie tylko okazją do refleksji nad przeszłością oraz lekcją, jaką każdy z nich odebrał od życia, ale i czasem nowych, ekscytujących doświadczeń. (opis dystrybutora)

– Pleasure
Dramat, Szwecja/Holandia/Francja, 105 min.
reżyseria: Ninja Thyberg
obsada: Sofia Kappel, Chris Cock, Revika Anne Reustle

20-letnia Bella Cherry przyjeżdża do Los Angeles z małego miasteczka w Szwecji i marzy o tym, żeby zostać wielką gwiazdą porno. Szybko okazuje się, że droga do celu jest bardziej wyboista niż sobie wyobrażała. (opis dystrybutora)

– Rodzina Addamsów 2
Animacja/Familijny, USA/Wielka Brytania/Kanada, ? min.
reżyseria: Greg Tiernan
obsada: Chloe Grace Moretz, Charlize Theron, Oscar Isaac

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś. (opis dystrybutora)

– Ron Usterka
Animacja, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Jean-Philippe Vine
obsada: Jack Dylan Grazer, Thomas Barbusca, Bentley Kalu

Historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 29 PAŹDZIERNIKA

– Censor
Horror, Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Prano Bailey-Bond
obsada: Niamh Algar, Michael Smiley, Nicholas Burns

Skrupulatna i rygorystyczna cenzorka, Enid Baines, ogląda najstraszniejsze sceny jakie kiedykolwiek zarejestrowała kamera. Jej zadaniem jest wycięcie z filmów najbardziej obrazowych fragmentów przemocy, które pod żadnym pozorem nie powinny ujrzeć światła dziennego. Kiedy w ręce Enid trafia film, który przypomina jej o dawnej traumie, dziewczyna zaczynać popadać w obłęd. Sama staje się bohaterką horroru, który wciąga ją w świat na pograniczu jawy i wstrząsających wizji z przeszłości. (opis dystrybutora)

– Moje wspaniałe życie
Komedia obyczajowa, Polska, ? min.
reżyseria: Łukasz Grzegorzek
obsada: Agata Buzek, Jacek Braciak, Adam Woronowicz

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. (opis dystrybutora)

– Ostatniej nocy w Soho
Horror, USA/Wielka Brytania, ? min.
reżyseria: Edgar Wright
obsada: Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Diana Rigg

Film opowiada o Eloise, która przyjeżdża do Londynu, żeby zrobić karierę jako projektantka mody. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. (opis dystrybutora)

– Pamiętnik Berta
Familijny, Szwecja, 89 min.
reżyseria: Michael Lindgren
obsada:Hugo Krajcik, Julia Pirzadeh, Frank Dorsin

Bert właśnie zaczyna siódmą klasę. W jego nowej klasie – oprócz dwóch przyjaciół Åke i Erika -znalazła się Amira, młodsza siostra Leili z 9B. Leila to dziewczyna, w której wszyscy się podkochują. Jest ładna, pracuje jako modelka reklamowa i wszyscy ją podziwiają. Bert zakochuje się w niej po uszy. Ale jak sprawić, aby starsza dziewczyna zauważyła kogoś z siódmej klasy? Chłopak planuje zaprzyjaźnić się z Amirą, aby zbliżyć się do jej siostry. Pewnego dnia Bert znajduje w domu sióstr sekretny pamiętnik. Staje się on początkiem historii miłosnej pełnej emocji, wzruszeń, zdrad i złamanych serc. Czy próba przypodobania się Leili sprawi, że chłopiec nauczy się słuchać swojego serca? (opis dystrybutora)

– Poroże
Horror, USA/Meksyk/Kanada, ? min.
reżyseria: Scott Cooper
obsada: Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas

Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka i jej brat, lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje. (opis dystrybutora)

– Poufne lekcje perskiego
Dramat, Rosja/Niemcy/Białoruś, ? min.
reżyseria: Vadim Perelman
obsada: Nahuel Perez Biscayart, Lars Eidinger, Jonas Nay

– Wszyscy święci New Jersey
Kryminał, USA, ? min.
reżyseria: Alan Taylor
obsada: Vera Farmiga, Jon Bernthal, Billy Magnussen

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
atlaschmur
Premiery kinowe – listopad 2012
O!PLA na Łódzkim Podwórku!
LKR14
Letni Kinematograf Rozrywkowy 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*