Chociaż wciąż nie jest pewne, czy kina nie zostaną ponownie zamknięte niektórzy dystrybutorzy proponują premiery na nadchodzący miesiąc. Wśród ciekawych propozycji znaleźć można m.in. Nomadland, Na rauszu, z czy Zabij to i wyjedź z tego miasta.

PREMIERY – 5 MARCA

– Co w duszy gra
Animacja/Komedia/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Pete Docter
głosy: –

Joe Gardner nauczyciel muzyki, którego największą pasją jest jazz, otrzymuje życiową szansę: będzie mógł grać w najlepszym klubie jazzowym w mieście. Dosłownie jedno małe potknięcie sprawia, że przenosi się z ulic Nowego Jorku do Przedświatów – fantastycznego miejsca, w którym nowe dusze, zanim udadzą się na Ziemię, zdobywają swoje osobowości. Zdeterminowany by powrócić do swojego ziemskiego życia, Joe łączy siły z duszą 22, której zupełnie obce są uroki ludzkiej egzystencji. Kiedy Joe usilnie próbuje pokazać 22, dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe, sam ma szansę znaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań. (opis dystrybutora)

– Obiecująca. Młoda. Kobieta.
Dramat/Kryminał, Wielka Brytania/USA, ? min.
reżyseria:Emerald Fennell
obsada: Carey Mulligan, Bo Burnham, Alison Brie

Wszyscy zawsze mówili o Cassie, że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta. (opis dystrybutora)

– Raya i ostatni smok
Animacja/Komedia/Przygodowy, USA, ? min.
reżyseria: Don Hall
głosy:-

Raya i ostatni smok opowiada o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie. (opis dystrybutora)

– Słudzy
Dramat, Słowacja/Rumunia/Czechy/Irlandia, ? min.
reżyseria: Ivan Ostrochovský
obsada: Vlad Ivanov, Martin Sulik, Milan Mikulcik

Osadzony w realiach zimnej wojny, pasjonujący czarny kryminał Ostrochovský’ego opowiada o zderzeniu wiary i ideologii oraz o potężnej sile manipulacji, po którą sięgają zarówno słudzy Boga, jak i słudzy systemu. Ten wciągający niczym mistrzowska rozgrywka pokera wschodnioeuropejski noir skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdając sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie. (opis dystrybutora)

– Sound of Metal
Dramat/Romans, USA, ? min.
reżyseria: Darius Marder
obsada: Riz Ahmed, Olivia Cooke, Paul Raci

Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło. (opis dystrybutora)

– Zabij to i wyjedź z tego miasta
Animacja, Polska, ? min.
reżyseria: Mariusz Wilczyński
obsada: Krystyna Janda, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska

To dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 12 MARCA

– Amonit
Dramat/biograficzny, Wielka Brytania/Australia/USA, ? min.
reżyseria: Francis Lee
Obsada: Kate Winslet, Saoirse Ronan, Gemma Jones

Mary Anning jest paleontologiem i kolekcjonuje skamieliny. Aby utrzymać siebie i chorą matkę sprzedaje je turystom. Pewnego dnia jeden z turystów, Roderick Murchison wraz z żoną Charlotte przychodzą do pracowni Mary. Roderick prosi Mary, aby zaopiekowała się Charlotte, u której zdiagnozowano melancholię. To dwie kobiety z zupełnie innych światów. Jednak pomimo innych osobowości Mary i Charlotte odkrywają, że każda z nich może zaoferować to, czego szuka druga. (opis dystrybutora)

– Każdy ma swoje lato
Dramat/Komedia, Polska, 77 min.
reżyseria: Tomasz Jurkiewicz
obsada: Anita Poddębniak, Maciej Grzybowski, Nicolas Przygoda, Sandra Drzymalska

Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy. (opis dystrybutora)

– Miłość na przekór wszystkim
Romans, USA, 110 min.
reżyseria: David L. Cunningham
obsada: Jim Caviezel, Matt Dillon, Ryan Potter

Hawaje, rok 1920, plantacja kawy. Młody lekarz przyjeżdża na wyspy, aby pomóc lokalnym mieszkańcom uporać się z grypą hiszpanką. Pomaga mu w tym młody chłopak Jo. Dorasta i uczy się fachu przy starszym koledze. Kiedy więc lekarza zabraknie, z ochotą pośpieszy z pomocą córce właściciela plantacji, która w skutek niefortunnego upadku skręciła kostkę. Między Grace i Jo rodzi się uczucie. Młodzi muszą przeciwstawić się zarówno społeczeństwu klasowemu, tradycji, jak i uciec przed aranżowanym małżeństwem Grace. (opis dystrybutora)

– Oto my
Dramat, Włochy/Izrael, ? min.
reżyseria: Nir Bergman
obsada: Shai Avivi, Noam Imber, Smadi Wolfman

Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce. (opis dystrybutora)

– Ruchomy chaos
Przygodowy/Sci-Fi, USA, ? min.
reżyseria: Doug Liman
obsada: Tom Holland, Daisy Ridley, Mads Mikkelsen, David Oyelowo, Nick Jonas

18-letni Todd Hewitt jest najmłodszym w grupie ziemskich kolonizatorów na odległej planecie, która miała stać się Nowym Światem dla ludzkości. Wśród mieszkańców nie ma kobiet, które wyginęły przed laty na skutek tajemniczej epidemii. Choroba miała też wpływ na mężczyzn: wszyscy bez przerwy słyszą Szum, czyli myśli innych mieszkańców. Osadą rządzi twardą ręką charyzmatyczny Prentiss. Warunki na planecie są trudne, a życie bez kobiet i w ciągłym Szumie niektórych doprowadza do szaleństwa. Todd podczas wędrówki po bezkresnym lesie odkrywa rozbity pojazd kosmiczny, a wkrótce poznaje ocalałą z katastrofy Violę. Skąd przybyła i dlaczego nie umarła jak inne kobiety? (opis dystrybutora)

PREMIERY – 19 MARCA

– Gra szpiegów
Thriller, Wielka Brytania
reżyseria: Dominic Cooke
obsada: Rachel Brosnahan, Benedict Cumberbatch, Jessie Buckley

Początek lat 60-tych XX wieku. Świat pogrążony jest w zimnej wojnie. Napięcie między Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Sowieckim osiąga apogeum, grożąc wybuchem III wojny światowej. W tej sytuacji biznesmen z Londynu – Greville Wynne otrzymuje od CIA i brytyjskiego wywiadu propozycję nie do odrzucenia. Ma nawiązać kontakt z wysokiej rangi sowieckim oficerem, który dysponuje tajnymi planami Moskwy. Wynne zdaje sobie sprawę, że władze Związku Sowieckiego każdego podejrzanego o szpiegostwo karzą śmiercią bez względu na to, czy jest Rosjaninem czy obywatelem obcego kraju. Pierwsza podróż do Moskwy kosztuje go wiele nerwów, ale przebiega zaskakująco gładko. Wkrótce jednak sowieckie służby odkrywają, że w dowództwie armii jest przeciek. (opis dystrybutora)

– Jeszcze jest czas
Dramat, Kanada/Wielka Brytania/Dania, ? min.
reżyseria: Viggo Mortensen
obsada: Laura Linney, Viggo Mortensen, Hannah Gross

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice? (opis dystrybutora)

Nocny konwój
Dramat/Kryminał, Francja/Belgia/Chiny, ? min.
reżyseria: Anne Fontaine
obsada: Virginie Efira, Omar Sy, Gregory Gadebois

– Nomadland
Dramat, USA/Niemcy, ? min.
reżyseria: Chloé Zhao
obsada: Frances McDormand, Gay DeForest, Patricia Grier

Film opowiada o sześćdziesięciokilkulatce, która z dnia na dzień traci dorobek życia i decyduje się wyruszyć w podróż przez Amerykę wysłużonym vanem. (opis dystrybutora)

PREMIERY – 26 MARCA

– Cwaniaki z Hollywood
Komedia kryminalna, USA, ? min.
reżyseria: George Gallo
obsada: Robert De Niro, Morgan Freeman, Tommy Lee Jones

Producent filmowy Max Barber od wielu lat zajmuje się kręceniem, nie tylko filmów. Nawet po największej klapie (czyli zawsze) udaje mu się jakoś wyjść na swoje. Tym razem jednak sytuacja jest podbramkowa, bo Max winien jest forsę mafii i szansa na szczęśliwe zakończenie niepokojąco się oddala. Krótko mówiąc albo znajdzie się kasa, albo to Max się znajdzie… w betonowych butach na dnie oceanu. Z nożem na gardle niektórzy okazują się wyjątkowo kreatywni. Max wpada na genialny, choć odrobinę wątpliwy moralnie pomysł. Do nowej, wybitnie niebezpiecznej roli zatrudnia starzejącego się gwiazdora Duke’a Montanę, który słynie z tego, że nie korzysta z pomocy kaskaderów. Duke zostaje wysoko ubezpieczony, a Max musi tylko dopilnować, żeby na planie wydarzył mu się śmiertelnie nieprzyjemny wypadek. Jest tylko jedno „ale” – Duke z każdego wypadku wychodzi bez szwanku tworząc kreację na miarę Oscara, a jedną złotą figurką mafii się nie spłaci… (opis dystrybutora)

– Na rauszu
Dramat/Komedia, Dania/Szwecja/Holandia, ? min.
reżyseria: Thomas Vinterberg
obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Lars Ranthe

Prawdopodobnie jest mnóstwo dzieci w wieku szkolnym, które żałują, że ich nauczyciele nie są na co dzień „pod wpływem”. Czy lekcje i szkoła nie byłyby łatwiejsze, gdyby twoi nauczyciele nie byli na nieustannym lekkim rauszu? Cóż, z takim właśnie pomysłem zmierzą się bohaterowie filmu. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się, że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich. (opis dystrybutora)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
aniamtor
Animator on Tour w EC-1
ms_plakat_new2
RekoneSuns w klubokawiarni ms cafe
LKR14
Letni Kinematograf Rozrywkowy 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*